First look – co to takiego?

16 lipiec 2020
Magdalena Gitler

Czym jest tajemniczy „first look”? To chwila, gdy Para Młoda widzi się po raz pierwszy w dniu ślubu, jeszcze przed ceremonią. Dlaczego to takie wyjątkowe? Panna Młoda i Pan Młody zazwyczaj przygotowują się osobno, często nie tylko w oddzielnych pomieszczeniach, ale też mieszkaniach.

Jeśli chcielibyście spędzić jeszcze kilka chwil przed ślubem i weselem tylko we dwoje, a dodatkowo mieć piękne zdjęcia ślubne z tego wyjątkowego momentu, takie spotkanie z pewnością do Was przemówi, ale czy first look jest dla każdego?

First look – ostatnie spotkanie narzeczonych w dniu ślubu

Zanim zdecydujecie, czy first look to coś dla Was musicie rozważyć wszystkie za i przeciw. Gdy je poznacie, wybierzcie dla siebie najlepszą opcję.

Nie chcecie widzieć się aż do momentu, gdy Wasze spojrzenia spotkają się na drodze do ołtarza lub kiedy razem przekroczycie próg kościoła albo urzędu? Wasze pierwsze spotkanie odbędzie na oczach wszystkich osób, które zostały zaproszone na ślub, ale nie ma w tym nic złego.

Zdjęcia ślubne first look

Czy wiecie, że ślub to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka?! Ogromnym plusem jest zdecydowanie to, że przechodzicie przez wszystko razem, jednak w tak emocjonującym dniu czasami trudno opanować napięcie, stres i lęk przemieszane z radością i ekscytacją.

Czy może być coś bardziej uspokajającego niż widok swojej drugiej połówki, która odczuwa dokładnie to samo? Poza tym to właśnie ona wie, jak Cię uspokoić. Czasami wystarczy uścisk dłoni i krótkie spojrzenie w oczy, aby poczuć się bezpiecznie.

Czy po first look, moment, gdy spotkacie się w kościele lub w urzędzie straci na znaczeniu? To zależy od Was. Tego dnia emocji jest tak wiele, a sam moment ceremonii dla wielu par jest na tyle podniosły, że niezależnie od tego, czy widziały się wcześniej często przy kolejnym spotkaniu, w kościele, czy w urzędzie, emocje pozostają wciąż takie same.

Podczas „first look” bardzo często wykonywane są też zdjęcia ślubne. Chwila, w której zobaczycie się po raz pierwszy w tak niezwykłym dniu, wymaga uwiecznienia i wyjątkowej oprawy. Jeśli zdecydujecie się poświęcić część tego spotkania na wspólne zdjęcia, zyskacie dodatkowe, cudowne fotografie do ślubnego albumu, a jeśli emocje wezmą górę i z oczu popłyną łzy wzruszenia, będzie jeszcze czas, aby poprawić makijaż.

First look, a może jednak nie warto?

Kiedy wystąpi jakiś poślizg czasowy i z trudem wyrobicie się z przygotowani, poświęcenie dodatkowego czasu na spotkanie może generować dużo stresu, napięcia i zwiększenie opóźnienia. Jeśli jednak bardzo zależy Wam na tym wspólnym momencie, niewielkie spóźnienie na pewno nie będzie dla Was straszne. Poza tym, bez Was ceremonia się nie zacznie!

Pierwsze spotkanie Pary Młodej to bardzo ekscytujący moment nie tylko dla samych narzeczonych, ale też dla najbliższych osób, które chcą zobaczyć Waszą reakcję. Wiele par nie chce odbierać tego momentu bliskim i chce, aby w nim współuczestniczyli.

Kolejnym minusem, który może być dla Was istotny, jest to, że gdy zdecydujecie się na spotkanie w plenerze i zdjęcia ślubne na zewnątrz, suknia może się pobrudzić. Wszystko zależy jednak od Waszego planu na „first look”. Jeśli spotkacie się jedynie na chwilę, na przykład w pomieszczeniu, nie będzie to żadnym problemem.

Jak zaaranżować first look i zdjęcia ślubne oraz połączyć to z innymi punktami planu?

Pamiętajcie, że mówiąc o „first look”, tak naprawdę myślimy o tej jednej, krótkiej chwili, gdy spotykacie się po raz pierwszy w dniu ślubu. Oczywiście może to trwać kilka minut, ale też kilkadziesiąt lub nawet godzinę, jeśli chcecie ze sobą porozmawiać i spędzić trochę intymnego czasu tylko we dwoje.

Gdzie jednak zaaranżować samo spotkanie? Tutaj wszystko będzie zależało od pory roku, pogody i Waszych oczekiwań. Być może to bardzo praktyczne podejście do tak romantycznego momentu, jeśli jednak planujecie ślub w zimowe popołudnie, organizując first look i zdjęcia ślubne w plenerze, tuż przed wyjazdem do kościoła lub urzędu może Was zastać ciemna noc!

Kwestia wyboru lokalizacji zależy od Was. Być może chcielibyście spotkać się i zrobić zdjęcia ślubne w Waszym ulubionym miejscu? Pamiętajcie, że wyjazd do miejsca, nawet niezbyt oddalonego od tego, w którym przygotowujecie się do ślubu, na pewno wymaga zaplanowania nieco większej ilości czasu.

First look możecie zorganizować jednak także w domu lub nawet w miejscu ceremonii. Wiele Par zastanawia się też, czy da się połączyć first look z błogosławieństwem rodziców. Oczywiście! Błogosławieństwo może nastąpić zaledwie chwilę po Waszym pierwszym.

Czy first look ma sens?

First look to intymny, często bardzo wzruszający moment z daleka od ciekawskich oczu, w którym jesteście tylko we dwoje, co wcale nie jest takie oczywiste, bo w dniu ślubu nie ma zbyt wielu chwil, w których jesteście sami!

W Polsce ciągle nie jest to aż tak bardzo popularny pomysł, jak za granicą. Pary Młode decydują się na niego różnych względów, na przykład ze względu na wspaniałe zdjęcia ślubne i tak samo z różnych powodów w ogóle nie biorą pod uwagę takiej formy spotkania.

Pamiętajcie, że powinna to być tylko i wyłącznie Wasza decyzja zgodna z tym, co Wam w duszy gra.

Jak Wam się podoba zamysł first look? :) 

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

25 lipiec 2018

Komentarze