Wrotki lub rolki - nietypowy pomysł na spędzenie wieczoru panieńskiego/kawalerskiego!

10 listopad 2019
Anna Żaczek

Pisaliśmy już kilkakrotnie na blogu o nietypowych wieczorach panieńskich i kawalerskich. Pojawiło się również hasło sport.

Tym razem chcę zaproponować pomysł na wieczór panieński/kawalerski razem lub oddzielnie w szkółce jazdy na rolkach lub na wrotkarni. Może to być wstęp do dalszej zabawy lub całościowa impreza na kilka godzin. 

Wraca moda z lat 90. na wrotki oraz rolki i nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Jest to sport miejski dostępny dla osób w wieku od najwcześniejszych lat, kiedy młody człowiek zaczyna coraz pewniej stawiać kroki po wiek, kiedy jeszcze może utrzymać się sprawnie na nogach.

Jeśli kiedyś lubiliście ten sport, będzie to krótki powrót do zabawy z dzieciństwa, ale może się zdarzyć, że będzie to całkiem nowe doświadczenie, które zaowocuje miłością do sportowego stylu życia.

Co wybrać, czyli różnica pomiędzy wrotkami a rolkami…

Różnica tkwi w rozkładzie oraz ilości kółek doczepionych do buta. W rolkach kółka umieszczane są w jednej linii jedno za drugim, a we wrotkach w dwóch rzędach. Dla początkujących łatwiej będzie utrzymać równowagę na wrotkach, ale z kolei rolki są o wiele szybsze i dające szersze możliwości wykonywania różnorodnych ewolucji. Wybór zależy w zasadzie od stopnia Waszego zaawansowania i ochoty na poddanie się wyzwaniu.

Można również rozpatrzeć kwestię bezpieczeństwa, co jest istotne z punktu widzenia Narzeczonych i planowanego ślubu — nieciekawie będzie wyglądał Pan Młody lub Panna Młoda z ręką w gipsie. Każda wypożyczalnia wprowadza środki zaradcze, udostępniając niezbędne akcesoria, czyli oprócz podstawowego sprzętu również kaski i ochraniacze, więc nie powinno być większych obaw o zdrowie.

Dlaczego rolki lub wrotki?

Wieczór panieński/kawalerski to jednorazowy kilkugodzinny wypad, ale dający nie tylko mnóstwo zabawy, ale i sporo korzyści zdrowotnych dla organizmu. Jazda na rolkach lub wrotkach to przede wszystkim beztroski relaks, oderwanie się od codzienności.

Wiadomo, nie zawsze wszystko się będzie udawało na początku – upadki i kolejne próby to doskonałe ćwiczenie na wyrabianie nawyku cierpliwości. Nutka rywalizacji pomiędzy uczestnikami wyzwoli pokłady emocji i doskonałej zabawy. 

Ogólne zalety jazdy na takim sprzęcie to wzmocnienie nóg, mięśni głębokich, utrata nadprogramowych kilogramów, poprawa koordynacji i zachowania równowagi. 

Co oferują szkółki jazdy?

Prawie w każdym większym mieście spotkamy kluby sportowe lub samodzielne firmy ze specjalistycznymi torami oferujące szkolenia jazdy na wrotkach/rolkach nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, w tym również szkolenia grupowe. Niektóre z firm poszły dalej, organizując również planowane wieczory panieńskie lub kawalerskie. Decydując się na spędzenie czasu w szkółkach, należy wcześniej dokonać rezerwacji grupy oraz wybrać rodzaj szkolenia. Striptizu nie będzie, ale przystojni trenerzy lub trenerki mogą sporo namieszać w uczuciach uczestników!  :)

Typowe szkolenie obejmujące podstawy jazdy, utrzymanie się na nogach, zwroty, hamowanie, zabawy, wyścigi szybko zapełniają czas, ale i sprawią, że będziecie się świetnie bawić. W klubach, które oferują organizację wieczorów, przygotowywany jest również pod tym kątem specjalny program.

W ramach imprezy możecie także zarezerwować oddzielne loże dla gości, zamówić przekąski i napoje z menu Bar lub Food Truck oraz posłuchać dobrej muzyki.

Koszty

Cennik usług jest bardzo zróżnicowany w zależności czy jest to rolkarnia, czy wrotkarnia. Dużą rolę ogrywa jakość sprzętu, oferta instruktorska, miasto, a także dzień imprezy.

Cena wybrana z cennika w jednym z czołowych miast Polski kształtuje się następująco, np. 4 - osobowa grupa – koszt 90zł/os. W kolejnym przykładzie — przelicznik na osobę za godzinę wynosi 20-30 zł/os. W ofercie są również pakiety. Na ogół imprezy wyceniane są indywidualnie w zależności od liczby osób, instruktora, wypożyczanego sprzętu oraz innych atrakcji przygotowywanych na życzenie zamawiających.

Przykładowy pakiet (Skate Town Lublin) obejmuje:


Urodziny/ imprezy (integracyjne, kawalerskie, panieńskie itp.)

 • Poniedziałek- Czwartek

  - Pakiet 10 osób - 310 złotych + każda następna osoba 20 złotych
     
 • Piątek- Niedziela

  Pakiet 10 osób - 360 złotych + każda następna osoba 20 złotych

  Pakiet zawiera:

  - lożę do dyspozycji gości;
  - wrotki, ochraniacze, kaski dla każdego uczestnika;
  - 1 godzina animacji z instruktorem (nauka jazdy, gry, zabawy);
  - wystrój urodzinowy lub inny;
  - prezent niespodzianka dla solenizanta;
  - pakiet przekąsek;
  - 5-litrowy słój napoju;


Jedynym mankamentem imprezy jest czas trwania – na ogół takie miejsca aktywności czynne są do godziny 22.00, więc należy zaplanować dalszą część zabawy w innym miejscu.


Podoba Ci się taki pomysł na wieczór panieński, czy uważasz, że to totalna nuda?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

04 kwiecień 2020
06 grudzień 2019

Komentarze