Jak i gdzie sprzedać suknię ślubną po ślubie?

19 listopad 2019
Dagmara Sobczak

Coraz więcej panien młodych decyduje się na sprzedaż swojej sukni ślubnej. Kiedyś panny młode zachowywały suknie na pamiątkę, dla swoich córek. Dzisiaj odchodzi się od tego. 

Jeżeli Ty również planujesz sprzedać swoją suknię ślubną, dziś podpowiem Ci jak to zrobić.

 Jak sprzedać suknię ślubną? O czym pamiętać?

Czasem już przed samym zakupem sukni ślubnej, warto zastanowić się, czy będziemy chcieli ją sprzedać. Wiele salonów z sukniami ślubnymi oferuje przyjęcie sukni z powrotem. Może to byłaby jakaś alternatywa dla Ciebie? 

Zanim zaczniemy szukać miejsca, gdzie można byłoby sprzedać suknię ślubną, warto dobrze ją do tego przygotować. Po pierwsze po swoim ślubie, powinnaś oddać ją do profesjonalnej pralni. Sprawdź, czy nie ucierpiała w żaden sposób podczas przyjęcia: czy gdzieś nie puściła nitka, nie oderwał się cekin czy inna ozdoba. 

Jeżeli stwierdzisz, że z suknią jest wszystko ok, czas na fotografowanie. Możesz oczywiście użyć zdjęć ze ślubu, ale tylko takich, na których bardzo dobrze widać suknię. Jeżeli takimi nie dysponujesz, lepiej ją sfotografować – na ciele i na wieszaku. Warto sfotografować też detale jak ozdoby, wycięcia, wykończenia. 

To, co równie istotne to dobre zmierzenie sukni. Najlepiej od razu wrzucić jej wymiary w ogłoszenie, bo na pewno będziesz o to pytana.

Gdzie sprzedać suknię ślubną?

Suknie ślubną można sprzedać w wielu miejscach. Najpopularniejsze są komisy stacjonarne, komisy internetowe, sprzedaż przez Internet (za pośrednictwem specjalnych grup czy swoich social mediów), ale i portale z ogłoszeniami. 

W Internecie konkurencja jest duża, dlatego powinnaś zadbać o dobrą jakość zdjęć, dobrą (konkurencyjną) cenę, ale także o to by suknia, którą sprzedajesz była w dobrym stanie. Inaczej może zabraknąć chętnych. 

Im więcej szczegółów dotyczących sukni dodasz w takim ogłoszeniu, tym lepiej. Dobrze jest dodać także cenę sukni z salonu (ile za nią zapłaciłaś?). W im większej ilości miejsc ją wystawisz, zwiększasz szansę na sprzedaż. Użyj także swoich social mediów, bo może ktoś z twoich znajomych byłby zainteresowany kupnem sukni od Ciebie?

By zwiększyć swoje szanse na sprzedaż, warto też dodać coś w gratisie: welon, podwiązkę, ozdobę do włosów czy biżuterię. 

Im bardziej wyjdziesz klientowi naprzeciw, tym lepiej. Zorganizuj przymiarkę, wyślij dodatkowe zdjęcia, bądź dostępna pod telefonem, odpisuj na bieżąco – wszystko to zwiększa szansę na sprzedaż sukni. 

W niektórych miastach organizowane są targi ubrań, gdzie każdy może przynieść coś, co ma na sprzedaż. To też ciekawa okazja, by wśród rzeczy niepotrzebnych już w domu, wystawić swoją suknię ślubną.

Jeżeli decydujesz się na sprzedaż w komisie. Przeczytaj opinie o nim w Internecie i dobrze przeczytaj umowę, zanim ją podpiszesz. 

 

Gdzie Wy sprzedałyście swoją suknię? A może trzymacie ją na pamiątkę?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

25 wrzesień 2019

Komentarze