Propozycje piosenek na wejście Młodej Pary na salę weselną

02 listopad 2018
Magdalena Gitler

Podczas Dnia Ślubu i Wesela jest kilka momentów, które wymagają wyjątkowej muzycznej oprawy. Wszyscy wiedzą o piosence na tort i pierwszy taniec, ale by może zaskoczy was fakt, że równie ważny jest utwór, który wybierzecie na wejście Pary Młodej do sali.

Jesteście już mężem i żoną, goście po ceremonii zaślubin czekają na was w miejscu, gdzie odbędzie się wesele. Rozmawiają, śmieją się i sączą welcome drinka w oczekiwaniu, więc gdyby nie odpowiednia oprawa tego momentu, niektórzy mogliby nie zauważyć momentu Waszego przybycia. To jest Wasz dzień, jesteście najważniejsi, więc Wasze wejście musi zostać odpowiednio obwieszczone.

Mam dla Was kilka świetnych propozycji na uświetnienie tego momentu!

Celebration - Kool&The Gang

Celebrate good times, come on! Piosenka, która od pierwszych dźwięków wprawia w dobry nastrój i zachęca do radosnego świętowania.

Chyba nic więcej nie trzeba dodawać – idealny utwór na rozpoczęcie przyjęcia.

Happy - Pharrell Williams

Optymistyczny utwór, który stał się światowym hitem. Nie da się przy niej być smutnym, zresztą sam tekst mówi o byciu szczęśliwym, więc na pewno odzwierciedli nastroje wszystkich zebranych.

Wiedzieliście, że ta piosenka promowała film Minionki Rozrabiają?

Crazy In Love - Beyonce

Miłosne szaleństwo w wykonaniu Beyonce, czyli energetyczna bomba na wejście. Miłość robi z nami różne rzeczy!

All You Need Is Love - The Beatles

Czy tego pięknego dnia potrzebujecie czegoś więcej niż miłości? The Beatles twierdzą, że nie tylko wtedy, ale w ogóle trzeba tylko miłości! Trudno się z nimi nie zgodzić, zwłaszcza w Dniu Ślubu.

Lucky - Jason Mraz & Colbie Caillat

Oni są szczęściarzami, a ta piosenka jest  jak powiew ciepłego wiatru. Melodyjne głosy, dźwięki gitary i piękny tekst to zawsze dobry wybór.

This will be - Natalie Cole

To będzie nigdy niekończąca się miłość, śpiewa Natalie z pewnością w głosie. My też jesteśmy tego pewni, więc dlaczego nie wyśpiewać tego głośno na wejściu?

Pink Panter Theme -  Henry Mancini

Utwór na wejście nie musi mieć tekstu. Może wybierzecie coś tajemniczego, co wprowadzi nutkę niepewności?

Znany motyw z Różowej Pantery zwróci uwagę gości, że właśnie wydarza się coś wielkiego, a Wy niespiesznym krokiem, przy akompaniamencie saksofonu, przekroczycie drzwi sali.

Sweet Disposition - The Temper Trap

Spokój i słodkie nastawienie. Delikatne takty pobrzmiewające w tle i łagodny głos wykonawcy, to kolejna propozycja, tym razem w nieco mniej stanowczym klimacie.

Dancing in the Moonlight - Toploader

Tańce jeszcze się nie zaczęły, a światło księżyca nie zagląda na parkiet, ale takimi słowami możecie zapowiedzieć gościom, że czeka ich wspaniała zabawa, która zacznie się niedługo po waszym wejściu do sali. 

Mam nadzieję, że któraś z propozycji przypadnie Wam do gustu i znajdziecie tutaj swój utwór na wejście. Ważne, żeby przy wyborze utworu zapoznać się z jego tekstem. Na co dzień nie zawsze wsłuchujemy się w przesłanie utworu, ale w takich momentach zdecydowanie jest ono ważne!

A może macie swoje typy piosenek na wejście? :)

Średnia

2.4

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze