Gry plenerowe, które możesz wykorzystać na swoim weselu

06 wrzesień 2018
Magdalena Gitler

Gry i zabawy weselne kojarzą się przede wszystkim z momentem oczepin. Te niestety cieszą się na tyle złą sławą, że gdy Pary Młode słyszą „gry weselne”, często od razu odpowiadają, że absolutnie takich rozrywek na swoim przyjęciu nie chcą...

Gry weselne to jednak nie tylko kłopotliwe zabawy, dlatego dzisiaj chciałabym zaproponować gry plenerowe, które będą ciekawą rozrywką dla gości i świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie strefy relaksu na zewnątrz obiektu. Będą idealnym rozwiązaniem zwłaszcza podczas ślubów organizowanych w ciepłych porach roku.

Jenga

Gra polega na wyciąganiu pojedynczych drewnianych klocków z pionowo ułożonego stosu i dokładanie ich na szczyt, tak aby powstała wyższa wieża, o coraz mocniej przerzedzonej konstrukcji. Wygrywa osoba, która jako ostatnia położyła bloczek przed upadkiem wieży.

Gra dostarcza wielu pozytywnych emocji i budzi uśmiech. Największy wtedy, gdy wszystko rozsypuje się z hukiem. Jeśli mieliście okazję grać w jengę, wiecie że klocki nie są zbyt duże, ale nie martwcie się tym. Ta proponowana w wersji weselnej jest gigantyczna!

Ringo

Gra polegająca na rzuceniu kółkiem tak, żeby zawisło na przygotowanym do tego stojaku. Najczęściej odbywa się z podziałem na drużyny. Może być dowolnie zaaranżowana i dopasowana do tematyki i stylu wesela.

Kółko możecie zastąpić na przykład podkową, a stojakiem mogą być pomalowane na różne kolory butelki. Wszystko zależy od stylu wesela.

Bule

Francuska gra, która nie wymaga dużego wysiłku oraz pozwala zaangażować gości w różnym wieku. Jej elementami są metalowe kule służące do rzucania oraz jedna drewniana albo plastikowa, która wyznacza cel. Liczba kul przyznawanych zawodnikowi zależy od wyboru składu, a te mogą liczyć jedną, dwie lub trzy osoby. Zadaniem uczestników jest umieszczenie swojej kuli jak najbliżej celu, a wygrywa osoba lub drużyna, która pierwsza osiągnie 13 punktów.

Cornhole

To próba dla celności. Gra, w której uczestnicy próbują wrzucić woreczki wypełnione kukurydzą w otwór znajdujący się w planszy.

Każdy celny rzut w otwór to trzy punkty, za umieszczenie woreczka na tablicy uczestnik otrzymuje 1 punkt, a wygrywa osoba lub drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 21 punktów.

Kółko i krzyżyk

Zasad tej gry chyba nikomu nie trzeba przybliżać.

Planszę można wykonać ze sznurków, ułożonych tak, by tworzyły kwadraty, w których umieścimy kółko lub krzyżyk. Same elementy możemy wykonać z ozdobnej tektury lub drewna. Gra dla dwóch osób, jednak rozgrywka toczy się bardzo szybko.

Domino

Kolejna znana gra w gigantycznej wersji. Dopasowujemy do siebie kostki, tak aby te stykające się miały taką samą liczbę oczek. Jeśli gracz takiego nie posiada, dobiera kolejne i kolejne, aż do momentu odnalezienia właściwego. Wygrywa gracz, który wyłoży wszystkie kostki lub zamknie linię, dokładając kamień pasujący zarówno do jej jednak, jak i drugiego końca. Rozmiar kostek domina robi wrażenie!

Gry plenerowe świetnie aktywizują gości, zwłaszcza tych najmłodszych, ale nie tylko! Zarówno starsi, jak i młodsi chętnie uczestniczą w tych rozrywkach w przerwie od zabawy weselnej. Poza tym, przestrzeń zaaranżowana w ten sposób dodaje otoczeniu niezwykłego uroku.

Mieliście okazję uczestniczyć w grach plenerowych na weselu albo może planujecie zorganizować niektóre z nich na swojej uroczystości? :)

Średnia

1.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

07 luty 2020
09 lipiec 2018

Komentarze