Kiedy się zaręczyć i zacząć myśleć o ślubie?

02 październik 2018
Magdalena Gitler

Kiedy się w końcu zaręczycie? Już jesteście długo razem, więc na co czekacie? Najwyższa pora na ślub! Te pytania usłyszał przynajmniej raz chyba każdy, kto jest w związku...

Pomijając, że są one najzwyczajniej w świecie niegrzeczne i zupełnie nietaktowane, poruszają kwestie, nad którymi często sami się zastanawiamy.

Kiedy się zaręczyć?

Decyzja o zaręczynach, a w konsekwencji także o ślubie to bardzo ważne wydarzenie w życiu człowieka. Oczywiście jednym z czynników, który podkreśla jej znaczenie, jest wyjątkowa oprawa i romantyczna atmosfera, jednak jest to przede wszystkim sygnał, że planujecie spędzić razem resztę życia. Niektórzy potrafią podjąć tę decyzję od razu, bo czują, że związali się z właściwą osobą i nie chcą dłużej czekać, aby ogłosić to światu. Inni w spokoju czekają, aby się upewnić.

Pewnie niektórym przydałby się pewien narzucony „deadline”, w którym musieliby się zdecydować, aby dłużej nie żyć w niepewności, jednak życie to nie deadline i każdy musi samodzielnie zdecydować o tym, kiedy jest gotowy na zaręczyny i małżeństwo. W zgodzie ze swoimi uczuciami, a nie upływającym czasem.

Kiedy można się zaręczyć?

Nie ma książkowej daty ani odgórnie narzuconego czasu, w którym powinno przejść się z etapu chłopak/dziewczyna do narzeczony/narzeczona. Zaręczyć możecie się w każdej chwili, niezależnie od tego, czy jesteście ze sobą tydzień, miesiąc czy pięć lat. Wiem jednak, że to pozornie proste zapytanie, tak naprawdę dotyczy czegoś zupełnie innego – kwestii wybrania odpowiedniego momentu na zaręczyny.

Kiedy będziemy mieli gwarancję, że to odpowiednia osoba i skąd właściwie będziemy mieli pewność, że to właśnie z nią chcemy spędzić resztę życia? Na jakiej podstawie można wywnioskować czy to na pewno już? Tak naprawdę nigdy do końca nie będziesz tego wiedzieć. Na internetowych grupach i forach krąży mnóstwo historii o szczęśliwych parach, które decyzję o ślubie podjęły zaledwie miesiąc po tym, jak się poznały i mają za sobą wiele szczęśliwych lat małżeństwa. Dla odmiany równie wiele jest opowieści o wieloletnich związkach i przemyślanych zaręczynach po ośmiu, czy dziewięciu latach, które rozpadły się zaledwie kilka lat po ślubie. Wyjątki potwierdzają regułę – nie ma odpowiedniego momentu na zaręczyny. Ten właściwy jest wtedy, gdy Wy czujecie, że nadszedł.

On nie chce się zaręczyć

Co w sytuacji, gdy Ty w napięciu oczekujesz na pierścionek, a jemu jakby zupełnie się nie spieszy? Nie naciskać, ale oczywiście rozmawiać. Nie wszyscy czują potrzebę brania ślubu. Inni najzwyczajniej w świecie boją się, że wybiorą źle, dlatego odkładają tę decyzję w czasie tak długo, jak tylko mogą.

Niektóre kobiety bardzo oburzają się, że muszą czekać, ale chyba lepiej czekać, niż potem płakać z powodu zerwanych zaręczyn, bo partner, który uległ presji Twoich namów jednak poczuł się nie do końca gotowy na ślub.

A kiedy Waszym zdaniem jest dobry moment na zaręczyny i ślub?

Średnia

4.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 listopad 2018
11 październik 2018

Komentarze

Myślę że jak oboje się jest wierzącym, i czuję się że Pan Bóg postawił na drodze sobie oboje, to nie ma co czekać, jest się pewien. Pozdrawiam :)
~AnONim 04 wrzesień 2019 03:35 odpowiedz