Jak ubrać choinkę?

10 grudzień 2017
Joanna Brodzicka

Stylistka barw nabiera szczególnego znaczenia podczas Świąt Bożego Narodzenia. Jest to szczególny moment w roku, kiedy chcemy udekorować nasze mieszkanie, pozmieniać, nadać mu świątecznego nastroju. Najważniejszym elementem całego wystroju jest oczywiście choinka. Jak ją ubrać, abyśmy byli z niej w 100% zadowoleni?

Zakup świątecznego drzewka

Pierwszą kwestią, którą musimy ustalić, to wybór choinki. Sztuczna czy prawdziwa? Mała czy duża? Sklepy prześcigają się z ofertami odnośnie do sztucznych drzewek. Wyglądem przypominające te prawdziwe – jodły, świerki i sosny. Możemy pokusić się na przyprószone białym puchem lub posrebrzane gałązki. Najnowocześniejsze to te w kolorze różowym lub niebieskawym. Duży plus takiej choinki to wygoda, nie osypuje się, pakujemy z worka - do worka i na stryszek. Jest to również duża oszczędność, bo jedna sztuczna choinka będzie nam służyła przez kilka lat. Prawdziwa choinka to zapach, czar i magia świąt. Pomimo spadających igiełek ma wiele uroku. Decydując się na jej zakup, musimy zaopatrzyć się w dużą donicę lub stojak z pojemnikiem na wodę.

Ozdoby choinkowe

  • Rajskie jabłuszka, pierniczki wyglądem przypominające te prawdziwe, sopelki jakby przez mróz zmrożone, złote księżyce, szyszki spryskane srebrnym sprayem – to jedna alternatywa, aby ozdobić nasze drzewko. Będzie przypominało to sprzed lat, kiedy nasze babcie i prababcie miały do dyspozycji tylko to, co było na stanie w gospodarstwie domowym.

  • Ozdoby handmade, czyli stworzone przez Was własnoręcznie, w domowym zaciszu. Urokliwe gwiazdki, serduszka z filcu, czerwone kraciaste kokardy posrebrzane sprayem, kule typu cotton bals, reniferki z korka, gwiazdki z masy solnej – pomysłów od liku. Tu jednak potrzebujemy duży zapas wolnego czasu. W zamian za poświęcony czas choinka będzie wyłącznie przez nas zrobiona i nawet bez specjalnych uzdolnień plastycznych będziemy z niej dumni.

 

  • Szklane przeźroczyste kule, błękitne śnieżynki, srebrne szyszki – to styl nowoczesny, ale nie pozbawiony uroku. Taka choinka bez względu – prawdziwa, czy sztuczna będzie się pięknie mienić blaskiem, jeśli dodatkowo powiesimy na niej sznur błękitno – białych światełek. Pod choinką możemy położyć biały dywanik typu sztuczny, puchowy miś / do nabycia w cepeliach lub ikea /, postawić duże świece lub zapalić lampkę w latarence / do nabycia yusk, ikea, allegro / Takie rozwiązanie idealnie wkomponuje się do mieszkania w tylu skandynawskim.

  • Tradycyjne świąteczne barwy to odcienie bordowe, czerwone i złote. Większość z nas właśnie na nie się decyduje. Od zawsze kojarzą nam się z zimą, ciepłem, poczuciem bezpieczeństwa i Bożym Narodzeniem. Choinka przybrana w tej kolorystyce jest niezwykle efektowna. Mamy w tym przypadku ogrom ozdób do wyboru. Przeróżnych kształtów bańki, gwiazdki, laleczki, księżyce, szyszki. Możemy też pokusić się o ozdoby własnej produkcji. Zawiesić kolorowe, mrugające światełka.

 


Skoro już ustaliliśmy, jakie mamy style bożonarodzeniowych choinek, pozostaje nam jedno. Wyruszamy już dziś na zakupy, aby nie stać w długich kolejkach minutę przed Świętami. Polecam rozpoczęcie przygotowań już początkiem grudnia, aby pozbyć się nerwów i całej bieganiny. Kilka dni przed samymi Świętami warto już zabarykadować się w kuchni, poświęcić swój czas na pieczenie smakołyków, a nie dopiero wtedy myśleć nad wyborem choinki i kupnem ozdób.

A kiedy Wy ubieracie swoją choinkę? :)

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

17 marzec 2018
25 maj 2018

Komentarze