10 sposobów na spędzenie jesiennych wieczorów

25 listopad 2017
Dagmara Sobczak

Jesienne wieczory mają to do siebie, że są długie, chłodne i często brakuje nam pomysłu na to, jak je urozmaicić. 

Dzisiaj przychodzę do Was z pomocą, mając nadzieję, że tej jesieni wykorzystacie, chociaż połowę z moich propozycji :)

10 sposobów na spędzenie jesiennych wieczorów

Grzane wino i film o miłości

Kiedy robi się zimno za oknem, grzane wino to najlepszy sposób na rozgrzanie się po pracy. Pomyśl tylko: ty, Twoja druga połówka, ciepły koc, grzane wino i wyjątkowy film o miłości. Od razu robi się cieplej. Także na sercu i na duszy.

Gra planszowa

Granie w gry planszowe to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu. Dzisiaj wybór gier jest ogromny, więc w zależności od tego, co lubicie, możecie wybrać odpowiedni dla siebie temat przewodni. Przyznam szczerze, że my z mężem uwielbiamy grać w scrabble. Zawsze śmiejemy się przy tym do rozpuku, ale może też dlatego, że zmieniamy trochę zasady gry pod siebie. Wy też tak możecie!

Puzzle

Układanie wspólnie puzzli to kolejny z naszych faworytów. Zazwyczaj wybieramy piękne widoki ciepłych krajów, obiecując sobie, że może za rok właśnie tam się wybierzemy. Zdecydowanie ociepla to atmosferę panującą za oknem.

Wspólne czytanie książek

Ciekawa jestem, czy próbowaliście kiedyś czytać swojej drugiej połówce na głos? My z mężem mamy taki zwyczaj, że zawsze każdy czyta swoją książkę, ale mamy także książkę wspólną, którą czytamy na głos, na zmianę. To naprawdę zbliża do siebie i można poznać czyjś punkt widzenia na to samo zdarzenie. 

DIY

Robienie czegoś samodzielnie to nie tylko kreatywne spędzanie czasu wolnego. Jesień to idealny moment na to, aby wykonać samemu świąteczne ozdoby. Może to być bombka, zawieszka na choinkę, lampion czy specjalny świecznik. Cokolwiek Wam tylko przyjdzie do głowy. My z mężem w zeszłym roku zrobiliśmy drewnianą choinkę do powieszenia na ścianie. 

Ciepłe kakao i rozmowy

Dla niektórych takie spędzanie czasu może wydawać się nudne, ale dla mnie to bardzo ważna część dnia. Rozmawianie jest filarem miłości, szacunku i zrozumienia. Szczególnie na trudne tematy. Pozwólcie sobie na szczere rozmowy.

Wspólne pieczenie ciasta

Kto nie lubi słodkości? No właśnie! A te domowej roboty są najlepsze. Wypróbujcie jakiś nowy przepis i zróbcie razem coś pysznego!

Wspólna kąpiel z pianą i ze świecami

Jesienne długie wieczory sprzyjają budowaniu intymności. Wspólna kąpiel bardzo zbliża, a zarazem rozluźnia. Dodatkowo, pozwólcie sobie na rozkoszowanie się ulubionymi zapachami świeczek. 

Zróbcie sobie sesję zdjęciową

Nie musicie mieć profesjonalnego sprzętu. Wystarczy aparat fotograficzny w dobrym smartfonie. Zróbcie sobie ciepłą, rodzinną sesję zdjęciową w domu. To będzie dla Was piękna pamiątka na lata.

Idźcie na basen albo na ściankę wspinaczkową

Jesienny wieczór wcale nie musi być spędzony w domu. Zróbcie coś dla swojego zdrowia i zacznijcie uprawiać sport!

 

A Ty co dodałbyś do tej listy?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

27 czerwiec 2019
26 październik 2018

Komentarze