A może własne wypieki na wesele? Być może jesteście słodkimi łasuchami, macie swoje upodobania i ta kwestia jest dla Was szczególnie istotna.

23 luty 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Może jednocześnie w Waszej rodzinie jest osoba, która specjalizuje się w słodkich wypiekach i urozmaica każde rodzinne spotkanie. :)

 

Jakość wypieków

Stawiacie na jakość, nie ilość? Doskonale! Często cukiernie mają tendencję do przygotowywania ciast z dużą ilością kremu podawanych w formie ogromnych kawałków. Po jednej porcji goście są przytłoczeni nadmiarem cukru i nie czerpią przyjemności z tej części uroczystości. Spożywanie słodyczy powinno wiązać się jednak z rozkoszą i chwilą błogości. Jeśli uwielbiacie wyroby pochodzące z rąk Waszych bliskich, postarajcie się by towarzyszyły Wam w tym dniu! Będzie zadowoleni i Wy i Wasi towarzysze ;)

 

Czy można wnieść domowe wypieki na salę weselną?

Przy wyborze sali weselnej, koniecznie zapytajcie o tę kwestię. Nie każdy lokal wyraża zgodę na wniesienie własnych wyrobów. Z reguły wymagane jest przedstawienie paragonu za zakupione/przyniesione towary, a w przypadku wypieków rodzinnych jeśli osoba robiąca ciasta nie posiada własnej działalności gospodarczej, to wydanie paragonu nie będzie możliwe. Musicie liczyć się z tym, że niektóre lokale nie zgadzają się na wniesienie własnych ciast, inne natomiast wymagają pisemnego oświadczenia o tym, że ponosicie odpowiedzialność za te wypieki.

Jeśli Wasze wesele odbędzie się w nieco luźniejszej koncepcji i atmosferze np. w stylu boho w okolicznej stodole lub w ogródku Waszego domu czy przyjaciół tu już większych gastronomicznych zasad nie ma i możecie sobie pozwolić na co tylko chcecie :)

 Słodki stół

 

Koszty serwisowe

Pamiętajcie dopytać menagera sali, w której odbędzie się Wasze wesele jakie są koszty usług serwisowych. Dostarczone przez Was ciasto ktoś musi przecież pokroić i podać gościom. Sposoby naliczania są różne – zazwyczaj jest to cena od talerzyka/osoby lub koszt obsługi stolika lub jednorazowa podana kwota, która doliczana jest to końcowego rachunku za zabawę.

 

Zrobię to sama!

Chcesz sama upiec ciasta na swój wielki dzień? Zastanów się czy na pewno dasz radę. Ślub i wesele to wiele przygotowań, załatwianie różnych spraw, tym samym ograniczony czas i nierzadko dużo stresu. Może nie warto dokładać sobie kolejnych zadań i ryzykować nerwami? Poproś o pomoc mamę, przyszłą teściowa, babcie, siostrę, przyjaciółkę – razem pójdzie Wam sprawniej lub powierz to zadanie komuś innemu, kto równie dobrze piecze. Ty zawsze możesz konsultować wszelkie sprawy lub doglądać sytuacji :) Jeśli jednak pieczenie Cię odpręża, wręcz uspokaja – działaj!

Wyrabiane ciasta

 

Własne ciasto weselne to jak najbardziej dobra opcja, jednak zależna od miejsca zabawy i zasad tam panujących. Pamiętaj, że to Wasz wielki dzień – pytaj, próbuj, negocjuj!

 

Czy na swój wielki dzień zamawiacie ciasta z cukierni czy decydujecie się na własne wypieki? Dajcie koniecznie znać!

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

14 grudzień 2019

Komentarze