Lekkie filmy na Netflix i HBO GO – 6 filmów do obejrzenia na poprawę humoru w ramach #zostańwdomu

05 kwiecień 2020
Magdalena Gitler

Jakie filmy na Netflix i HBO GO oglądać, gdy jesteśmy w domu?

Lekkie filmy romantyczne, pozwalające na chwilę zapomnieć o wszystkich trudach na pewno nie dla wszystkich będą oczywistym wyborem, ale jeśli poszukujesz właśnie takich produkcji, mam nadzieję, że poniższe propozycje przypadną Ci do gustu.

Trzy lekkie filmy na Netflix – subiektywne zestawienie

„Mój chłopak się żeni”

Filmy romantyczne na Netflix? Proszę bardzo!

Julianne (w tej roli Julia Roberts) i Michael znają się od wieków. Kiedyś byli w związku, a kiedy się rozpadł, zostali przyjaciółmi i złożyli sobie obietnicę, że jeśli do ukończenia 28 roku życia nie znajdą prawdziwej miłości, zwiążą się ze sobą. Kiedy zbliża się ustalona data, Julianne uświadamia sobie, że kocha Michaela, a on zaprasza ją na… swój ślub.

Jeśli jeszcze nie widzieliście tej produkcji, koniecznie zobaczcie, a nawet gdy znacie tę historię – warto ją sobie odświeżyć, chociażby po to, aby zaśpiewać razem z bohaterami „I Say a Little Prayer” podczas sceny w restauracji!

„Mamma Mia!”

Jeśli lubicie lekkie filmy i macie ochotę na musical, ta opowieść może Wam się spodobać.

Sophie mieszkająca na malowniczej greckiej wyspie razem z matką, Donną, przygotowuje się do ślubu. Chce, aby w tym ważnym dniu do ołtarza zaprowadził ją ojciec. Problem w tym, że nie ma pojęcia kim on jest, a Donna ucina wszelkie rozmowy na ten temat. Kiedy jednak Sophie trafia na jej pamiętnik i odkrywa, że tamta nie wie, który z mężczyzn jest ojcem jej dziecka, postanawia zaprosić na ślub trzech potencjalnych kandydatów.

To przyjemna, lekka historia, która w towarzystwie piosenek szwedzkiego zespołu ABBA i przepięknych greckich widoków tworzy bardzo ciepły i całkiem przyjemny obraz.

„Sex and the city” i „Sex and the city 2”

Cztery przyjaciółki, moda i wielkie miasto, czyli filmowa kontynuacja popularnego serialu, który pokochały kobiety na całym świecie. W pierwszej części Carrie Bradshaw i Mr. Big planują ślub. Chociaż właściwie można powiedzieć, że to Carrie go planuje. Wszystko wydaje się idealne – jest sesja w Vogue i suknia od Vivienne Westwood, ale czy ślub na pewno się odbędzie?

Na platformie dostępna jest też druga część filmu, której akcja toczy się w egzotycznym Dubaju, gdzie cztery przyjaciółki wyjeżdżają na wakacje.

Wnioski? Czas ucieka, ale moda i przyjaźń nie przemijają.

Lekkie filmy na HBO GO

„Śniadanie u Tiffany’ego„

Ekranizacja opowieści Trumana Capote z Audrey Hepburn w roli głównej. Holly żyjąca w Nowym Jorku na koszt bogatych adoratorów jest nieco ekscentryczna, odrobinę infantylna, a przy tym niesamowicie urocza.

Pewnego dnia, do eleganckiej kamienicy, w której mieszka, wprowadza się żyjący w podobny do niej sposób młody pisarz, Paul. Dwoje indywidualistów połączyła przyjaźń, a z czasem też uczucie.

Film można pokochać albo stwierdzić, że cały szum wokół niego to przesada, ale jeśli jeszcze go nie widzieliście, na pewno warto poznać tę opowieść o poszukiwaniu szczęścia i miejsca, gdzie jak u Tiffany’ego „Nie może zdarzyć się nic złego”.

 „Czekolada”

Czy coś zapowiadało, że pod koniec lat pięćdziesiątych niewielkie, konserwatywne miasteczko we Francji, którego życie biegło w swoim tempie, czeka rewolucja?

Prawdopodobnie nie, a już na pewno nikt nie spodziewał się, że przyjdzie ona wraz z otwarciem sklepu z czekoladą. Urocza, lecz bardzo liberalna Vianne wraz z córką są źródłem kontrowersji, ale też ciekawości, a przygotowywana przez nie czekolada powoli rozbudza ukryte marzenia i pragnienia mieszkańców.

„Czekolada” to piękna opowieść o małomiasteczkowym życiu, odwadze i miłości z Juliette Binoche, Johnnym Deppem i Judy Dench w głównych rolach.

„To właśnie życie”

Jeśli chodzi o filmy romantyczne, chociaż ta historia jest praktycznie niemożliwa, to jednak na swój sposób jest piękna.

Ciekawie splecione opowieści życia dwóch rodzin - pełne miłości, nietypowych przypadków i osobistych tragedii które, pomimo tego, że wydają się niesprawiedliwym figlem losu, doprowadzają bohaterów do różnych miejsc i pozytywnych zdarzeń - bo takie właśnie jest życie.

Opowieść tocząca się w Nowym Jorku i malowniczej hiszpańskiej Andaluzji  pozwala się na chwilę zatrzymać i pomyśleć o tym, co ważne w życiu i o tym, że wszystko, czego doświadczamy, jest częścią naszej ludzkiej egzystencji.

 

Oczywiście to jedynie kilka propozycji lekkich filmów, ale jeśli tylko macie ochotę na długie filmowe seanse, na obu platformach znajdziecie znacznie więcej ciekawych produkcji.

Macie swoje ulubione filmy lub seriale? :) 

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze