15 maja - doceń swoją rodzinę!

13 maj 2019
Dagmara Sobczak

Wystarczy zajrzeć do kalendarza świąt, by złapać się za głowę, ile nowych świąt pojawia się w kalendarzu, a nie jest w ogóle obchodzonych. Albo się o nich nie mówi, albo mówi się w ramach ciekawostki. 

Więc i ja mam dla Was taką ciekawostkę. 15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny i pomyślałam, że może warto z tej okazji zrobić komuś bliskiemu niespodziankę? Jesteście w tym ze mną? 

Jeżeli tak, podrzucam kilka propozycji, jak umilić komuś ten dzień.

Międzynarodowy Dzień Rodziny – zrób komuś niespodziankę

Dawanie sprawia tak samo wiele radości (jeśli nie więcej) jak branie. Na pewno mało kto wie o tym święcie, więc kiedy zrobisz komuś tego dnia prezent, na pewno będzie zaskoczony, a jeśli powiesz, że to z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny – wzruszenie gwarantowane, że pomyślałaś właśnie o tej osobie! :)

Zabierz mamę do kina

Prawie wszystkie mamy całe życie są zapracowane. To dobry moment, by docenić starania mamy i zabrać ją do kina, na jakąś komedię. Niech się troche rozerwie!

Pojedź do teściowej z samodzielnie upieczonym ciastem 

Zrób swojej teściowej niespodziankę i pojedź do niej po pracy z ciastem, które sama upiekłaś. Napijcie się kawy i porozmawiajcie od serca. Może to dobry moment, by poruszyć, jakiś temat, który od jakiegoś czasu wisiał w powietrzu?

Zadzwoń do cioci, do której rzadko się odzywasz

Jestem pewna, że każda ciocia doceni taki gest. Sama jestem ciocią i wiem, co mówię. Zainteresuj się, jak się czuje, co u niej słychać, czy ma jakieś plany na weekend, jak jej idzie w pracy. Pokaż jej, że jest dla Ciebie ważna. 

Kup tacie jego ulubioną poranną gazetę, zanim wstanie

Czy Twój tata ma jakiś swój ulubiony poranny rytuał? Jeżeli codziennie rano lubi czytać codzienną prasę, wstań przed nim, idź do kiosku i niech już na niego czeka ulubione czasopismo. A może jak wstaje, to pierwsze po co sięga to świeżo zaparzona kawa? To może tym razem obudzi go zapach kawy przyrządzonej przez Ciebie? To mały gest, ale uwierz, że sprawi ogromną radość!

Zabierz dziadków do Muzeum

Czy Twoi dziadkowie interesują się historią? A może lubią teatr? Zabierz ich gdzieś albo podaruj bilety, żeby sami mogli wyjść gdzieś we dwójkę. Chociaż jestem pewna, że wyjście gdzieś z wnuczkiem sprawi im taką samą radość, jak nie większą. 

Zorganizuj wspólne spotkanie 

To wcale nie jest takie trudne. Zaproś najbliższych na ciasto i na kawę do siebie albo spotkajcie się gdzieś na mieście. Jeśli pojawi się cała rodzina, będziecie mogli Międzynarodowy Dzień Rodziny świętować wspólnie!

 

Co sądzicie o świętowaniu takich nietypowych, niepopularnych świąt? Zdarza Wam się? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

21 lipiec 2019
07 październik 2018

Komentarze