Jak wybrać idealny welon - wszystko, co przyszła Panna Młoda powinna wiedzieć

25 czerwiec 2018
Dominika Zięba

Właściwie dobrany welon podkreśla charakter sukni, dodaje szyku i elegancji, a także potrafi świetnie zamaskować niedoskonałości figury. Warto dołożyć wszelkich starań, aby ten element ślubnej garderoby nie przytłoczył starannie przygotowanej stylizacji, a jedynie stanowił przysłowiową "kropkę nad i" w drodze do idealnej prezentacji w dniu ślubu.

Przygotowałam kilka wskazówek, które pomogą Wam znaleźć perfekcyjnie dopasowany welon.

Najpierw suknia, potem dodatki

To podstawowa zasada, od której nie należy robić wyjątków. Nawet najpiękniejszy i najbardziej okazały welon to jedynie tło dla pierwszoplanowej roli, którą w tej bajce odgrywa suknia ślubna.

Kolorystyczna jedność

Wielość odcieni bieli i écru może zaskoczyć niejedną Pannę Młodą. To bardzo ważne, aby suknia i  dodatki współgrały ze sobą kolorystycznie.

Jeśli kreacja nie jest jednolita, wybierzcie welon w tonacji dominującej. Dużym ryzykiem jest kupowanie welonu przez Internet – zdjęcie nie jest w stanie odzwierciedlić rzeczywistego koloru, dlatego najlepiej wybierać go w salonie.

Spójność i harmonia stylów

Bardzo ważne, aby suknia i dodatki stanowiły spójną całość, a poszczególne elementy doskonale ze sobą współgrały.

Bogato zdobione suknie fantastycznie uzupełni gładki, pozbawiony zdobień welon, natomiast skromna kreacja zmieni swój charakter za sprawą imponujących rozmiarów koronek i  licznych zdobień na welonie. Jeśli decydujecie się na łączenie koronek pamiętajcie, aby były do siebie zbliżone, zarówno fakturą materiału, jak i techniką wykonania.

Mniej znaczy więcej

Przesada to największy wróg każdej Panny Młodej, nie tylko jeśli chodzi o wybór kreacji. Wyszywany gorset, diadem, połyskujący tiul, kamienie Swarovskiego na welonie… STOP.

Nie chcecie chyba wyglądać jak choinka? Umiar i wyczucie smaku to podstawowe cechy, które musicie w sobie pielęgnować podczas ślubnych przygotowań.

Wygoda przede wszystkim

Welon sięgający do ziemi lub welon katedralny, mierzący przynajmniej 3 m długości to propozycja dla kobiet, które dla urody są w stanie zrobić wiele – trudno zaliczyć takie stylizacje do wygodnych i  praktycznych.

Weźcie pod uwagę ten czynnik, aby później zbyt długi welon nie zakłócał Wam zabawy, psując tym samym dobre samopoczucie i radosny klimat wesela.

Dopasuj welon do figury

Niskie Panny Młode o drobnej budowie ciała najlepiej prezentują się w welonach do linii biustu lub do talii – te modele nie skracają sylwetki. Welon do ramion to propozycja dla filigranowych kobiet, mających krótkie włosy. Posiadaczki szerokich bioder powinny unikać welonów o długości ok. 100 cm, gdyż te optycznie poszerzają figurę. Welony proste i długie wysmuklają panie o nieco pełniejszych kształtach.

Trzymajcie się prostej zasady, która mówi o tym, że welon nie powinien kończyć się w  miejscu, które chcecie zatuszować, gdyż to przykuwa uwagę. Ta reguła sprawdza się również w  przypadku szerokich ramion, które podkreślone welonem wydają się dużo obszerniejsze. Welon katedralny to zdecydowanie najlepsza propozycja dla wysokich, smukłych kobiet, których imponująca długość nie przytłoczy, a podkreśli idealna figurę. Szczupłe Panny Młode mogą pokusić się o obszerny, wielowarstwowy welon, który nieco poszerzy sylwetkę i fantastycznie wymodeluje suknię.  

Szerokość ma znaczenie

Wiele Panien Młodych bagatelizuje kwestię szerokości welonu, która jest równie istotna, jak długość.

Welon o szerokości 270 cm może przesadnie obciążać sylwetkę, dlatego drobne kobiety nie powinny się na niego decydować. Jeśli chcesz wyeksponować ramiona wybierz wąski welon, który nie zasłoni ozdobnych rękawów czy ramiączek.

Zadbaj o odpowiednie upięcie

Upięcie welonu zależy przede wszystkim od rodzaju fryzury.

Jeśli decydujecie się na wysoko zebranego koka, welon należy upiąć poniżej. To rozwiązanie polecane dla wysokich i smukłych kobiet, które nie chcą dodawać sobie centymetrów. Niskie uczesanie wymaga osadzenia welonu powyżej koka – takie upięcie wydłuża sylwetkę, co stanowi korzystną alternatywę dla Panien Młodych, które chciałby zniwelować różnicę wzrostu z partnerem. Poproście fryzjerkę, aby pokazała Świadkowej, jak umiejętnie przypinać i odpinać welon – takie informację na pewno będą pomocne.Kilka powyższych wskazówek, które mogą ułatwić Wam decyzję przy trudnych poszukiwaniach idealnego welonu, to zaledwie cześć teoretyczna, z która warto się zapoznać. Praktyka dopiero przed Wami – najlepiej przymierzyć welon i wtedy ocenić, czy dobrze komponuje się z sukienką.

Mam nadzieję, że każda z Was znajdzie coś idealnego dla siebie :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 maj 2019
29 styczeń 2020

Komentarze