Zdjęcia plenerowe - warto się do nich przygotować

21 lipiec 2020
Dagmara Sobczak

Sesje ślubne, szczególnie te w plenerze są teraz szalenie modne. Zdecydowałam się poruszyć temat przygotowań do takiej sesji, ponieważ wiem, że jest to istotne i potrzebne.

Miałam okazję brać udział w sesji ślubnej z obu stron. Wraz z moim mężem pozowaliśmy do zdjęć ślubnych w plenerze, ale byłam również po drugiej stronie aparatu i wykonywałam taką sesję dla znajomych, dlatego dziś chciałabym podzielić się z Wami moim doświadczeniem.

Jak przygotować się do zdjęć plenerowych?

Sesja ślubna to przede wszystkim wynik współpracy pary młodej z fotografem. Jeżeli obie strony dobrze się rozumieją – sesja na pewno będzie udana. I o tym trzeba pamiętać! Dlatego warto poświęcić czas w celu wybrania odpowiedniego fotografa.

Przejdźmy jednak do samych przygotowań.

Najważniejsze rzeczy, które musicie wiedzieć odnośnie zdjęć plenerowych

Odpowiednio wcześnie ustalcie termin pleneru

Jest to o tyle istotne, że ustalony wcześniej termin ułatwia lepsze przygotowanie się do sesji zdjęciowej. Wybierzcie wspólnie z fotografem od 1 do 5 miejsc, które chcecie odwiedzić podczas sesji zdjęciowej.

Umów się na makijaż i na fryzurę

Przede wszystkim najważniejsze to dobrać rodzaj makijażu i fryzury do otoczenia, w którym będzie wykonywana sesja. Jeżeli będzie to łąka i pola zbóż, może makijażystka i fryzjer nie są potrzebni? Taka sceneria prosi się o naturalnie rozpuszczone włosy i delikatny makijaż. 

Jeżeli jednak decydujesz się na makijaż i fryzurę – umów się stosunkowo wcześnie, aby zaklepać sobie dany termin. Stąd też takie znaczenie ma odpowiednio wcześnie ustalenie terminu sesji zdjęciowej.

Przygotujcie własne gadżety do zdjęć

Być może marzycie o oryginalnych, spersonalizowanych zdjęciach, które będą takie „Wasze”?

Przygotujcie do zdjęć kilka gadżetów, przedmiotów, rekwizytów, które uważacie, że warto wykorzystać do zdjęć. Mogą to być jakieś Wasze wspólne zdjęcia, pamiątki z pierwszych wakacji, czy cokolwiek innego.

Obejrzyjcie inne sesje plenerowe

W poszukiwaniu inspiracji oczywiście! Popatrzcie na cudze kadry i pomyślcie, czy moglibyście zrobić coś podobnego. Zdjęcia, które Wam się spodobają, podeślijcie fotografowi, aby wiedział, jaki klimat zdjęć jest w Waszym guście i czego oczekujecie.

Poćwiczcie mimikę twarzy

Jeżeli bardzo rzadko stajecie przed czyimś obiektywem, poćwiczcie przed lustrem. Sprawdźcie, w jakim uśmiechu najładniej wyglądacie i który Wasz profil jest lepszy.

To o tyle istotne, że dzięki temu będziecie bardziej zadowoleni z tego, jak wypadliście na zdjęciach. Pamiętajcie o wyprostowanej postawie i głowie lekko uniesionej do góry, tak by zniwelować drugi podbródek.

Weźcie ze sobą niezbędnik

W niezbędniku powinny pojawić się igły, nitki, kosmetyki, wsuwki do włosów czy parasol. Jednym słowem wszystko, co może się przydać w kryzysowej sytuacji.

Jakie Wy macie sposoby na przygotowywanie się do sesji ślubnych? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 październik 2017
28 październik 2018

Komentarze