5 pomysłów na ciekawe randki latem

30 sierpień 2018
Dagmara Sobczak

Pora roku, jaką jest lato, sprzyja randkowaniu. Dni są dłuższe, więc dłużej możemy posiedzieć na świeżym powietrzu. Warto wykorzystać ten czas na ciekawe spędzenie wspólnego czasu. 

Możliwości jest wiele, lecz dzisiaj chciałabym podrzucić Wam moich kilka sprawdzonych sposobów na randkowanie latem. Zachęcam Was do skorzystania z ostatnich ciepłych dni - podobno wrzesień ma być dla nas jeszcze łaskawy - i wypróbowania moich propozycji :)

Projekcja filmu na świeżym powietrzu

Większość z nas lubi chodzić do kina, ale uwierzcie, że prawdziwą frajdę sprawia dopiero oglądanie filmu na świeżym powietrzu!

Ostatnio w większości większych miast pojawiają się darmowe projekcje filmów w parkach, na dachach galerii czy pod szkołami. Są miasta takie jak np. moja ukochana Łódź, w których projekcje odbywają się codziennie przez całe wakacje. Dzięki temu każdego dnia, całkowicie za darmo możecie obejrzeć wiele różnych filmów. 

Zabierzcie ze sobą kocyk albo leżaki, jakąś przekąskę i coś do picia.

Street food

Zawsze, kiedy robi się ciepło, pojawia się także coraz więcej busów z jedzeniem na wynos. Sprawdź, czy gdzieś w Twojej okolicy nie jest organizowany Street food festival.

To świetna okazja do tego, by spróbować różnych popisowych dań (często są robione specjalne mniejsze porcje, tak byśmy mogli spróbować wielu różnych potraw), których nie znajdziemy w menu na co dzień. Wspólne poznawanie nowych smaków to ciekawa forma na spędzenie czasu wolnego. 

Piknik nad wodą

Jeżeli jednak wolicie pobyć sami i nie przepadacie za tłumami, dobrym rozwiązaniem będzie piknik nad wodą.

Niezależnie czy będzie to morze, jezioro, rzeka czy staw. Rozłóżcie kocyk, zabierzcie coś dobrego do jedzenia oraz picia i cieszcie się swoim towarzystwem. Możecie wziąć jakieś gry do grania, książki, karty – na cokolwiek macie ochotę. 

Wypad za miasto

Pewnie wydaje Ci się, że wypad za miasto wymaga już nieco większej organizacji, ale niekoniecznie tak musi być. Wyjazd za miasto może być jednodniowy!

Sprawdź, co ciekawego oferuje twoja okolica: może jakiś wyjątkowy park? Miejsce spotkań? Muzeum? Ciekawe widoki? Na pewno znajdziesz coś, czego jeszcze wspólnie nie widzieliście. Zaskocz swoją partnerkę/swojego partnera i wyruszcie na zwiedzanie. To nie musi być daleka wycieczka - możecie też po prostu wskoczyć na rowery i pojeździć po okolicy, szukając nieodkrytych miejsc :)

Atrakcje organizowane przez miasto/wieś

Lato sprzyja wielu eventom i atrakcjom, szczególnie weekendowym. Sprawdź, co szykuje Twoje miasto, albo okolice Twojej miejscowości.

Może jakieś koncerty, wystawy, pokazy, targi, darmowe wykłady? W dużych miastach takich rzeczy dzieje się niezliczona ilość, ale mniejsze miejscowości na pewno też dbają o czas wolny swoich mieszkańców. 

Sprawdź to, a sam możesz być w szoku, ile się u Ciebie dzieje. Nie raz przekonałam się, że reklama szwankuje i czasem pewnych rzeczy trzeba poszukać samemu.

Jakie są Wasze ulubione propozycje na randki latem? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze