Fryzury ślubne - trendy na sezon 2018

09 maj 2018
Agata Kostka

Co będzie modne w nadchodzących sezonach? - na to zadane przeze mnie pytanie każdy fryzjer odpowiedział, że wszystko zawsze jest modne i nic nigdy nie będzie passe. Byłam bardzo zaskoczona, ponieważ zawsze myślałam, że pewne upięcia nigdy więcej nie powinny ujrzeć światła dziennego. Jednak nic bardziej mylnego...

Według profesjonalistów najważniejsze jest zachowanie spójności oraz naturalności, które uczynią każdą Pannę Młodą wyjątkową. Pomimo tego, przejawiają się pewne tendencje, narzucane przez aktualnie dominujące style. Sezon 2018/19 pełen jest zaskakujących propozycji, spośród których na pewno znajdziecie coś dla siebie!

Suknia ślubna a fryzura

Niezaprzeczalnym faktem jest, że to właśnie suknia Panny Młodej dyktuje warunki w ślubnym świecie. To przede wszystkim pod jej styl dobierane są dodatki, do których zalicza się fryzura.

Każda kreacja tworzona jest pod królujący w danym czasie trend. Dopiero po wyborze głównej części stylizacji Pani Młodej można pomyśleć o włosach. Najważniejszą kwestią jest dobór upięcia pod strukturę włosa, z czego powinien zdawać sobie sprawę każdy dobry fryzjer.  Takie dopasowywanie działa na zasadzie kontrastu. To znaczy, że jeśli mamy do czyniena z cienkimi oraz prostymi włosami, to potrzebujemy fryzury, która doda im objętości. Przy sytuacji odwrotnej, będziemy starali się stworzyć wrażenie zgrabnej głowy, która dotychczas była jedynie przykryta bujną czupryną. Ta święta wręcz zasada będzie towarzyszyć nam niezależnie od tego, czy zdecydowaliśmy się na styl glamour, boho czy rustykalny. We fryzjerskim uniwersum jest to nienaruszalna reguła i trzeba ją po prostu znać, żeby uniknąć popełnienia wielkiego błędu - niezależnie od tego jaki trend panuje w obecnym czasie.

Pomieszanie z poplątaniem

Oprócz zasad narzuconych nam przez styl oraz rodzaj włosa są pewne pojedyncze fryzury, które wybijają się spośród innych i są jednymi z najchętniej wybieranych przez Panny Młode.

Ostatnimi czasy królują różnego rodzaju plecionki - warkocze, koszyczki, wodospady, kłosy, franzucy, holendry. Jest tego całe mnóstwo i z każdym dniem pojawia się coraz więcej kombinacji. Zapomniane i kojarzone z wiejskimi klimatami plecionki odrodziły się na nowo i przeżywają swój renesans. Delikatnie zmodernizowane wersje tego typu upięć najlepiej sprawdzają się w stylu boho, gdzie dozwolone jest dosłownie wszystko, każde "udziwnienie". W takim wypadku niedbałe warkocze lub wodospady z chaotycznymi lokami spiszą się na medal.

Luźne koki kojarzone głównie z mniej uroczystym charakterem wesela idealnie sprawdzą się także przy stylu glamour, gdzie wyróżnią się swoją modną aparycją. Kiedy jednak nade wszystko koncentrujemy się na zachowaniu klasycznego tonu, należy zadbać o gładkie upięcia, dopięte na ostatni guzik, sprawiające wrażenie ulizanych włosów. Jak więc widzimy, mamy do wyboru cały ogrom możliwości. Warto o tym pamiętać i nie rezygnować z plecionych fryzur, które powracają do łask.

Zwiewnie i subtelnie

Oprócz odkurzonych plecionek wielkim hitem okazały się również różnego rodzaje fale i rozpuszczone włosy, które zawitały do nas dzięki takim stylom jak folk, boho i eko, gdzie wszystko powinno kojarzyć się z naturalnością, swojskim klimatem, sielanką i naturą. Tematyka typu "bio i eko" staje się coraz bardziej popularna i możemy zauważyć to nie tylko w świecie fryzjerskim, ale również dekoracjach weselnych oraz ciastach ślubnych.

Ten coraz bardziej znany trend znalazł swoje odzwierciedlenie we fryzurach, które powinny ukazywać prostotę, najlepiej przeplataną akcentami florystycznymi. Popularne stały się korony kwiatowe, które mają za zadanie zastąpić tradycyjne welony. Do  tego typów elementów perfekcyjnie pasują lekkie fale i włosy pozostawione w chaosie, który podkreśli urok i piękno kwiatów. Nonszalancja jest obecnie w cenie, a uzyskany dzięki niej naturalny efekt stanowi dzisiejszy obiekt pożądania. Dla mnie samej taka opcja jest o wiele bardziej wdzięczna, niżeli przesadne loki czy upięcia rodem z baroku.

Dla każdego coś dobrego

Dodam na koniec, że każdy powinien najpierw odnaleźć swój własny trend i dopiero później dopasowywać do niego resztę. Spersonalizowane stylizacje zawsze sprawdzają się najlepiej. Oczywiście, są pewne dominujące akcenty, ale należy wziąć pod uwagę, że oryginalność zawsze będzie najbardziej trendy :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 sierpień 2018
17 lipiec 2020

Komentarze