Jak spędzić lato w mieście? Propozycje aktywności

28 lipiec 2018
Magdalena Gitler

Lato to jeden z najpiękniejszych, ale też chyba najbardziej męczących okresów w roku. Gorące dni, do których bardziej pasuje określenie upalne, sprawiają, że życie w miejskiej dżungli staje się wyjątkowo trudne.

Jednak mało kto może pozwolić sobie, żeby w tym gorącym okresie opuścić miasto i ulokować się w chłodniejszych rejonach albo chociaż w pobliżu wody. Zostaje jedno rozwiązanie – trzeba sprawić, by upał stał się znośniejszy.

Nie zapominajmy o wodzie

Kiedy kreska termometru niebezpiecznie przekracza czerwoną linię, najchętniej zamknęlibyśmy się w lodówce, ale to przecież nie jest możliwe rozwiązanie.

Jeśli chodzi o wybór napoju, polecam raczej wodę albo soki zamiast słodkich mrożonych napojów. Podczas miejskich spacerów, zwłaszcza tych w temperaturowych godzinach szczytu, pamiętajcie żeby zabrać ze sobą butelkę wody i od czasu do czasu ją popijać.

Czas na świeżym powietrzu

Lato sprzyja spacerom i wszelkim aktywnościom na świeżym powietrzu. Powietrze pachnie inaczej, a słońce sprawia że chce się żyć! Dlatego kiedy tylko masz taką możliwość korzystaj z pięknej pogody i wychodź z domu.

Spaceruj albo wyleguj się na kocu. Możesz też zaopatrzyć się w lekką powieść, która pozwoli Twojej głowie odpocząć. Gdzie się wybrać? Do parku, nad rzekę albo w okolice fontanny. Zyskasz nowe zasoby energii i poczujesz się dużo, dużo lepiej.

Samodzielne aktywności

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu zyskuje zupełnie inny wymiar, dlatego korzystaj z oferty plenerowych zajęć. W wielu miastach są organizowane sezonowe zajęcia, często darmowe, w których można regularnie uczestniczyć. W ten sposób odbywa się na przykład joga w parkach czy w okolicach rzek.

Ćwiczyć w otoczeniu przyrody jest naprawdę przyjemnie. Wiele osób o tym marzy, ale mają opory, żeby ćwiczyć na zewnątrz samodzielnie. Takie zajęcia to świetna okazja, aby się przełamać, ale jeśli ćwiczenia w plenerze Cię nie przekonują, oto inne opcje - korzystaj z targów świeżej żywności, na których znajdziesz sezonowe owoce i warzywa, targów staroci oraz podjadaj pyszne jedzonko podczas zlotów foodtrucków.

Wspólne aktywności

Po pracy możecie wybrać się na rowerową wycieczkę nieznanymi uliczkami a na końcu trasy zajrzeć do ulubionej lodziarni. Jeśli nie macie rowerów nic straconego, wiele miast oferuje rowery miejskie, które można wypożyczać na minuty albo godziny. Wasze miasto nie oferuje tej formy transportu? Zostają więc rolki, hulajnoga, deskorolka albo wspólny spacer.

W lecie w mieście dzieje się jeszcze coś wspaniałego – seanse filmów pod chmurką, czyli kino plenerowe. To zdecydowanie moja ulubiona letnio-miejska atrakcja. Organizowane na rynkach, w parkach na dachach budynków albo parkingach w formie kina samochodowego dostarczają niezwykłych przeżyć, niezależnie od tego, czy dany film oglądamy po raz pierwszy, czy dziesiąty. Lato w mieście sprzyja też integracji i wychodzeniu do ludzi. Zapraszajcie więc również znajomych i korzystajcie też uroku miejskich plaż i ogródków przy lokalach.

Może macie własne, ulubione miejskie atrakcje, z których można skorzystać latem? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

23 kwiecień 2019
06 sierpień 2018

Komentarze