Pierścionek zaręczynowy - jaki kamień wybrać?

28 październik 2020
Dagmara Sobczak

Wybór pierścionka zaręczynowego to nie taka prosta sprawa. W gąszczu tak wielu różnych, indywidualnych propozycji można się pogubić. Od lat najpopularniejsze są diamenty. W końcu mówi się, że diamenty to najlepsi przyjaciele kobiet, jednak do łask wracają także inne kamienie szlachetne. Co mnie osobiście bardzo cieszy, bo sama jestem zakochana w tych kolorowych kamieniach. 

Gdybym dziś mogła wybrać swój wymarzony pierścionek zaręczynowy, jestem pewna, że wybrałabym któryś z tych kolorowych kamieni, które zaraz Wam przedstawię. 

Jeżeli więc zastanawiacie się jak zaskoczyć partnerkę i bierzecie pod uwagę kolorowe kamienie szlachetne, podrzucam małą ściągę, bo te kamienie nie różnią się od siebie tylko kolorem. Warto dobrać je odpowiednio do osobowości oraz cech charakteru naszej wybranki. 

Kamienie szlachetne w pierścionkach zaręczynowych

Szmaragd

Szmaragd to zaraz po diamencie najchętniej wybierany kamień w pierścionku zaręczynowym. Charakteryzuje się piękną, krystalicznie zieloną barwą, a symbolizuje szczęście, harmonię i nadzieję.

Kojarzony jest przede wszystkim z Egiptem czy Persją. Mówi się także, że jego zielony kolor uspokaja, ale i zarazem dodaje mocy. 

Rubin

To kamień w odcieniu ciemnej czerwieni. Symbolizuje (podobnie do szmaragdu) szczęście, ale także miłość i młodość. Jest kamieniem, który dodaje namiętności.

Właścicielce ma dawać pomyślność i odwagę, a także chronić ją od nieprzychylności losu.

Granat

To kamień szlachetny, który w zależności od swojego rodzaju może mieć kolor czerwony (jak granat – owoc), ale także żółty, pomarańczowy czy zielony. Granat ma chronić przed niepowodzeniami i całym złem świata. Symbolizuje bezpieczeństwo, romantyczną miłość i dobrą energię seksualną. Pobudza pozytywne myślenie i dodaje energii. 

Idealnie nadaje się dla kobiet spod znaku zodiaku skorpion lub baran.

Szafir

To przepiękny kamień szlachetny o niebieskiej, krystalicznej barwie. Idealny dla spokojnych kobiet, które cenią harmonię, prostotę i partnerstwo w związku.

Właścicielce ma przynosić szeroko pojęte szczęście, również w małżeństwie.

Bursztyn 

Niedoceniany kamień w pierścionkach, ale także on ma swoich zwolenników. Bursztyny kojarzą się z ciepłem, stąd idealnie nadają się dla kobiet, które cenią ciepło rodzinne i lubią tradycję. Siła, jaką daje ten kamień to pogodne usposobienie i wewnętrzna równowaga.

Ciekawy, inny wybór dla wymagających kobiet. 

A Wy już wiecie, który kamień najbardziej do Was pasuje? Jaki pierścionek dostałaś lub jaki był tym wymarzonym? :) 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

12 październik 2017

Komentarze