Dekoracyjny hit - świecące litery i inicjały ślubne

10 sierpień 2019
Joanna Brodzicka

Czy macie dopracowane detale na Wasze przyjęcie weselne? Jeśli zastanawiacie się jeszcze nad drobiazgami, które uczynią Waszą uroczystość wyjątkową, to podsuwam Wam oryginalny, personalizowany pomysł – inicjały Pary Młodej.

Litery są ponadczasowe i zawsze modne. Ekspozycja Waszych inicjałów będzie świetnym dodatkiem i urozmaiceniem. Na topie są zarówno wielkoformatowe litery, jak i małe ozdobniki ustawione na stole Pary Młodej. Mogą one przybierać wiele różnych form, być głównym elementem dekoracyjnym wesela lub małym gadżetem.

Inicjały przestrzenne to doskonała okazja, aby niedużym kosztem zapewnić sobie efekt „wow” podczas uroczystości. Jeśli dodatkowo pokusicie się o duży format, na przykład 2 metrowe 3D – litery będą służyły nie tylko jako dekoracja, ale też doskonała baza do zdjęć Waszych i zgromadzonych gości.

Mam dla Was kilka oryginalnych propozycji, które z pewnością przypadną Wam do gustu :)

Żarówkowe inicjały

Lakierowane i wodoodporne święcące litery w stylu vintage. Inicjały są podświetlane przez ciepłe światło żarówek LED, które tworzy niesamowity klimat!

Koszt zamówienia tego typu dekoracji nie powinien przekroczyć 500 zł.

Kolorowe litery

Pięknie wykrojone świecące litery doskonale nadadzą klimat na Waszym przyjęciu. Możecie wybrać dowolny ich kolor, nawiązujący do obranej przez Was kolorystyki. Mogą ozdabiać salę, stać koło przekąsek, recepcji, w sali tanecznej, a nawet w ogrodzie okalającym budynek domu weselnego.

Cena wykonania tak oryginalnego zamówienia wynosi ok. 400 zł.

Gadżet do zdjęć

Jeśli nie możecie się zdecydować, jaki motyw przewodni obrać do Waszych zdjęć, może pokusicie się na opcję z literami?

Inicjały mogą zostać wykonane z materiału styrodur, polakierowane na dowolny kolor. Możecie je wykorzystać zarówno w studiu fotograficznym, jak i w terenie. Równie ciekawym pomysłem jest wykonanie zdjęć przez Waszego fotografa każdej parze gości z tym ciekawym elementem. Ich koszt wynosi ok. 300 zł.

Skrzynkowe inicjały

Na topie są obecnie litery utworzone z popularnych skrzynek. Jest to idealny element wpasowujący się do stylu rustykalnego.

Litery mogą mieć duży format np. 120 cm, a każda z nich grubość 80 cm. Wspaniale wyglądają przyozdobione polnymi kwiatami. Cena za tak piękną ozdobę waha się w granicach od 300 do 400 zł.

DIY kwiatowy motyw

Moja ostatnia propozycja to własnoręczne wykonanie kwiatowych liter. Nie jest to duży wydatek, a efekt może przerosnąć Wasze oczekiwania :)

Do ich wykonania będziecie potrzebować:

  • tektury,
  • grubej florystycznej gąbki,
  • kleju na gorąco,
  • sztucznych kwiatów, które z powodzeniem możecie kupić nawet na Allegro.

Wykonanie

  1. Z papieru wycinacie dowolnej wielkości inicjały.
  2. Wykrawacie identyczny wzór z gąbki.
  3. Za pomocą kleju na gorąco w pistolecie, przyklejacie gąbkę do kartonu.
  4. Nabijacie kwiaty jeden przy drugim tak, aby nie było pomiędzy nimi żadnych wolnych miejsc.


W zastępstwie kwiatów bardzo ładnie prezentuje się sztuczny mech. Można go kupić na metry. Co więcej, wykonanie tego typu liter jest błyskawiczne, gdyż wystarczy wyciąć i przykleić do tektury na gąbce. W sklepach z dekoracjami można kupić styropianowe litery, zamiast wycinać gąbkę florystyczną, czym zyskacie na czasie. Są to oryginalne pomysły, a w dodatku bardzo tanie.

Chcąc zaoszczędzić na wydatkach ślubnych, poszukajcie wypożyczalni liter. Osobiście jestem zwolennikiem ostatniej propozycji, gdyż kwiaty są ponadczasowe i można je dobrać zgodnie z kolorystyką każdego wesela.

A może znacie inny równie ciekawy pomysł na wykorzystanie inicjałów Pary Młodej na weselu?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

24 styczeń 2020
13 kwiecień 2019

Komentarze