Rodzina partnera

06 maj 2019
Dagmara Sobczak

Kiedy poznajesz nową osobę, zakochujecie się w sobie i decydujecie się na związek, siłą rzeczy wchodzisz w nową rodzinę. Poznanie rodziców partnera, dziadków, rodzeństwa i dalszej rodziny to tylko kwestia czasu. 

Jak stworzyć dobre pierwsze wrażenie i od początku budować dobre relacje z rodziną partnera? 

 

Jak zbudować dobre relacje z rodziną partnera?

Pozytywne nastawienie i otwartość

Przede wszystkim trzeba pozytywnie się nastawić do pierwsze spotkania. Jeżeli pokażesz, że jesteś optymistycznie nastawiona, chcesz poznać rodzinę swojej miłości, jesteś otwarta na rozmowy i ciągle się uśmiechasz, pamiętaj, że to jest zaraźliwe. 

Nastaw się więc pozytywnie i wejdź na spotkanie z uśmiechem na ustach. Rozmawiaj na różne tematy, daj się poznać i sama poznawaj. 

Proponuj spotkania i bierz w nich udział

Jeżeli za Wami już kilka pierwszych spotkań, dobrym pomysłem na budowanie dalszych relacji jest proponowanie spotkań. Możesz zaprosić rodzinę swojego partnera do domu na obiad albo na ciasto. Na pewno będzie im bardzo miło. 

Nie rezygnuj też ze spotkań, na które jesteście wspólnie zapraszani, oczywiście w miarę Twoich możliwości. 

To są jedyne okazje, by poznać się lepiej i móc budować silniejsze więzi.  

Bądź sobą

Zawsze bądź sobą i nigdy nie udawaj nikogo, by się przypodobać innym. W końcu prawda o Tobie prędzej czy później i tak wyjdzie na jaw, a łatka kłamczuchy zostanie z Tobą na długo. 

Nawet jeżeli komuś może nie spodobać się Twój styl życia, czy Twoje poglądy – trudno. Nie z każdym musisz żyć w dobrej relacji. Jeżeli ktoś nie potrafi zaakceptować twojej odrębności, to jego problem. 

Skup się na osobach w rodzinie swojego partnera, z którymi coś Was łączy. 

Pomagaj i daj sobie pomóc

Kiedy ktoś potrzebuje pomocy, a Ty możesz to zrobić, nie wahaj się. Okazując zainteresowanie, pokazujesz, że zależy Ci na dobrych relacjach. 

Działa to też w drugą stronę. Przyjmij pomoc, jeżeli ktoś Ci ją zaoferuje. Nie zawsze musisz być Zosią Samosią. 

 

Dbanie o relacje z innymi to po prostu utrzymywanie kontaktu, interesowanie się, ciągłe rozmowy. Jeżeli jednak czujesz, że nie jesteś akceptowana w rodzinie swojego partnera, nie rób nic na siłę. Pamiętaj, że jedna osoba nie da rady sprawić, by relacje były dobre, jeżeli drugiej stronie na tym nie zależy. 

Różnie się trafia. Możesz spotkać rodzinę bardzo ciepłą, ale i taką, która będzie miała do Ciebie dystans. Nie zapominaj jednak wtedy by być cały czas sobą. Najważniejsze, to jeżeli Ty sama nie będziesz miała sobie nic do zarzucenia. A jeżeli ktoś Cię nie lubi – trudno. Na siłę nic nie zdziałasz. Może z czasem wasze relacje ulegną poprawie.

 

Co jeszcze doradzilibyście młodym, którzy chcą budować dobre relacje z rodziną swojego partnera?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

27 grudzień 2019
19 styczeń 2019

Komentarze