Który dzień wybrać na ślub?

18 wrzesień 2018
Joanna Brodzicka

Organizujecie ślub na ostatnią chwilę, a może macie bardzo okrojony budżet? Bez względu na powód, warto się zastanowić nad organizacją ślubu w innym dniu niż sobota.


Nie będę zgadywać, jaki powód Wami kieruje, że bierzecie pod uwagę inny dzień tygodnia na swój ślub niż tradycyjna sobota. Podpowiem Wam, na czym możecie skorzystać. Przeanalizowałam wszystkie za i przeciw w kontekście wyboru na ślub dni poza weekendem.

Plusy ślubu w tygodniu

  • Umawianie daty zawarcia związku małżeńskiego w Urzędzie Stanu Cywilnego nie sprawi Wam żadnego kłopotu. Zwykle większość dni, poza świątecznymi, będzie do Waszej dyspozycji. Co więcej, urzędnicy z chęcią podsuną Wam ciekawe propozycje.
  • Podobna sytuacja jak w Urzędzie spotka Was w kościele. Kapłani bardzo chętnie zgadzają się udzielić sakramentu małżeństwa w różne dni tygodnia. To dla nich bardzo komfortowa sytuacja, gdyż bez przepychanek i sobotniego pośpiechu, będą mogli skupić na Was całą uwagę.
  • Kamerzysta, fotograf – przyklasną Wam z radością. Weekendy są dla nich bardzo pracowite, w końcu pozwolą sobie na odrobinę luzu w te dni.
  • Zarezerwowanie sali weselnej wymaga wcześniejszych wycieczek po wielu lokalach. Kiedy poinformujemy o naszych planach na organizację wesela w tygodniu, w wielu miejscach możemy liczyć na upusty i ciekawe profity.


Minusy ślubu w tygodniu

  • Dzień inny niż sobota i niedziela może wydać się niekorzystny dla gości, gdyż w większości są to osoby pracujące 5 dni w tygodniu z wyjątkiem weekendów, więc zmuszeni będą wziąć urlop.
  • Brak możliwości zorganizowania tańców do białego rana, przy załozeniu, że goście wzięli urlop tylko na 1 dzień.
  • Organizacja poprawin również utrudniona, z uwagi na opisane powyżej powody.
  • Krótszy czas trwania uroczystości weselnej.

 

A który dzień wybrać na ślub? Właściwe każdy będzie zasadny. Może to być na przykład dzień, w którym się zaręczyliście? A może inny powiązany z Waszą wspólną pamiątkową datą? Jeśli wyeliminujecie jedyny minus związany ze ślubem w inny dzień tygodnia niż w sobotę – droga wolna.

Życzę Wam powodzenia! A może już zaplanowaliście datę ślubu? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

22 czerwiec 2019
08 luty 2020

Komentarze