Czy kobieta robiąca pierwszy krok, to coś nieprzyzwoitego?

14 październik 2018
Dagmara Sobczak

Czy w czasach kiedy zacierają się role społeczne – kobiety nieraz zarabiają więcej od mężczyzn, a mężczyźni spełniają się w ojcostwie – kobieta robiąca pierwszy krok to coś wzbudzającego kontrowersję? Moim zdaniem nie. 

Jeżeli jesteś więc dziewczyną/kobietą, która chciałaby zrobić pierwszy krok, bo na przykład widzisz, że mężczyzna, którym jesteś zainteresowana, jest nieśmiały, zamknięty w sobie, nie wyczuwa Twojego subtelnego zainteresowania albo po prostu nie szuka partnerki – spróbuj. Co Ci szkodzi?

Kiedy kobieta robi pierwszy krok…

Ja wiem, że każdy z nas potrafi wymyślić sobie wiele obaw i lęków związanych z różnymi czynnościami. Kobiety nie zawsze chcą wykonywać pierwszy krok, bo boją się odrzucenia, tego, że zostaną odebrane jako łatwe, czy wydaje im się, że po prostu „nie wypada”. Czy te obawy mają jednak podstawy? Dajcie spokój! Dzisiaj kobieta, tak samo jak mężczyzna, może zrobić pierwszy krok i jest to naturalne.

Nie czekaj, aż szczęście samo do Ciebie przyjdzie

Każda z nas chciałaby żyć w szczęśliwym, pełnym zrozumienia związku. Mijają lata, a wiele z nas cały czas jest samotnych – i to nie z wyboru, tylko dlatego, że cały czas oczekujemy na księcia, który przyjedzie do nas na białym rumaku. Niestety, a może stety, te czasy dawno minęły i dzisiaj każdy sam musi zawalczyć o swoje szczęście. 

Jeżeli poznałaś mężczyznę, który wydaje Ci się ciekawy/interesujący – zagadaj, podejdź, zaproś na kawę. Zrób tyle, na ile starczy Ci odwagi, ale zrób cokolwiek. Daj sygnał, że jesteś zainteresowana. Nie ma w tym nic złego. Kto wie, może mężczyzna dzięki temu poczuje się doceniony, bardziej pewny siebie i od razu przejmie inicjatywę?

Weź życie w swoje ręce!

Nawiązywanie nowych kontaktów nie działa tylko w jedną stronę

Jakby się tak zastanowić, to jest to bardzo przykre i roszczeniowe – oczekiwać od mężczyzn, że to zawsze oni będą inicjować rozmowę, nawiązywać kontakt i dbać o relację. 

Przecież nawiązywanie kontaktów powinno działać w obie strony. Kobiety tak samo, jak mężczyźni mają prawo do tego, by nawiązywać relacje. Nie tylko z kobietami, ale także z mężczyznami.

Obawy często są nieuzasadnione

Dorosły, wykształcony mężczyzna nigdy nie pomyśli o kobiecie źle, tylko dlatego, że zagaiła czy podeszła się przedstawić. Rozmawianie jest rzeczą ludzką. Samo zagajenie w żaden sposób nie daje prawa do myślenia o drugim człowieku w złych kategoriach. 

Obawa, że coś „nie wypada” w XXI wieku odeszła do lamusa. Jesteśmy równi. Kobiety wchodzą w męskie zawody, a mężczyźni okazują wrażliwość – tak, dzisiaj jest to naprawdę normalne. Dlatego nie czekaj, aż szczęście przyjdzie do Ciebie. Zawalcz o nie!

Jak odbieracie kobiety, które robią pierwszy krok? A Wy, kobiety, odważyłyście się kiedyś to zrobić? :)

Średnia

4.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

04 marzec 2019

Komentarze