Innowacje w makijażu - wywiad z Adrianną Grotkowską

19 wrzesień 2018
Magdalena Magdziarz

Adrianna Grotkowska - kojarzona szczególnie z prowadzenia kanału na YouTube, gdzie prezentuje nietypowe makijaże, szczere recenzje kosmetyków i porady urodowe. Laureatka konkursu Polish Nyx Face Awards. Jej zawodowe motto brzmi: „Rób każdy makijaż tak, aby był lepszy od poprzedniego.

Witam Cię serdecznie! Miło mi, że zgodziłaś się na tę rozmowę. Uwielbiam Twoje kreatywne makijaże a dziś chciałam poruszyć temat makijażu ślubnego. Także jestem wizażystką i przyznam, że jeśli Panna Młoda skusi się na jeden kolorowy akcent to już jest sukces. Domyślam się, że i Ty lubisz nieco zaszaleć przy tworzeniu takiego looku.

Jak zachęcić przyszłą mężatkę do otwarcia się na innowacje w makijażu?

Podstawą jakichkolwiek szaleństw w makijażu ślubnym jest przede wszystkim wykonanie próby, zawsze w trakcie próbnego ślubnego makijażu staram się namówić przyszłą Pannę Młodą na odrobinę szaleństwa. Jeśli mam do czynienia z osobą, która zdecydowanie nie lubi eksperymentować, pozostaję przy klasyce. Uważam, że w tym dniu, najważniejsze jest dobre samopoczucie klientki. Jednak jeśli widzę, że kobieta jest gotowa na szaleństwo, wtedy proponuję akcenty kolorystyczne od łagodniejszych łososiowych cieni na powiece po odważniejsze fiolety czy burgundy. Oczywiście kluczem jest tu dobranie odpowiednich kolorów do sukni, dodatków czy karnacji i koloru oczu.

Przyznam szczerze, że moje ulubione makijaże ślubne to te, które wykonuję techniką cut crease oraz half cut crease, dzięki temu specyficznemu odcięciu ponad załamaniem makijaż staje się bardzo oryginalny i ciekawy dla obserwatora. Oczywiście dobór techniki zależy również od kształtu oczu. Cieszę się, że coraz częściej dziewczyny przychodzą do mnie już z zamówieniem na którąś z powyżej wspomnianych  technik. One wiedzą, że jestem w stanie im to dobrze zrobić i że będą miały tego dnia piękny makijaż. Oczywiście oprócz makijażu oczu nie zapominajmy o szaleństwach związanych z makijażem ust. Ja jestem fanką burgundowych i malinowych odcieni na ustach, więc jeśli pozostajemy w makijażu ślubnym przy delikatnym i rozświetlonym oku to myślę, że świetnym pomysłem są mocniejsze usta.

Na swoim kanale prezentujesz makijaż ślubny w odważnym wydaniu. Bardzo lubię połączenie mocnego oka i intensywnych ust. Czy myślisz, że u każdej z nas sprawdzi się taki mix?

Uważam, że wszystko zależy od tego, jak się będziemy czuć. Makijaż ma odzwierciedlać nasze wnętrze, to co nam w duszy gra. Jeśli mocne oko i ciemne usta nam w tej duszy przysłowiowo nie grają to nic na siłę. Jest tyle różnych możliwości, że każdy znajdzie coś dla siebie. Grunt to poszukiwać inspiracji, wiedzieć czego mniej więcej się chce po to, aby makijażysta mógł jak najlepiej spełnić naszą wizję.

A jakie barwy preferujesz w makijażu Panny Młodej? Myślisz, że w ogóle istnieją te zakazane i te wskazane?

W makijażu ślubnym istnieją oczywiście barwy, które są najbardziej popularne i najczęściej wykorzystywane, ale uważam, że każdy odcień jest dozwolony jeśli tylko jest dobrze wkomponowany i odpowiednio dopasowany do Panny Młodej i całej  otoczki jaką tworzą suknia i dodatki.

Zdradź mi, proszę, skąd w Twojej głowie tyle pomysłów? Na YouTubie wyraźnie widać wpływy aktualnych trendów, a u Ciebie zawsze można odkryć coś ciekawego, innego, inspirującego.

Niestety ciężko mi na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Łącze kolory intuicyjnie, oczywiście znam relacje między kolorami, ale zawsze staram się niekonwencjonalnie je łączyć. Bawię się technikami i szukam inspiracji wokół mnie. Myślę, że podstawą każdego rozwoju jest niepopadanie w samozachwyt, świadomość tego, że zawsze można być lepszym. Właśnie z takim podejściem w głowie rodzą się pomysły.

Na koniec podpytam o Twoje wskazówki dla kobiet szykujących się do tego Wielkiego Dnia. Czy masz jakieś porady, jak zadbać o swój wygląd przed makijażem?

Zadbana i wypielęgnowana cera to fundament każdego makijażu! Polecam robić regularne peelingi po to, aby pozbyć się martwego naskórka, oczyścić pory, pozbyć się  nielubianych suchych skórek, których żaden podkład nie zniweluje. Ostatni peeling najlepiej wykonać dwa dni przed makijażem, żeby zmniejszyć ryzyko podrażnień i zaczerwienienia. Kolejny krok to nawilżenie, dobry krem nawilżający, który jest dopasowany do potrzeb naszej cery jest na wagę złota. Na tak przygotowanej cerze makijaż utrzyma się bez problemu całą noc.

Dziękuję za cenne rady. Ta rozmowa to dla mnie prawdziwa przyjemność. Liczę na więcej kreatywnych inspiracji ślubnych na Adrianna Grotkowska Makeup i z zaciekawieniem będę śledzić Twoje kolejne sukcesy! :)

Średnia

4.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

01 lipiec 2019
10 wrzesień 2018

Komentarze