Czy można zorganizować wieczór kawalerski i panieński razem?

30 lipiec 2020
Anna Boenish

Wieczór kawalerski czy panieński to wyjątkowa impreza, która zwiastuje ślub. Możecie go przeżyć na naprawdę 100 różnych sposobów - wynająć limuzynę, iść na dyskotekę, zorganizować grilla, lub noc z przekąskami, winem i babskimi filmami. Tak naprawdę możliwości są nieograniczone i dobrze jest spędzić ten wieczór, tak, jak wam odpowiada.

Ale dzisiaj nie o rodzajach atrakcji, ale o sytuacji, w której decydujecie się spędzić ten wieczór wspólnie. Czy to jest możliwe i ma szansę się udać?

Dlaczego decydować się na wspólny wieczór?

Ślub zazwyczaj bierzemy po dłuższym związku. Przez te lata poznajemy swoje rodziny, znajomych, przyjaciół. Często spędzamy razem czas i granice między “moi” a “twoi” zaczynają się zacierać. Nagle okazuje się, że bardzo lubicie kolegów swojego partnera, a koleżanki partnerki często goszczą w waszym domu. Poznajecie też ludzi wspólnie - na wyjściach, imprezach, w pracy.

Przy organizacji wieczoru kawalerskiego/panieńskiego może się okazać, że większość waszych znajomych się zna i lubi, dlatego fajnie byłoby spędzać ten czas razem, bez podziałów.

Jak zorganizować panieński i kawalerski w jednym?

Wspólna impreza wiąże się na pewno z większą ilością osób, co trzeba uwzględnić w planach. Możecie zarezerwować stolik w restauracji dla parunastu osób, nie powinno być z tym problemu.

Dobrym rozwiązaniem jest też grill lub ognisko - to na pewno tańsza i wygodniejsza opcja (oprócz późniejszego sprzątania...)

Jako, że nie samym jedzeniem człowiek żyje - jakie atrakcje dla mieszanego towarzystwa na pewno się sprawdzą? 

Park trampolin 

Trochę wysiłku zawsze pozytywnie wpływa na samopoczucie! Wybierzcie się wspólnie do parku trampolin i wybawcie za wszystkie czasy.

Rozluźnicie dzięki temu atmosferę i zbliżycie do siebie wszystkich zaproszonych. 

Wyjazd

Ta opcja wiąże się z większymi kosztami, ale jeśli możecie sobie na to pozwolić, to naprawdę dobre rozwiązanie. Wynajmijcie domek w górach i zaplanujcie wypad na weekend.

Wino, pyszne jedzenie (a może wspólne gotowanie?), gry planszowe, ciepłe koce i koniecznie zestaw nagłaśniający - będziecie mieli okazję do rozmów, a wieczorem potańczycie do największych hitów. 

Klub

"Ostatnie wieczory wolności" często kojarzą się po prostu... z dobrą zabawą!

Zarezerwujcie loże w waszym ulubionym klubie i wprawcie się na weselne tańce. 

Dlaczego warto? 

Może myślicie, że wspólne spędzenie tego czasu ma więcej plusów i minusów, że goście nie będą zadowoleni z tego rozwiązania, ale nic bardziej mylnego. Wybierając się na wesele, kiedy jesteśmy znajomymi lub przyjaciółmi, a nie rodziną, często wiąże się z tym, że finalnie nikogo nie znamy - w końcu towarzystwo jest mocno wymieszane. Znajomi z pracy, studiów, przyjaciele z młodości... 

Wspólnie spędzony czas zapewni im możliwość poznania się przed tym wielkim dniem. W dniu ślubu nie będą czuć się nieswojo - paczka z wieczoru kawalersko-panieńskiego będzie się wspierać i bawić wspólnie, dlatego warto pomyśleć o tym, przy ustawianiu winetek na stół. 

Jakie są minusy?

Minusem na pewno będzie cena organizacji takiej imprezy, ale nie powinna ona zwalić was na kolana - w końcu nie trzeba organizować dwóch, zupełnie różnych wydarzeń z innymi atrakcjami. Na początku spotkania może pojawić się trochę zamieszania i wstydu między osobami, które widzą się pierwszy raz w życiu. Warto w takiej sytuacji zadbać o ich komfort i przygotować jakieś integracyjne zabawy. W internecie znajdziecie mnóstwo rozwiązań, a najlepiej do tego sprawdzą się gry towarzyskie. 

Wieczór kawalerski i panieński to naprawdę wyjątkowa uroczystość. Niezależnie od tego jak zdecydujecie się je spędzić, pamiętajcie o dobrej zabawie i umiarze - mimo powszechnej opinii, czeka was jeszcze wiele wyjść i imprez, nawet bardziej hucznych niż ta! 

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

09 maj 2018
30 maj 2019

Komentarze