Kilka wzorów zaproszeń ślubnych, które będą pasowały do wesela w stylu industrialnym

13 wrzesień 2018
Iga Marciniszyn

Styl industrialny w organizacji wesel pojawił się stosunkowo niedawno, jednak dość szybko uznany został za mocno oryginalny, idealny dla par znudzonych typowymi, polskimi weselami, szukających czegoś, co zaskoczy gości.

By wprowadzić gości w ten styl, warto zadbać o to, by już zaproszenia zaprojektowane były zgodnie z jego charakterystycznymi elementami. Pomysłów jest mnóstwo, a zaproszenia można wykonać nawet samemu w domu, styl ten bowiem charakteryzuje się przedmiotami DIY i naturalnymi materiałami.

Tektura

O ile w innych stylach wielką wagę przykłada się do kolorystyki i uszlachetnienia papieru oraz eleganckich wzorów, o tyle styl industrialny zupełnie odbiega od tej zasady.

Podstawą do zaproszenia może stać się tu tekturka w szarym lub białym kolorze, najistotniejsze jest dobranie do niej odpowiednich dodatków tak, by nadać zaproszeniu szlachetniejszej formy.

Ozdoby

Świetnym pomysłem na ozdoby do zaproszeń są cienkie sznureczki, które można kupić w rolkach nawet w kwiaciarni.

Przewiązanie nimi zaproszenia lub doklejenie w formie kokardki, to pozornie mały element, który w mgnieniu oka zmienia zwykły kawałek papieru, w ciekawszą formę.

Zabawa tekstem

Istotną zasadą, na której należy opierać organizację weselu w stylu industrialnym jest minimalizm. Dotyczy to też oczywiście projektowania zaproszeń. Zamiast wielu dodatków i ozdobników warto więc skupić się na samej formie tekstu, która śmiało zastępuje inne detale.

Wymyślne ułożenie tekstu na kartce oraz dobranie niestandardowego fontu sprawiają, że zaproszenie staje się ciekawe i zupełnie nietypowe. Należy pamiętać, by nie przesadzić z kolorystyką, najlepiej opierać się tu na bazowych kolorach białym i czarnym oraz ich odcieniach.

Złoto i srebro

By ożywić typowe dla industrialnego stylu kolory ziemi, można posłużyć się srebrem i złotem.

Drobne elementy w tym kolorze dodane do zaproszenia nadadzą mu elegancji i stylu. Można je zastosować zarówno we wzorach w przedniej części zaproszenia jak i wewnątrz w inicjałach czy całym tekście.

Inaczej niż w innych stylach

Nietypową formą w zestawieniu z innymi stylami jest częste projektowanie zaproszenia jako nieotwierającego się, czyli pozostawianie jednej luźnej kartki wsadzonej do koperty.

Sprzyja to też zmniejszeniu treści na zaproszeniu, pozbyciu się wierszyków i zmniejszeniu chaosu.Jakie macie pomysły na Wasze zaproszenia w industrialnym stylu? Wolicie oddać się w ręce profesjonalistów, czy spróbujecie zaryzykować i stworzyć je same? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

16 listopad 2018
14 sierpień 2018

Komentarze