Pomysły na wyjątkowe prezenty dla mamy

24 maj 2019
Dagmara Sobczak

Dzień Matki już za chwilę, jeżeli jesteś jedną z tych osób, która kupuje prezent na ostatni moment, podrzucam krótki poradnik, co dać w prezencie, żeby mama była zadowolona.

Pamiętaj, że każdy prezent powinien oczywiście zostać dobrany indywidualnie do zainteresowań i upodobań Twojej mamy :)

 

Pomysł na wyjątkowy prezent na Dzień Matki 2019

Zostało już tylko kilka dni, ale to nie znaczy, że prezent nie może być odpowiednio dobrany. Podrzucam poniżej swoje propozycje.

Kwiaty i rośliny w ciekawej formie

Jestem pewna, że każda mama, która lubi otaczać się roślinami, albo lubi ciekawe dodatki do wnętrz będzie zadowolona z takiego prezentu. 

Kwiatka z dekoracją każdy może kupić za rogiem w kwiaciarni, dlatego zupełnie nie o to mi chodzi. Zaskocz swoją mamę! Zamiast pojedynczego kwiatka wybierz modnego dzisiaj flowerboxa albo duży bukiet z różnokolorowych kwiatów. Jeżeli Twoja mama woli rośliny doniczkowe, wybierz się na giełdę kwiatową albo poszperaj w Internecie w poszukiwaniu ciekawych, mało popularnych odmian roślin doniczkowych. Te dostępne w większości kwiaciarni są niestety zbyt oklepane. 

Ciekawym pomysłem jest też las w słoiku. Jeżeli Twoja mama lubi nowoczesne dekoracje, a nie ma czasu na bieżąco dbać o roślinę, las w słoiku może być dobrą alternatywą, bo nie potrzebuje aż tyle pielęgnacji co inne rośliny. 

Prezent wykonany własnoręcznie

Na prezent wykonany samodzielnie zawsze jest czas. Czasem może on zająć dokładnie tyle samo, co chodzenie po sklepach i szukanie „tego czegoś”. 

Rozpoczynamy sezon balkonowy – może potrafisz zrobić jakąś skrzynkę na kwiaty, hamak do powieszenia? Coraz popularniejsze są samodzielnie wykonane obrazy (to naprawdę nic trudnego! Można do tego użyć taśm montażowych i zrobić jakąś koncepcję z figur geometrycznych) czy makramy. 

Ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia, a wsparciem mogą być w tym przypadku dodatkowe umiejętności, jak szycie, dzierganie, rysowanie, zaplatanie.

Prezent do przeżycia

Jeżeli twoja mama ma mało czasu dla siebie, zorganizuj Jej prezent, który będzie mogła przeżyć. Dzień w SPA, bilet do kina, teatru, wypad na strzelnicę, kurs szycia, przejazd autem wyścigowym, bilet na koncert, na warsztaty z samoakceptacji. 

Propozycje mogłabym mnożyć, ale wszystko zależy, co lubi i czego potrzebuje Twoja mama. Może kiedyś wspominała, że zawsze marzyła o…?

Biżuteria dla mamy

Nie wiem jak inne mamy, ale moja mama uwielbia biżuterię. Nowa bransoletka, zegarek, kolczyki, coś na szyję. Jeżeli twoja mama również lubi dobierać biżuterię do okoliczności i stroju, to może być ciekawy pomysł.

Na rynku powstaje coraz więcej marek, które tworzą biżuterię z kamieni o specjalnych właściwościach. Warto rozejrzeć się za czymś takim. 

 

Czym Ty obdarujesz w tym roku swoją mamę? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

25 grudzień 2019
07 listopad 2017

Komentarze