Idealne miejsca dla par

11 grudzień 2017
Iga Marciniszyn

Wybieracie się na romantyczny wyjazd we dwoje do Wrocławia? A może szukasz miejsca, w którym mógłbyś się tu oświadczyć? Stolica Dolnego Śląska wiele ma miejsc, których sceneria zapiera dech w piersiach i z pewnością spełnia wszelkie wymagania, by odpowiedzieć to wyczekiwane ,,tak”, które na długo pozostanie w Waszej pamięci. Miejsca te są jednak po prostu punktami na mapie Wrocławia, które warto, a wręcz trzeba odwiedzić, nawet podczas zwykłego, niedzielnego spaceru we dwoje.

Ostrów Tumski

Bez wątpienia numer jeden wśród miejsc we Wrocławiu, które można określić mianem ,,romantycznych”. Stare budowle i ich mury, które pamiętają setki zakochanych par zmierzających w dal w letnie i zimowe wieczory, to klimat, którego we Wrocławiu nie ma nigdzie indziej. Jeśli będziecie mieli szczęście, traficie na Pana, który co wieczór ręcznie odpala wszystkie latarnie na Ostrowie Tumskim i w jego okolicach, zmierzając pieszo od jednej do drugiej. Atmosfery zdecydowanie dopełniają również uliczni grajkowie, których nietrudno tu spotkać. Skrzypce czy dzwonki, których dźwięk tonie w otchłani nocy, to widowisko, od którego nie sposób się oderwać. Od kilku lat standardowym miejscem, które musi odwiedzić każda para, która zawita do Wrocławia, jest Most Tumski, teraz częściej zwany Mostem Zakochanych. Ugina się on niemal od ciężaru powieszonych na nim kłódek, z wyrytymi imionami par. Może i Wy zostawicie tam swoją?

Pergola

Romantyczna zarówno za dnia jak i wieczorem, o każdej porze roku. Spowite bluszczem kolumny, wśród których można spacerować w kółko w delikatnym półmroku, to idealna sceneria dla romantycznych spacerów. Warto zostać tu chwilę dłużej, popatrzeć na wodę, w której odbija się Księżyc i wsłuchać się w ciszę albo obejrzeć pokaz wyjątkowej fontanny, do dźwięków muzyki klasycznej. A wszystko to w tle Hali Stulecia, wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO.

Taras Sky Tower

Miejsce, w którym wyjątkowo często dochodzi do oświadczyn i nie ma w tym nic dziwnego. Widok z okien tego wrocławskiego wieżowca, roztaczający się na panoramę całego Wrocławia zapiera dech. Taras zlokalizowany jest na 49 piętrze SkyTowera na wysokości 200m i zdecydowanie robi wrażenie. Jeśli macie większy budżet, warto zaplanować sobie nocleg w jednym z apartamentów, gdy leżąc w jednym łóżku z ukochanym, możesz obserwować światła miasta i gwiazdy. Minus jest tylko jeden, powrót do rzeczywistości bywa naprawdę trudny.

Jarmark Świąteczny

Jeśli szukacie miejsca, by poczuć trochę bardziej świąteczny klimat, udajcie się na Jarmark zlokalizowany na wrocławskim Rynku. Dźwięk kolęd, zapach karmelu i grzanego wina jest w stanie przenieść do innego świata. Mróz daje się jednak we znaki, przetrwać spacer po całym Jarmarku można więc, jedynie mocno się do siebie przytulając.

Park Staromiejski

Nieopodal Rynku, przy Teatrze Lalek, znajduje się odnowiony kilka lat temu Park Staromiejski, miejsce zupełnie magiczne na mapie Wrocławia. Położony w centrum, a jednak wyłączony z miejskiego szumu, dający dużo intymności. Wizualnie park prezentuje się znakomicie, niczym z bajki, w dużej mierze za sprawą kolorowej karuzeli w starym stylu, umieszczonej na jednym z końców parku. Jego przestrzeń nie jest duża, ale każdy znajdzie tu miejsce dla siebie. Latem organizowane są tu spektakle, można także przysiąść w kawiarence i napić się chłodnego napoju.

Mostek Czarownic

Zwany inaczej Mostkiem Pokutnic, to jeden z wrocławskich mostów, które nie łączą dwóch brzegów rzeki, a dwie wieże Kościoła św. Marii Magdaleny. Jest to wyjątkowo dobrze zlokalizowany punkt widokowy na terenie Wrocławia, gdyż znajduje się tuż przy Rynku, dzięki czemu z jego wysokości podziwiać możemy dachy wszystkich kamienic okalających Rynek. Warto trafić tu podczas zachodu Słońca, widok z 45m na centrum Wrocławia zachwyca i daje apetyt na więcej.

Rejs Statkiem po Odrze

Jeśli planujecie przyjazd do Wrocławia cieplejszą porą, skorzystajcie z możliwości rejsu po Odrze. Statki kursują od początku wiosny, a ich trasa obejmuje zwiedzanie z pokładu statku wszystkich najbardziej znanych miejsc w mieście. Bilet nie jest drogi, a do wyboru są różne trasy o różnych długościach. Jako, że Wrocław nazywany jest miastem 100 mostów, z pewnością warto zobaczyć go właśnie z takiej perspektywy, tym bardziej z miłością u boku.Wrocław to jedno z najbardziej romantycznych miast w Polsce, nietrudno tu o zakątki, które na długo zostają w pamięci, ale poza zabytkami powstaje coraz więcej małych knajpek, w których warto spędzić wieczór przy herbacie lub lampce wina, patrząc przez okno jak żyje miasto... :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

13 wrzesień 2018
24 luty 2018

Komentarze