Czym kierować się przy wyborze makijażystki ślubnej?

12 styczeń 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

 Ślubny make up to poważna sprawa. Potrzebny jest tu specjalista, który profesjonalnie wykona makijaż, zadba w tak ważnym dniu, a jednocześnie oszczędzi wielu nerwów, które i tak już z reguły towarzyszą Pannie Młodej. Tylko jak znaleźć makijażystkę idealną. 

 

O tym niełatwym wyborze porozmawiałam z Martą Kranz – makijażystką, którą poznałam w Bydgoszczy, korzystając z jej usług :)

 

Marto powiedz proszę czym przyszłe Panny Młode powinny kierować się przy wyborze wizażystki na swój szczególny dzień? Co jest ważne?

Przede wszystkim stylem pracy danej wizażystki. Jeżeli odpowiada nam jej estetyka pracy, to jest klucz do sukcesu. Większość z nas prowadzi social media, na których publikuje swoje prace, często też przeróżne metamorfozy... Z takich zdjęć jesteśmy w stanie już coś wywnioskować i wybrać tą, której prace są najbliższe naszemu sercu.

 

Gdzie szukać? Czy w dzisiejszych czasach najlepszą reklamą jest ta w social mediach? Facebook i Instagram wiodą prym czy najwięcej klientek znajduje Cię właśnie tam, a Ty sama uważasz, że to doskonałe narzędzie komunikacji z klientami?

Oczywiście! Tak jak wspomniałam, mamy jak na tacy pracę, którą wykonują i zdecydowanie jest dużo prościej porównać oferty. Poczta pantoflowa oczywiście też sprawdza się dokonale - jednak zawsze warto zweryfikować zdanie postronnych osób, które zazwyczaj jest subiektywne i niekoniecznie może być dopasowane do naszych upodobań oraz potrzeb.

 

Sądzę, że najważniejsza w pracy wizażystki jest higiena miejsca pracy. Zgodzisz się z tym? Na co szczególnie powinno zwracać się uwagę?

Zdecydowanie tak! Coraz więcej mówi się o higienie pracy, jednak zawsze warto to powtórzyć - jest to temat rzeka postaram się aby nie bylo zbyt dlugo. Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę zaraz po estetyce pracy. Elementem obowiązkowym są: dezynfekcja rąk wizażystki, używanie jednorazowych rękawiczek, tacek/szalek do mieszania produktów oraz jednorazowych aplikatorów. Zasada jest jedna: produkty wyciągamy z opakowań na tacki i dopiero z tacki aplikujemy na twarz. Nigdy nie pozwalamy na aplikacje prosto z opakowania oryginalnym aplikatorem np.szminki, tuszu do rzes. Może się to przyczynić do pogorszenia stanu naszej cery,ust czy oczu poprzez zarażenie szeregiem bakterii.

Czy powinno się „wypróbować” makijażystkę by być pewnym, że spełni nasze oczekiwania?

Jest to bardzo indywidualna kwestia. Większość Panien Młodych korzysta z tej możliwości i uważam, że bardzo słusznie. Oprócz tego, że możemy sprawdzić umiejętności wizażystki, to weryfikujemy dopasowanie makijażu, który nam się wymarzył - do naszej urody. Czasami zdarza się tak, że wybieramy makijaż na zdjęciu, bo nam się bardzo podoba, a w efekcie końcowym, patrząc w lustro nie jesteśmy do niego przekonane bo czujemy się nieswojo. Każda Panna Młoda będzie spokojniejsza w dniu ślubu jeśli sprawdzi makijaż, w którym będzie czuła się najpiękniej.

Czy powinniśmy sugerować się opiniami, poleceniami oraz rekomendacjami innych?

Tak jak wspomniałam wcześniej - weryfikujemy polecenia poprzez sprawdzenie wykonywanych makijaży chociażby na zdjęciach w social mediach. Jest to o tyle istotne, że nasza ciocia/koleżanka może lubować się w ostrych i kolorowych makijażach, a my w bardziej subtelnych i delikatnych - tutaj musi "kliknąć" pomiędzy Tobą, a wizażystką.


Bezpłatne Szczęśliwi Różnorodni Przyjaciele śmiejący Się Ze Smartfona W Domu Zdjęcie z galerii

Może rozwiejesz wątpliwości i odpowiesz na często pojawiające się w sieci pytanie – dlaczego makijaż ślubny jest droższy od pozostałych? Czy zbyt niska cena w cenniku powinna dać nam do myślenia?

Często jest to spowodowane tym, że proponuje się trochę "więcej" Pannie Młodej np. dodatkową pielęgnację, podręczny zestaw do poprawek makijażu, profesjonalne zdjęcie, dodatkowy makijaż ciała - wszystko zależy od oferty. Czy nieska cena powinna nam dać do myślenia? Trochę tak/trochę nie - tu znowu odsyłam do portfolio, którym ogłasza się dana wizażystka.

Zdradź proszę co znajduje się w kuferku profesjonalnej wizażystki?

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania makijażu z zachowaniem odpowieniej higieny. Produkty marek selektywnych to kolejna kwestia - oczywiście marki drogeryjne też mają w swojej ofercie świetne produkty, jednak przychodząc na makijaż, za który płacimy chciałybyśmy zostać pomalowane produktami z wyższej półki. Kolejna rzecz to różne rodzaje kępek rzęs, profesjonalista dopasuje je odpowiednio do wielkości i układu naszych oczu.

Jakieś złote rady dla przyszłych Panien Młodych odnośnie wyboru osoby, która upiększy je w tym dniu? 

Szukajcie, sprawdzajcie i przeglądajcie oferty, a jak traficie na tą, z którą "kliknie" nie czekajcie zbyt długo z zapisaniem się na wizytę, bo z terminami bywa różnie. Powodzenia!

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

10 kwiecień 2020
16 styczeń 2020

Komentarze