Living Coral - kolor roku 2019 na weselu

15 styczeń 2019
Dominika Zięba

Przyszłe Panny Młode, czy słyszałyście już o najmodniejszym kolorze nadchodzącego sezonu? Jeśli nie, to pora nadrobić zaległości!

W tym roku będzie nam towarzyszył energetyczny Living Coral – przygotujcie się na modowe inspiracje w tym wyrazistym kolorze, a także elementy wystroju wnętrz, wzornictwo przemysłowe, oryginalne dodatki czy nowe trendy w makijażu. Ale to nie wszystko - co powiecie na ślub w klimacie Living Coral? Mam dla Was kilka ciekawych propozycji.

 Od wielu lat amerykański Instytut Pantone każdego roku wybiera wyjątkowy kolor, który staje się inspiracją dla projektantów i przedsiębiorców z różnorodnych branż. Po mocnym i bardzo wyrazistym Ultra Violecie, który skradł serca światowych designerów w ubiegłym roku, przyszedł czas na wyjątkowo ciepły i promienny odcień, jakim niewątpliwie jest Living Coral. Afirmujący życie koral – bo właśnie tak specjaliści z Instytutu Panton określają ten wybór – ma pozwolić nam mocniej doświadczać otaczającą nas rzeczywistość i sprawić, że nasze życie napełni się pozytywną energią. Czy kolor może aż tyle zdziałać? Zdecydowanie tak – barwy w znaczący sposób wpływają na nasze samopoczucie i postrzeganie świata. A świat w odcieniu Living Coral prezentuje się niezwykle zachęcająco. 

Living Coral to kolor, który energetyzuje, ożywia i ociepla otoczenie. Specjaliści z Instytutu Pantone tym wyborem chcą zwrócić uwagę na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska, nadmiernym eksploatowaniem zasobów naturalnych, a także na zagrożone gatunki i ekosystemy, do których zalicza się wymierającą rafę koralową.

Naukowcy twierdzą, że Living Coral symbolizuje wrodzona potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań, a także uosabia nasze pragnienie ekspresji. Czyż taka wizja ściśle nie wiąże się z emocjami, które towarzyszą nam podczas przygotowań do ślubu i wesela? Jeśli jesteście na etapie planowania Waszego wyjątkowego dnia warto dać upust swoim artystycznym wizjom i przy pomocy energetycznego koloru Living Coral stworzyć coś naprawdę niesamowitego. Do dzieła!

Livin Coral jako kolor przewodni

Living Coral doskonale nadaje się na motyw przewodni Waszego ślubu i wesela. Mimo, że jest to mocny i wyrazisty kolor, nie powinniście się go obawiać, ponieważ przy odpowiednio stonowanym tle będzie prezentował się naprawdę zjawiskowo.

Możecie wykorzystać tę energetyczną barwę na wiele sposobów, przemycając ją w dekoracjach, dodatkach czy oprawie florystycznej. Living Coral to kolor idealny dla letnich ślubów.

Z czym łączyć kolor roku 2019?

Living Coral nie jest oczywistą i banalną barwą, dlatego wymaga specjalnego traktowania. W zestawieniu z metalicznymi odcieniami, takimi jak złoto, srebro czy miedź, stworzy bardzo eleganckie i niecodzienne połączenie, które na pewno przypadnie do gustu miłośnikom stylu glamour.

W bezpiecznym towarzystwie odcieni kremu, ecru czy brzoskwini, nieco okiełznana energia Living Coral szczególnie spodoba się zwolennikom romantycznych klimatów. Bardzo istotna kwestią w tym przypadku będzie znalezienie korzystnego balansu między mocnym koralem, a delikatnym tłem.

Nieoczywistym połączeniem będzie z całą pewnością zestawienie Living Coral z głębokim niebieskim. Obok takich dekoracji nikt nie będzie w stanie przejść obojętnie. Dwa mocne odcienie idealnie ze sobą współpracujące zachwycą gości.

Living Coral w połączeniu z szarością i turkusem spodoba się miłośnikom stylu boho. Ciekawe zestawienie tych trzech kontrastujących kolorów – dwóch zimnych i jednego bardzo ciepłego – zrobi wrażenie nawet na najbardziej wymagających osobach.

Dodatki w kolorze Living Coral

Living Coral to duże pole do popisu dla przyszłej Panny Młodej. Buty, szarfa, pasek czy biżuteria nawiązujące do tego wyrazistego koloru wprowadzą wiele świeżości i energii w stylizacji Panny Młodej.

Living Coral to również dobry wybór w kwestii sukienek dla druhen, które będą stanowić kontrastujące dla Panny Młodej tło. Nie zapomnijcie także o kwiatach w tym odcieniu, zarówno w bukiecie ślubnym, jak również dekoracjach stołu. Zadbajcie o to, aby Wasz kolorystyczny motyw przewodni znalazł się w papeterii. Wykorzystajcie go w makujażu i na paznokciach - poczujcie sie promiennie i bardzo dziewczęco.

Living Coral napełnia energią i napawa optymizmem. Sprawia, że patrząc na niego jeszcze bardziej czekamy na lato i nadchodzące ślubu! Mam nadzieję, że wykorzystacie tę wyjątkową barwę w swoich motywach przewodnich.

Myślicie, że wybór koloru roku 2019 był słuszny? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

23 grudzień 2018
29 sierpień 2018

Komentarze