Jaki napis wybrać na ślubne rejestracje?

27 lipiec 2020
Karolina Zysek

Gdy mija nas udekorowany samochód balonami, kwiatami i wstążkami to zerkamy z zaciekawieniem, by ujrzeć parę młodą zza okna. Nie zawsze jednak udaje nam się ją dojrzeć, więc wtedy wskazówką dla nas są tablice rejestracyjne!

Tym razem właśnie o nich, a dokładnie o tym, jakie modele tablic są dostępne na rynku ślubnym.

Zawieszanie tablic rejestracyjnych, wskazujących, że ulicami przejeżdża para młoda, wiedzie prym już od wielu dobrych lat. To nieodzowny element dekoracji pojazdów ślubnych, a współcześnie to nierzadko spersonalizowana rejestracja względem nowożeńców i stylu przyjęcia. Przyjrzyjmy się im bliżej, aby ułatwić Wam decyzję o tym, co powinno pojawić się na takiej ślubnej tablicy rejestracyjnej!

Zasady zakrywania tablic rejestracyjnych ślubnymi tablicami 

Zanim przejdziemy do propozycji tablic rejestracyjnych na dzień ślubu, to dowiedzmy się wcześniej, jak w ogóle takich tablic używać.

Powszechnie wiadomo, że zakrywanie rejestracji w samochodach jest nielegalne. W przypadku dnia ślubu - niestety również Natomiast rejestracje ślubne są tolerowane przez policję, ponieważ w tym przypadku nie wyrządza to żadnych szkodliwych skutków dla funkcjonowania ruchu, jak i działań funkcjonariuszy. Musimy jednak pamiętać o dwóch ważnych zasadach.

Pierwsza z nich mówi o tym, że zakrycie tablic rejestracyjnych w dniu ślubu jest możliwe tylko podczas przejazdu z Kościoła bądź Urzędu Stanu Cywilnego na salę weselną. Niedozwolone jest zakrywanie rejestracji podczas innych przejazdów, jak na przykład sesję ślubną. Po drugie, samochód z tablicą typu „Nowożeńcy” powinien znajdować się w ruchu jadąc w kolumnie.

O tych zasadach powinien wiedzieć każdy kierowca, który godzi się na zakrycie tablic rejestracyjnych. Warto jednak omówić tę kwestię bez względu na to, czy wynajmujemy samochód bądź czy kierowcą jest osoba bliska, gdy decydujemy się pojechać do ślubu własnym samochodem. Gdy już wszystko wiemy na temat legalności i zasad używania tablic ślubnych, to możemy wreszcie przejść do katalogu tablic rejestracyjnych na dzień ślubu! 

Wykonanie tablic rejestracyjnych na ślub

Tyle, ile jest sposób na wykonanie papeterii, tyle znajdziemy też w przypadku tablic rejestracyjnych do ślubu. Mogą być one wykonane z tego samego materiału, co legalne tablice, czyli aluminium, ale też z plastiku, foliowanego papieru czy drewna. Te ostatnie świetnie prezentują się w towarzystwie zabytkowych samochodów! 

A styl, w jakim mają być wykonane? Tutaj też panuje pełna dowolność. Możecie wybrać ślubne tablice wzorowane na te właściwe, ale współcześnie popularny jest własny projekt dopasowany do pozostałych dekoracji ślubnych, w tym przede wszystkim papeterii. Dlatego możecie ją wykonać w stylu boho, glamour czy nawet amerykańskim! 

Ceny takich tablic (za dwie sztuki - przód i tył samochodu) zaczynają się nawet od 15 złotych, a kończą nawet na 150 złotych. Natomiast cena jest zdecydowanie adekwatna względem jakości, bo te najdroższe wykonane są ze drewna, a te najtańsze - z foliowanego papieru.

Najpopularniejsze tablice ślubne, czyli „Nowożeńcy” i „Para Młoda”

Najpopularniejszymi i zarazem można powiedzieć tradycyjnymi tablicami, bo początkowo to właśnie one podbiły serca narzeczonych, to te z napisami „Nowożeńcy” i „Młoda Para”. Do dzisiaj są one dostępne na rynku ślubnym i nadal cieszą się popularnością, bo minimalizm i prostota zawsze się przecież obronią :)

Nieco bardziej nowoczesnymi formami, nawiązującymi do powyższych, są napisy „Mąż i żona” oraz „Mrs. & Mr”. Zaletą tych tablic jest możliwość ich odsprzedania po ślubie, bo z następną propozycją może być już nieco trudniej. Co to za propozycja?

Imiona nowożeńców na tablicach rejestracyjnych

Ostatnim trendem na topperach ślubnych są imiona nowożeńców. Nie inaczej potoczyło się ze ślubnymi tablicami ślubnymi, bo i tutaj zaczęto ich używać. Kombinacji jest wiele, poniżej podaje kilka najpopularniejszych:

Karolina & Jakub
Karolina i Jakub 
Karolina ❤️  Jakub 

Niektóre pary młode dodają również poniżej swoją datę ślubu. To popularne, gdy chcemy zostawić tablice ślubne na pamiątkę :) Imiona nowożeńców używa się jednak najczęściej w kombinacji z innym napisami. Kilkoma z nich są już wspomniane napisy w pierwszym przykładzie. Wtedy najczęściej tablicę z imionami przyczepia się z tyłu, a z przodu zostawia ogólny zapis, jak „Nowożeńcy”. Lecz oprócz tych napisów jest jeszcze wiele innych, które używa się do kombinacji. Poznajmy je bliżej. 

Powiedzenia ślubne jako napis na ślubnej rejestracji

Nieco mniej spersonalizowanymi napisami, podobnie jak te pierwsze, są powiedzenia ślubne. Tablice z nimi są używane na dwa sposoby - albo obie są jednakowe albo tylko jedna z nich jest z powiedzeniem, a druga spersonalizowana bądź z napisem typu „Para Młoda”. A które to te popularne powiedzenia ślubne? Częstymi powiedzeniami ślubnymi, których używa się również w innych elementach ślubnych - ścianka ślubna, topper weselny czy tablica witająca - to „Razem lepiej”, „Najlepsze dopiero przed nami” czy „Dzisiaj zaczyna się nasza historia”. Te połączenia świetnie sprawdzą się w połączeniu z imionami nowożeńców :)

Innymi powiedzeniami, które nawiązują bezpośrednio do przejazdu ślubnego, to „Droga do raju” czy też „Jedziemy do ślubu”. Te napisy warto z kolei zawiesić z tyłu samochodu, aby inni, jadący za Wami, zobaczyli te miłosny przekaz. A co z przodu? Proponuję zawiesić tablice z napisem „Nowożeńcy” czy też „Para Młoda”. 

Żartobliwe tablice rejestracyjne na ślub

Oprócz powiedzeń ślubnych jest też wiele żartów dotyczących ślubów, głównie pana młodego, który właśnie rujnuje swoje życie. Odnośnie tych żartów powstały żartobliwe napisy na tablice rejestracyjne, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Poniżej kilka przykładów!

„Game Over”
„Ratuuuuunku!”
„Koniec wolności”
„Koniec obiadków u mamy”

To tylko kilka z nich, bo są też i takie, które dotyczą obojgu nowożeńców. Wtedy są to najczęściej dwa zdania - rozbite na dwie tablice - odnoszące się do żony, jak i męża. Przykładem takich napisów są: „ Ja skradłem Ci serce, Ty skradłaś moje nazwisko”, „Ona nie jest w ciąży, a ja nie jestem bogaty”.

Tablice rejestracyjne w stylu amerykańskim!

Gdy wyobrażamy sobie typowy amerykański ślub to nasi mężowie zapewne myślą o cadillacu czy fordzie thunderbird. Dopełnieniem do tego wystrzałowego samochodu powinna być typowo amerykańska tablica rejestracyjna! 

Aby taka też ona była, to nie powinno na niej zabraknąć oczywiście napisu „Just Married!". Do tego dołożyłabym jeszcze retro puszki Pepsi z lat 60-tych. przewiązane z tyłu samochodu i Ameryka, jak się patrzy!Jak sami widzicie, wybór ślubnych tablic rejestracyjnych jest przeogromny! Współcześnie najpopularniejsze są kombinacje powiedzieć ślubnych i imion narzeczonych, tak jak w przypadku toppera ślubnego. Oczywiście możecie wykonać również swój indywidualny projekt, na którym może być po prostu symbol nawiązujący do ślubu albo wybrany napis. Decyzja należy do Was!

A Wy, przyszli Nowożeńcy, jaką będziecie mieć tablicę rejestracyjną? Pochwalcie się w komentarzach!

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

18 grudzień 2018
10 luty 2019

Komentarze