5 różnych pozycji książkowych, na które warto zwrócić uwagę jesienią

07 październik 2018
Dagmara Sobczak

Długie jesienne wieczory aż proszą się o to, aby wziąć do ręki książkę i zanurzyć się w lekturze. Tak jak różni jesteśmy, każdy z nas lubi co innego. Inni wolą zaczytywać się w kryminałach, inni w romansach, jeszcze inni w s-f, a Ci ostatni w reportażach. 

Dziś podrzucam Wam kilka tytułów, które polecam z czystym sumieniem na długie jesienne wieczory.

Książki idealne na jesień

Transformersi. Superbohaterowie polskiej reklamy 80.- 90. Agata Jakóbczak

Jeżeli interesuje Was jak powstała polska reklama telewizyjna, kto miał w tym swój udział, jak wyglądały pierwsze reklamy i jak to wszystko kiedyś działało metodą prób i błędów – ta pozycja jest dla Was! 

Świetna lektura, która pozwala przenieść się do lat 80. i 90.

Prosto i uważnie na co dzień. Wybierz najlepsze, z reszty zrezygnuj. Agnieszka Krzyżanowska

Książek o minimalizmie i slowlife przeczytałam wiele. To jest jedyna, której tak naprawdę potrzebujesz, jeżeli kiedykolwiek interesowałeś się tą ideą. 

Aga opisuje ideę esencjalizmu i pokazuje, jak uprościć swoją codzienność, aby bardziej i szczerzej przeżywać swoje życie. Napisana bardzo lirycznie, daje do myślenia. 

Będzie bolało. Sekretny dziennik byłego lekarza. Adam Kay

Reportaż byłego lekarza, który opisuje jak wyglądała jego droga od studenta medycyny, do Starszego Rezydenta. Jak wyglądają poszczególne szczeble kariery, jak działa brytyjska służba zdrowia, a także gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla pacjentów?

Momentami zabawna, ale i przerażająca historia, która pozwala zobaczyć służbę zdrowia oczami lekarza.

Noc Ósma. Sebastian Fitzek

Sebastian Fitzek to mój ulubiony autor thrillerów psychologicznych. Polecam Wam, każdą z jego pozycji, ale tutaj zdecydowałam się przedstawić najnowsze dzieło. 

„Noc Ósma” to pozycja inspirowana filmem „Noc oczyszczenia”. Pewnego dnia w sieci powstaje internetowa loteria, w której każdy może zgłosić osobę, której życzy śmierci. Ósmego sierpnia ze zgłoszonych osób zostaje wyłaniana jedna osoba, którą tej samej nocy każdy może bezkarnie zabić i co więcej – dostanie za to 10 milionów euro.

To zdecydowanie pozycja dla osób o mocnych nerwach. 

Szeptucha. Katarzyna Berenika Miszczuk

„Szeptucha” to pierwsza część całego cyklu o nazwie „Kwiat paproci”. Opowiada o Gosi, która po ukończeniu medycyny wybiera się do świętokrzyskiej wsi Bielany na obowiązkową praktykę u szeptuchy. Czy Gosia, nowoczesna kobieta, da się przekonać do niekonwencjonalnych metod leczenia? 

Pozycja ta przepełniona jest słowiańską mitologią, pradawnymi polskimi obrzędami, a wszystko okraszone humorem. Można przepaść! 

Jakie książki Wy moglibyście dopisać do tej listy? Dajcie znać, jesień to idealny czas na nadrabianie zaległości w tym temacie :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

17 lipiec 2018
22 czerwiec 2020

Komentarze