Odmień swój dom i zrób to sama!

13 październik 2020
Dagmara Sobczak

Każda kobieta zmienną jest. Kochamy zmiany, szczególnie te w naszych domach. Nie zawsze musimy zmieniać kolory ścian, przesuwać meble czy wymieniać komplet wypoczynkowy, żeby odświeżyć swoje mieszkanie.

Czasem wystarczy naprawdę niewiele drobnych kosmetycznych poprawek, aby poczuć się w domu na nowo. Czasem po prostu wystarczy zmienić dodatki. 

Co więcej, takie dodatki do domu można wykonać samemu bez niczyjej pomocy. Nie musisz fatygować męża, z każdą z tych propozycji, poradzisz sobie sama. 

Odmień swój dom i zrób to sama!

Poszewki na poduszki, pościel, obrus, zasłony 

Jeżeli masz maszynę do szycia, na pewno uda Ci się uszyć coś podstawowego, jak na przykład poszewka na poduszkę czy obrus. Jeżeli nie dysponujesz swoją maszyną, jestem pewna, że Twoja mama, przyjaciółka, albo sąsiadka takową ma i być może chętnie Ci pożyczy. Podpytaj. 

Uszycie poszewki naprawdę nie jest trudne, po wstępnym zrozumieniu jak działa maszyna do szycia, na pewno sobie poradzisz. 

Wybierz jakiś materiał, który Ci się podoba i uszyj z niego nowe poszewki, obrus, zasłony, a nawet pościel. Może masz jakieś materiały w domu? Wykorzystaj je. Jeżeli są to małe skrawki, polecam Ci uszyć woreczki, które przydadzą się na przykład do przechowywania suchych produktów. 

Oprócz wizualnych zmian w mieszkaniu jest jeszcze drugi plus: stajesz się ekologiczną i ekonomiczną Panią Domu, u której nic się nie marnuje. 

Wazony i świeczniki

Wydaje Ci się, że wykonanie wazonu czy świecznika jest trudne? Nic z tych rzeczy! Zajrzyj do swojej spiżarni albo piwnicy, na pewno znajdziesz tam puste słoiki czy szklane butelki. To idealna podstawa. 

Wybierz taki słoik bądź butelkę, która najbardziej Ci odpowiada i której kształt wydaje Ci się najciekawszy. Teraz rozpocznie się prawdziwa zabawa. Umyj porządnie szklane naczynie i osusz je. 

Jak chcesz, aby wyglądał Twój wazon czy świecznik? Do ozdoby możesz użyć farb do szkła (może na Twoim wazonie pojawią się wiosenne kwiaty?) albo różnego rodzaju artykułów, które masz w domu, a mogą przydać się do ozdoby: guziki, tasiemki, sznurki, kolorowe taśmy samoprzylepne. Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. 

Decydując się na drobne detale jak cekiny, guziki, perełki, warto wcześniej przygotować sobie klej na gorąco. 

Jeżeli decydujesz się na wykonanie świecznika, zanim włożysz do środka podgrzewacz, wsyp do słoika kolorowe drobne kamyki. 

Osłonki na doniczki kwiatów

Czy wszystkie Twoje kwiaty mają osłonki? Jeżeli nie, może warto zainwestować i ujednolicić swoje dekoracje, czyli sprawić, aby każdy kwiat miał dokładnie taką samą osłonkę? Nie trzeba wybierać tych najdroższych, spójrz na te najtańsze. Nie wydają Ci się ciekawe? Są zbyt proste? I o to właśnie chodzi! Twoim zadaniem będzie odmienienie ich i sprawienie, aby stały się wyjątkowe. 

Jak to zrobisz? Tu znów nie ma żadnych ograniczeń. Doczepiaj, domaluj, pozmieniaj. Bardzo ciekawym pomysłem na doniczki jest pomalowanie ich farbą tablicową. Wtedy na każdej z nich możesz napisać coś kredą. Może, jaki to gatunek kwiatu, a może wartości, które przyświecają Waszej rodzinie? 

Zmiana dekoracji nie musi być kosztowna. Warto wybierać to, co mamy już w domu, a czego nie wykorzystujemy, i zalega na półkach, bo nie mamy na to pomysłu.

 

Robicie samodzielnie domowe dekoracje?

Średnia

3.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

18 listopad 2018
04 maj 2019

Komentarze