Czy warto zdecydować się na nakręcenie teledysku ślubnego?

20 luty 2019
Martyna Witosz

Większość par zapiera się, że nie chce kamerzysty na swoim ślubie. Kojarzy się on im z ciągłym, natarczywym filmowaniem gości, nawet w trakcie jedzenia, i mało profesjonalnym zachowaniem.

To wszystko kończy się filmem, który trwa 5 godzin, z przebitkami Shreka lub innej bajki...

Jednak ta moda już odeszła i można odetchnąć z ulgą. Przysłowiowi "Janusze- kamery" zniknęli z rynku, a pojawiły się naprawdę dobre firmy zajmujące się filmowaniem ślubów. Ceny ich pakietów wahają się od ok. 1000-4000 zł. Zależy co chcemy aby było na filmie, czy marzy nam się tylko godzinny seans, a może pakiet z teledyskiem byłby dla Was idealny?

Czy warto wybrać teledysk ślubny?

Myślę, że tak. Teledysk trwa zwykle ok. 4 minut i zawiera  najlepsze ujęcia z Waszego ślubu, najbardziej wzruszające chwile z Wami w rolach głównych. Czasami można zamówić nawet sam teledysk, bez głównego filmu.

Nie należy się martwić, że czegoś na nim zabraknie. Jeśli wybierzecie rozsądnie firmę, która zajmie się nagrywaniem Waszego ślubu, to możecie spać spokojnie. Większość ma swoje strony internetowe, na których można zobaczyć ich portfolio. Najlepiej przejrzeć wtedy najnowsze filmiki, ponieważ prawdopodobnie właśnie Wasz ślub będzie w taki sposób nakręcony. Nie warto sprawdzać filmów sprzed kilku lat, kiedy to prawdopodobnie mieli gorszy sprzęt i panowała inna moda w kręceniu ślubów.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kamerzysty na ślub?

Oprócz wyznaczenia sobie przedziału cenowego, należy zobaczyć ilu operatorów proponuje firma i czy pakiet obejmuje również ujęcia z drona? Ważna również jest jakość nagrywania, sposób filmowania, pomysł oraz dobór ścieżki dźwiękowej. Przed ostatecznym wyborem dobrze jest przeczytać równeż na forach weselnych opinie na temat pracy kamerzysty, którym jesteśmy zainteresowani.


Czy warto zdecydować się na teledysk ślubny? Pewnie, że tak. Jeśli macie na to odłożone oszczędności, to nawet się nie zastanawiajcie! :) Filmiki są krótkie, ale pełne wrażeń. Chociaż jest na nich pokazane tylko kilka minut wesela, to mimo to dobrze zrobiony teledysk, jest w stanie przypomnieć cały ślub.

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

30 październik 2019

Komentarze