Jak wybrać motyw przewodni ślubu i wesela?

05 październik 2018
Magdalena Gitler

Śluby z wybranym motywem przewodnim są oryginalne. To one najczęściej zachwycają na pinterestowych tablicach inspiracji i wywołują efekt wow wśród oglądających zdjęcia.

 

Jak wybrać motyw przewodni ślubu i wesela, żeby zachwycał, a jednocześnie był zgodny z wizją wesela i charakterami pary?

Gdzie szukać?

Ślub i wesele mogą odbyć się bez ustalonej konwencji czy motywu dominującego i wcale nie oznacza to, że będą nudne czy zwykłe. Często Młode Pary chcą jednak , aby ich dzień był absolutnie wyjątkowy i zapadł gościom w pamięci na długo po zakończeniu uroczystości. Szukają więc rozwiązań, które sprawią, że ślub będzie niezapomniany, a takie właśnie są śluby z motywem przewodnim – nieszablonowe i oryginalne.

Gdzie szukać pomysłu na temat? Przede wszystkim w waszych pasjach i zainteresowaniach. Trudno tutaj wymienić wszystkie możliwości: zamiłowanie do jazdy na rowerze, górskich wycieczek, miłość do jakiegoś kraju, pasja nauki języków, podróże statkiem, upodobanie tradycji regionalnych albo gier komputerowych. Motywem przewodnim, poza pasjami, lubianymi miejscami i krajami, może być tak naprawdę wszystko. Ślub bazujący na filmie, podporządkowany historycznym wydarzeniom, mowie kwiatów, ulubionemu kolorowi albo po prostu czemuś, co Wam się podoba.

Na co uważać?

Najważniejsze przy wybieraniu motywu przewodniego ślubu i wesela jest zgranie i dopasowanie wszystkich elementów, czyli dojście do momentu, kiedy wymyślona koncepcja pasuje zarówno do Państwa Młodych (ich pasji, zainteresowań i wszelkich innych lubianych rzeczy), ale też do obiektu weselnego.

Tak, lokalizacja odgrywa ogromną rolę w doborze koncepcji wesela. Dlatego dobrze, żeby przed wyborem miejsca wesela, mieć przynajmniej ogólnie zarysowany styl w jakim ma się ono odbyć. Jeśli marzysz o ceremonii w stylu marynistycznym, ciężko będzie stworzyć taki klimat w  gotyckim zamku. Równie trudno będzie przenieść wizję szykownego stylu glamour do rustykalnej stodoły. Miejsce w znacznym stopniu definiuje charakter wesela. Dlatego warto wybrać świadomie i potraktować jako początek planowania pozostałych elementów.

Gdzie przemycić motyw przewodni?

Motyw przewodni może znaleźć się tak naprawdę w każdym elemencie, który znajdzie się na weselu – łącznie z nazwami potraw, czy tekstem zaproszeń. Tak naprawdę każdy szczegół można podporządkować tematowi przewodniemu. Przy weselach z motywem każdy detal ma znaczenie – od kształtu kieliszka po prezenciki dla gości Przełożenie motywu przewodniego na wszystkie elementy uroczystości da efekt perfekcyjnie zgranej całości – dbałość o detale zawsze zapewnia niesamowity efekt.

Wesela z motywem przewodnim są na pewno bardziej wymagające, ale dzięki temu mają oryginalny charakter. Dlaczego wymagające? Wybranie tematu imprezy, wymyślenie jak wpleść go we wszelkie detale, łącznie z atrakcjami, czy muzyką, tak żeby wszystko było ze sobą spójne zdecydowanie, wymaga zaangażowania oraz kreatywnych pomysłów. Jednak stworzenie unikalnego, dopasowanego do was  klimatu i zadbanie o wszystkie szczegóły na pewno nie umknie uwadze gości i zostanie docenione, a przede wszystkim da wam piękne wspomnienia unikalnego ślubu na długie lata.

A czy Wy wybraliście już motyw przewodni na swoje wesele? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

07 październik 2018

Komentarze