U rodziców, znajomych, w wynajmowanym mieszkaniu, a może we własnym lokum- kilka propozycji na to, gdzie zamieszkać po ślubie

20 wrzesień 2018
Dagmara Sobczak

Jeżeli Młoda Para nie mieszkała ze sobą przed ślubem, po ślubie musi pomyśleć nad tym, gdzie powinna zamieszkać. Ta decyzja nie należy do najłatwiejszych, ale warto poznać różne warianty.Gdzie zamieszkać po ślubie - u rodziców?

Niektóre pary decydują się na to, aby po ślubie zamieszkać u rodziców. Zazwyczaj młoda para wybiera tych, z którymi lepiej się dogaduje lub mają lepsze warunki na to, aby przygarnąć dodatkową osobę. Jeżeli wasi rodzice, czy teściowie dysponują dużym domem, w którym bez problemu możecie zamieszkać i mieć swoją przestrzeń to nie powinno być problemu.

Oczywiście nie każda para chce mieszkać z rodzicami. Niektórzy cenią sobie swoją niezależność, dlatego decydują się na inne rozwiązania.

Wynajem mieszkania po ślubie

Jedną z opcji jest wynajęcie mieszkania bądź domu. Wynajem jest coraz bardziej popularny i wiele par decyduje się właśnie na to rozwiązanie. Jest on atrakcyjny dla młodych osób, ponieważ bez zbędnych kosztów - kredyt, wyposażenie - mogą od razu zacząć życie pod wspólnym dachem.

Minusem tego rozwiązania jest jednak to, że płacą co miesiąc obcej osobie, a mieszkanie nie jest tak naprawdę ich i nie mają do niego żadnych praw.

Mieszkanie po ślubie u znajomych

Jeżeli jesteście bardzo towarzyscy, a zależy Wam na odłożeniu pieniędzy, możliwe, że przyszedł Wam do głowy pomysł, aby zamieszkać u znajomych, bądź ze znajomymi wynająć jakieś mieszkanie. Jest to ciekawa opcja, jednak nie na stałe. Na dłuższą metę możecie być zmęczeni towarzystwem osób trzecich i trudno będzie Wam zbudować intymność, czy samodzielność w związku.

Mieszkanie po ślubie we własnym lokum

Jeżeli dostaliście mieszkanie, po babci, czy to w prezencie – nie macie problemu z tym, gdzie będziecie mieszkać. Nie wszyscy jednak mają tyle szczęścia. Może macie odłożoną gotówkę na to, aby kupić mieszkanie? Wspaniale! Jeżeli jednak nie, możecie starać się o kredyt na kupno mieszkania, bądź budowę domu, jeżeli dysponujecie działką.

To bardzo trudna decyzja, ponieważ z jednej strony stajecie się dłużnikami na wiele lat, a miesięczna rata kredytu wcale nie jest niska. Z drugiej jednak strony stajecie się właścicielami i możecie urządzić się po swojemu, a także w dogodnej chwili wynająć mieszkanie czy sprzedać.

Decyzja, gdzie zamieszkać po ślubie wcale do najprostszych nie należy, jeżeli nie mamy funduszy, ani nie dostaliśmy mieszkania w prezencie. Każda z tych opcji ma swoje zalety, ale każda też ma swoje wady.

Ciekawa jestem, jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Gdzie zamieszkalibyście, a może zamieszkaliście po ślubie? Która opcja wydaje Wam się najbardziej rozsądna? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 czerwiec 2020
17 czerwiec 2019

Komentarze