Wypróbujcie je w noc poślubną i nie tylko!

10 kwiecień 2018
Iga Marciniszyn

Chociaż lista erotycznych gadżetów dostępnych w sexshopach, powiększa się z miesiąca na miesiąc, już Michalina Wisłocka w swojej Sztuce Kochania, zwracała uwagę na wielką rolę obserwacji i umiejętność słuchania partnera w seksie. Zachęcała do rozmów na tematy dotyczące seksualności, tego co nas podnieca i co na nas działa. Nawet doskonale dobrane do Waszych temperamentów gadżety nie przyniosą oczekiwanej satysfakcji, jeśli będziecie ich używać bez namysłu nad tym, czego w danej chwili oczekuje Wasz partner.

Jeśli jednak znacie już swoje ciała i wiecie co najskuteczniej działa na Waszą drugą połówkę, warto wspólnie przemyśleć wybór odpowiednich gadżetów, które urozmaicą Wasze życie seksualne. Jeśli przed ślubem nie przyszło Wam to do głowy, może noc poślubna jest odpowiednim czasem na doznania, których nie doświadczyliście nigdy wcześniej?

Lubrykanty

Podstawowym gadżetem, który powinien znaleźć się w Waszej sypialni, bez względu na stopień Waszego zaawansowania jest lubrykant. Pozwala on zapobiec otarciom, o które nietrudno podczas namiętnych nocy i znacznie poprawia wszelkie doznania. Lubrykant pełni nie tylko rolę gadżetu i dodatku do seksu, jest także świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które zmagają się z suchością pochwy.

Najlepsze lubrykanty to te, których lista składników jest najkrótsza i najbardziej uboga w chemiczne, sztuczne składniki. Najlepiej sprawdzą się wszelkie na bazie wody, gdyż są najbardziej naturalne dla organizmu, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko wystąpienia alergii czy infekcji.

Popularne są również lubrykanty silikonowe, dzięki najlepszym właściwościom nawilżającym, należy jednak pamiętać, że nie można ich używać z gadżetami wykonanymi z silikonu. Na rynku dostępne są różne warianty kolorystyczne i smakowe lubrykantów, dzięki czemu możecie znaleźć ten idealny, który spełni wasze wymagania zapachowe, smakowe i uzupełni doznania.

Wibratory

Ogrom rodzajów i kształtów wibratorów i masażerów intymnych może przerazić każdą osobę, która dopiero rozpoczyna przygodę z erotycznymi zabawkami. W takiej sytuacji rozwiązania są dwa, możecie albo spróbować przejrzeć internet i na podstawie opisów działania dobrać wibrator, który będzie wydawał się Wam najbardziej odpowiedni albo też udać się do sexshopu, w którym sprzedawca zapoznawszy się z Waszymi oczekiwaniami, z pewnością doradzi Wam lepiej niż internet.

Wyróżnić możemy różne rodzaje wibratorów np. łechtaczkowe, pochwowe lub zakrzywione. Przy wyborze nie powinniśmy raczej kierować się wielkością wibratora, ale właśnie kształtem i możliwościami, np. częstotliwością wibracji lub ruchów pulsacyjnych. Niech nie przeraża cię wygląd wibratora, wiele dostępnych na rynku egzemplarzy zupełnie nie przypomina członka, a nierzadko prezentuje się niezwykle designersko.

Ważne jest także, by wybrać odpowiedni wibrator stworzony z odpowiedniego rodzaju materiału. Rozkoszy mogą dostarczyć nam tylko te gadżety, które są dla nas przyjemne w dotyku i nie uczulają jak np. te wykonane z silikonu medycznego lub szkła. Dokonaj zakupu w sprawdzonym sklepie, jeśli zdecydujesz się zrobić to przez internet, pamiętaj, że sexshopy oferują tzw. przesyłki dyskretne, dzięki czemu nikt niepożądany nie dowie się, co zamówiłaś.

Kulki Gejszy

To gadżet ,,must have” każdej kobiety, który powinna użytkować nie tyle z partnerem, co w codziennym życiu.

Kulki waginalne stworzone zostały kilka tysięcy lat temu w Japonii, a ich celem jest pobudzenie do pracy mięśni Kegla, od których zależy intensywność przeżywanych przez kobietę orgazmów. Trening z kulkami polega na noszeniu ich kilkanaście minut w pochwie podczas wykonywania czynności dnia codziennego. Regularne używanie kulek, zwiększa sprawność mięśni dna miednicy i tym samym prowadzi do niebywałych doznań podczas stosunku. Kulki zalecane są również dla kobiet po porodzie, w celu pomocy mięśniom w powrocie do dobrej kondycji.

Nakładki wibracyjne

To gadżet, który umieszcza się u nasady penisa, ściskając lekko członek, co pozwala na przedłużenie erekcji. Niektóre nakładki mają opcje wibracji, dzięki czemu mogą stymulować także doznania partnerki. Inne natomiast posiadają wypustki, dzięki którym każdy ruch partnera będzie jeszcze intensywniej odczuwany. Nakładki są miękkie i rozciągliwe, dzięki czemu pasować będą do każdego mężczyzny.

Opaski na oczy

Nie od dziś wiadomo, że mniejsza zdolność do korzystania z jednego zmysłu, oznacza wyostrzenie innego. Kierując się tą zasadą, spróbujcie zabawy z opaską na oczy. Zasłonięcie ich pozwoli nie tylko odciąć się od otoczenia i skupić wyłącznie na doznaniach i dotyku, ale także zintensyfikuje je i urozmaici, czyniąc seks bardziej podniecającym.

Dodatkowo możecie dołączyć do zabawy wstęgi, którymi przywiążecie partnera lub partnerkę do ramy łóżka. Takie całkowite poddanie się drugiej osobie, pozwoli partnerowi o wiele lepiej poznać ciało i skuteczność poszczególnych bodźców.

Filmy erotyczne

One też potrafią pełnić rolę gadżetu erotycznego, szczególnie jeśli są odpowiednio dobrane do Waszych seksualnych preferencji.

Istotne jest, by wybór takiego filmu był wspólny. Coś co działa na jednego z partnerów, może być niedopuszczalne do drugiego, co z pewnością nie doprowadzi do udanego stosunku. Nie wszystkie produkcje muszą być bardzo wulgarne, a pary o specyficznych fetyszach z pewnością nie doznają zawodu podczas poszukiwań odpowiedniego filmu. Wybór takiego filmu to także dobry pretekst do rozmowy o tym, co najbardziej lubicie i czego oczekujecie od partnera.

Przebieranki

Szczególnie polecane parom, które mają za sobą długi staż związku. Przebieranie i odgrywanie ról, może ożywić Wasze życie seksualne, jeśli popadliście w rutynę, odkryć w Was nowe seksualne fantazje.

Odgrywanie nieznajomych i rozpoczęcie seksualnej zabawy od długiej gry wstępnej, może doprowadzić do innego rozwoju wydarzeń, niż dotychczas. Stroje i wcielenie się w konkretną rolę, mogą być także pomocne w przełamaniu nieśmiałości i wydobyciu z Was skrywanych dotąd erotycznych pragnień. Przebrania możecie zakupić w każdym sexshopie, zadbajcie jednak o to, byście sami czuli się w nich dobrze i pociągająco, stroje z tandetnych materiałów, nie zachęcą ani Ciebie ani partnera do seksualnych zabaw.

Co Wy sądzicie o wprowadzaniu gadżetów erotycznych do sypialni? Macie swoje ulubione firmy, z których regularnie korzystacie i bez zawahania jesteście w stanie polecić?

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

02 grudzień 2017
13 listopad 2017

Komentarze