Atrakcje dla dzieci na weselu - zabawki, kolorowanki i upominki

16 marzec 2019
Katarzyna Bieńkowska

Jeśli na przyjęcie weselne zapraszacie również dzieci, musicie zadbać o miejsce odpowiednie dla nich. Wątpię, by udało Wam się usadzić je z rodzicami przy stołach i sprawić, by spędziły tam całe przyjęcie.

Czasem restauracja, w której odbywa się wesele, posiada chociaż mały plac zabaw dla maluchów, jednak nie jest to regułą. Plac zabaw nie sprawdzi się również w przypadku złej pogody - której oczywiście Wam nie życzę! Tak czy siak, warto pomyśleć o najmłodszych gościach i zapewnić im rozrywkę na sali.

 

Kącik zabaw dla dzieci - wyposażenie

Co powinno znaleźć się w kąciku dla dzieci? Na pewno idealnie byłoby, gdyby zarówno stoliki, jak i krzesełka były dostosowane wysokością do dzieci – bardzo często restauracje, które organizują wesela, są przygotowane na przyjęcie maluchów, więc nie powinno być z tym problemów.

Na stolikach koniecznie zostawcie ogromny zapas papieru i kredek – po pierwsze, mogą trafić się twórcze dzieci, które postanowią obdarować swoimi rysunkami wszystkich gości, po drugie nie ma nic gorszego niż walka dzieci o zieloną kredkę, która jest tylko jedna!

W żadnym wypadku nie zostawiaj dzieciom mazaków, bo może ucierpieć nie tylko ich ubranie, ale również stroje gości. Pamiętaj, by gdzieś pod ręką mieć temperówkę do kredek, w razie awarii któryś z rodziców uratuje sytuację. Dobrym pomysłem jest też przygotowanie kilku kolorowanek – można kupić za kilka złotych lub wydrukować (w sieci znajdziesz mnóstwo darmowych kolorowanek).

Jeśli masz możliwość, zostaw do dyspozycji dzieci również małe autka albo klocki – to zabawki dla dzieci w każdym wieku, a przecież nie każdy lubi rysować. Pamiętaj tylko, żeby elementy nie były zbyt małe, żeby żaden z maluchów nie połknął niczego. W takim miejscu dobrze też zostawić dla dzieci kolorowe balony, co prawda być może będą latały po całej sali, ale dzieci będą przeszczęśliwe. No i zabaw z balonem jest całe mnóstwo, a dziecięca wyobraźnia nie ma granic.  

Jeżeli jest taka opcja, to w kąciku dla dzieci zgromadź soczki w kartonikach, owoce i odrobinę słodyczy lub jakieś przekąski. Dzięki temu dzieci nie będą musiały biegać do dorosłych, a podczas zabawy wszystko będą miały pod ręką. Wiadomo, że o najmłodszych zadbają rodzice, ale dzieci w wieku przedszkolnym poradzą sobie już same i nie kłopocząc bawiących się rodziców ugaszą pragnienie, czy poczęstują się owocami.

Maluchom na pewno będzie miło, jeśli dla nich również przygotujecie upominki w ramach podziękowania za udział w przyjęciu. Wystarczą woreczki z organzy wypełnione słodyczami albo pudełko miniaturowych kredek -  tak naprawdę każdy drobiazg je ucieszy, a poczują się jak pełnoprawni goście!

Planowaliście zorganizować kącik dla dzieci na swoim weselu? Może macie jeszcze inne pomysły na jego urozmaicenie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! :)

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

01 sierpień 2019
20 listopad 2020

Komentarze