Jak się bawić wesoło i bez żenujących scen na wieczorze panieńskim?

01 kwiecień 2019
Anna Żaczek

Jeśli potrzebujesz kilku inspiracji na zorganizowanie wieczoru panieńskiego, to ten wpis jest dla Ciebie.

Od pewnego czasu w trendach na organizację wieczorów panieńskich stawia się na własnoręcznie zaplanowane imprezy. Poczynając od przygotowania scenariusza spotkania po wykonanie gier, zabaw, plakatów zamieszczanych na portalach społecznościowych oraz wykonanie całej scenerii, w przypadku, kiedy jest to zwyczajna domówka.

Zaoszczędza to koszty imprezy, ale jest również okazją do niezobowiązujących  integracyjnych spotkań przyszłych uczestniczek wieczoru panieńskiego.Na co warto zwrócić uwagę na początku?

  • Nie warto ulegać presji, że wieczór musi być tak zorganizowany, żeby uczestnicy zapamiętali go na całe życie.
  • Gdy organizatorem jest świadkowa, powinna poznać priorytety panny młodej oraz poprosić o jasne określenie, jakich atrakcji  nie życzy sobie na wieczorze panieńskim.
  • W przypadku, gdy wieczór jest częściowo lub w całości planowany przez specjalistyczne firmy, sprawdzamy dokładnie szczegóły oferty.
  • W zanadrzu przygotowujemy plan B w przypadku, kiedy atmosfera nie jest taka, jakiej byśmy sobie życzyły lub nie wypali któryś z punktów naszego scenariusza.

Muzyka i taniec   

Wśród inspiracji na ten wieczór proponuję jako podstawę dużo dobrej, energetycznej muzyki. Muzyka jest stenografią uczuć i emocji (to z Tołstoja), podobnie jak w powiedzeniu Vinum et musica leatificant cor, czyli wino i muzyka rozweselają serce. W przypadku wieczoru oczywiście dozwolona jest nieco większa dawka, niż przysłowiowa lampka.

Wśród pomysłów nawiązujących do muzyki znalazła się propozycja lekcji tańca flamenco albo tańca brzucha.  Każda  z  uczestniczek może zrobić rekonesans po swoich przepastnych szafach  i znaleźć zastępcze stroje, które choć trochę będą przypominały oryginalne chusty manton, suknie flamenco, spódnice. Może znajdzie się również kościany wachlarz lub kastaniety. Bardziej pokazową alternatywą jest skorzystanie z wypożyczalni strojów lub ofert sklepów internetowych.  

Taniec brzucha rozpala również wiele emocji, może być inspiracją dla panny młodej na wspólne wieczory ‒ już w małżeńskim stadle, a ćwiczony systematycznie zapewni smukłą talię. Szczupłe ciało, to klasyczne marzenie każdej dziewczyny i kobiety, więc pomysł ponadczasowy. Szkoły tańca proponują profesjonalną naukę z instruktorem w rytmach: sexy dance, salsa, latin solo, burleska, taniec hawajski, bollywood (tańce indyjskie).

Facet w kuchni

Zamieniamy faceta striptizerka na faceta w kuchni, czyli naukę gotowania z profesjonalnym (może również zaprzyjaźnionym) kucharzem.

Dla podkręcenia atmosfery w swoim wykładzie i pokazie może przygotować menu dla kochanków.

Profesjonalna sesja fotograficzna

... a następnie wykonanie albumu pamiątkowego dla uczestniczek wieczoru oraz bardziej pikantna, indywidualna z zamówieniem kalendarza dla przyszłego Pana Młodego. 

Gry planszowe i aplikacje na telefon   

Wraca moda na gry towarzyskie. Rynek wydawniczy oferuje wiele gier specjalnie przygotowanych na wieczory panieńskie lub kawalerskie.

Gra "Kości z Procentami"

Idealna gra na wieczór w domu przed panieńskimi szaleństwami na mieście. Zasady  są proste. Ustawiacie piony na starcie. Rzucacie kostką i poruszacie się zgodnie z liczbą wyrzuconych oczek, odczytując wylosowane zadanie z planszy. Czy to będzie wypicie  kilku kolejek, zdjęcie stanika w trakcie tańca, zrobienie jaskółki czy inne śmieszne wyzwanie!  
Gra nadaje się zarówno na wieczór panieński w domu, jak i na mieście, choć na planszy nie ma zadań stricte „klubowych”.

Gra "Wieczór panieński w domu"

W zestawie: karty z wystrzałowymi zadaniami, pamiętnik (abyście nie zapomniały, co się działo,)certyfikat Panny Młodej, quiz dla Panny Młodej i Pana Młodego, ankieta dla Państwa młodych, przepis na tort o fikuśno-sprośnym kształcie, pomysły na prezenty ślubne dla Panny Młodej).

Gra "Hasbro.Taboo"

Gra w formie kart do gry, ale również jako aplikacja na telefon. Bardziej zaawansowani mogą spróbować sił w języku angielskim lub niemieckim. Gra Taboo to fantastyczna zabawa w mówienie rzeczy naokoło, czyli naprowadzanie drużyn z pomocą słów, z wyjątkiem zakazanych. Zawartość: kostka zmieniająca grę na 5 różnych sposobów, ponad 1000 słów do zgadnięcia, piszczałka wykrywająca momenty Taboo, notesik na punkty, podstawka na karty, klepsydra, przewodnik po grze.

Prezenty

W tej kwestii polecam zakup jednego zabawnego gadżetu, który i tak pójdzie po imprezie do kosza oraz składkę na jeden, dwa prezenty, ale droższe i w dobrym guście.

 

 

 

Rekomendowane publikacje:
1.Wieczór panieński.Izabela Pietrzyk, Literatura polska 2012.  
(Zabawna książka, wciąż na czasie, o trzech przyjaciółkach, które wyruszają do Krakowa, aby odbyć wieczór panieński)
2. Kulinarna sztuka uwodzenia. Urzekające przepisy dla kochanków. Diane Brown, Klub dla Ciebie, 2014.
(Uwodzicielskie przystawki, czyli coś na rozgrzewkę  ‒  może pikantny kurczak w sałacie lub pierożki kochanków z sezamem? Punkt kulminacyjny: zmysłowe kolacje…)

Średnia

4.3

Oceń mój artykuł

Zobacz także

10 styczeń 2018
30 czerwiec 2018

Komentarze