Fryzury ślubne, które idealnie sprawdzą się na włosach krótkich

27 czerwiec 2018
Agata Kostka

Zjawiskowa fryzura ślubna zazwyczaj kojarzy się w obfitymi kokami lub długimi rozpuszczonymi lokami. Wielu ludzi zapomina jednak o tym, że krótkie cięcia posiadają wiele uroku i klasy, która pojawiła się wraz z początkiem XX w., kiedy kobiety zaczęły walczyć o swoje prawa i niezależność.

Siła i elegancja, którą niosą ze sobą krótkie włosy, podrasuje każdą ze stylizacji ślubnych i wywoła ogromne wrażenie, pomimo braku bujnej czupryny :)

Długość przed ramiona

Klasyczne loki nie sprawdzą się przy krótkich włosach, ponieważ nie dadzą oczekiwanego efektu, czyli lekkości oraz i naturalności. Zamiast tego otrzymalibyśmy ciężkość oraz delikatny kicz, który z pewnością nie podkreśliłby stylizacji. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie subtelnych fal, przeczesanych na samym końcu palcami. Fryzura tego typu będzie bardzo wdzięczna dla tematyki folku oraz boho, natomiast odpowiednie podpięcie pojedynczych pasm włosów od strony twarzy odnajdzie się także w świecie glamour, gdzie szyk i elegancja grają pierwsze skrzypce.

Stworzenie koka przy krótkich włosach jest niestety niemożliwe, ale możemy postarać się o delikatne upięcia, wspomniane już przeze mnie nieco wyżej, które zaowocują klasą i urokiem bogatego świata splendoru i błysku. Co więcej, ułożenie włosów, a raczej ścięcie ich na krótkiego klasycznego, a zarazem uniwersalnego boba jest równie dobrym krokiem przy bardziej eleganckich stylizacjach.

A'la Kożuchowska

Coraz więcej kobiet decyduje się na bardzo krótkie włosy, które odsłaniają całą twarz. Jeden z fryzjerów nazwał to uczesaniem na Kożuchowską. Taka fryzura odsłania całą twarz, którą należy podkreślić znakomitym make-up'em, ale o tym za chwilę.

W takiej sytuacji zadaniem profesjonalnego fryzjera nie jest samo upięcie włosów, lecz zajęcie się detalami oraz pielęgnacją, która przy takiej długości jest nad wyraz ważna. Przy krótkich cięciach najbardziej zauważalne są poniszczone końcówki oraz włosy w fatalnej kondycji. Aby uniknąć takiej sytuacji, fryzjer powinien zająć się przede wszystkim regeneracją, maksymalnym nabłyszczeniem włosów oraz koloryzacją, by podkreślić charakter całej ślubnej stylizacji. Nasycona barwa mieniąca się promieniami słońca wyjdzie z sytuacji obronną ręką, pomimo braku bujnych loków czy abstrakcyjnych upięć.


Krótkie włosy: dodatki

Przy krótkich cięciach bardzo dobrze sprawdzą się różnego rodzaju opaski, woalki czy spinki podkreślające charakter fryzury, a co za tym idzie, również samej Panny Młodej.

Tak spersonalizowany dodatek świetnie dopełni całą ślubną stylizację oraz zastąpi welon po stokroć lepiej. Coraz popularniejsze kwiaty we włosach, wianki i korony kwiatowe nadadzą fryzurze lekkości oraz naturalności, czego tradycyjny welon z całą pewnością by jej ujął przy takiej długości włosów. Jednym z ważniejszych dodatków przy krótkich cięciach jest perfekcyjny makijaż.

Odsłonięta twarz powinna być jak najlepiej wyeksponowana, zadbana i rozświetlona. Wtedy oprócz fryzury liczy się dobry make-up i nasze zaufanie, którym obdarzymy makijażystkę.

Włosy krótkie gwarantują nam spektakularne fryzury, pomimo nieco ograniczonego pola do popisu. Warto jednak pamiętać, że krótkie uczesania zawsze same się bronią, bez zbędnych elementów, ponieważ są odważnymi cięciami, na które decyduje się zdecydowana mniejszość kobiet. Dlatego nie warto płakać za długimi włosami, jeśli posiadamy fryzurę z pazurem na co dzień :)


Za informację odnośnie fryzur serdecznie dziękuję salonom: Upiększalnia Studio Urody i Stylu oraz Tomasz Kamiński Warsztat Fryzur.

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

10 wrzesień 2019

Komentarze