Czy kobiety nadal lubią dostawać kwiaty?

09 listopad 2020
Dagmara Sobczak

Coraz częściej mężczyźni zadają sobie pytanie, czy kobiety lubią jeszcze dostawać kwiaty? Kiedyś to był nieodzowny element imienin, pierwszej randki, Dnia Kobiet, Dnia Nauczyciela, zakończenia roku w szkole, Dnia Matki, Dnia Babci, wizyty w gościach, gdzie Panią Domu obdarowywało się bukietem... i tak dalej.

Dziś to nie jest już takie oczywiste. Coraz częściej decydujemy się na słodycze, alkohol oraz prezenty bardziej praktyczne, które się przydadzą i będą bardziej trwałe niż kwiat. 

Z jednej strony bardzo słusznie, w końcu praktyczny prezent to dobry prezent, ale z drugiej strony czy kobiety naprawdę nie chcą dostawać kwiatów, czy nie zaczyna im brakować tego docenienia (przy święcie, lub bez okazji) właśnie za pomocą żywych pięknych kwiatów?

 

 

Kwiaty dla kobiety – czy lubimy je jeszcze dostawać?

Miałam ostatnio okazję rozmawiać z grupą kobiet w różnym wieku na temat kwiatów. Większość z nich jednogłośnie stwierdziła, że dostawanie kwiatów jest bardzo miłe i lubią to uczucie, a sam kwiat to trafiony prezent. Jednak to kobiety w średnim wieku dużo bardziej przychylnie spoglądają na prezenty kwiatowe i to one mówiły o tym, że za rzadko je dostają, rzadziej niż kiedyś i chciałyby dostawać je częściej. Młode dziewczyny natomiast nie miały już tak dużego parcia na kwiaty. 

Owszem lubią je dostawać, jednak szanują też bardziej pożyteczne, albo bardziej pomysłowe prezenty. Młode, świadome siebie i swoich potrzeb dziewczyny coraz częściej kupują kwiaty sobie same i czasem same wolą wybrać sobie taki rodzaj, jaki lubią, niż dostać od partnera róże czy tulipany, które są klasyczne, ale zbyt oklepane dla niektórych z nas. 

Dlatego wiele zależy od danej kobiety. Mimo wszystko warto od czasu do czasu kupić piękny bukiet dla swojej kobiety, czy kobiety nam bliskiej w swoim otoczeniu. Nie musi to być prezent na każdą okazję, ale od czasu do czasu warto zaskoczyć kobietę kwiatami, bo mimo że są nietrwałe, uwielbiamy je. Kochamy ich delikatność, zapach, wygląd i kruchość. 

A najbardziej to lubimy dostawać kwiaty bez okazji, ale jestem pewna, że akurat to, to wie każdy z panów i mam nadzieję, że chociaż kilka razy w roku takim drobiazgiem daje znać, że jest i kocha. 

Dziewczyny, a jak to jest u Was? Lubicie dostawać świeże kwiaty w prezencie? A może nie lubicie? Może wolicie coś innego? Czy Wasi partnerzy często robią Wam kwiatowe niespodzianki? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

08 listopad 2018

Komentarze