Kilka prostych pomysłów na makijaż halloweenowy

31 październik 2018
Magdalena Magdziarz

Nie planowaliście wyjścia na imprezę halloweenową, a jednak w ostatniej chwili się zdecydowaliście? Nie macie stroju. Nie macie stylizacji. Nie macie nawet pomysłu. W tej sytuacji może Was uratować ten wpis i kilka kosmetyków, które zwykle goszczą w damskiej kosmetyczce.

Jak szybko zrobić makijaż na Halloween? Taki look musi być prosty do wykonania i straszny! Zobaczcie, co dla Was przygotowałam :)

Black and White

Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Przygotuj zatem czarną kredkę, białą farbkę lub jasny podkład i do dzieła!

Co można zrobić z takim zestawem? Pierwsza opcja to kościotrup. Tu możliwości jest wiele: możesz wyrysować sobie ten wzór na całej twarzy a możesz też podkreslić tylko szczękę lub oczodoły. Nikt nie będzie miał wątpliości na jaką imprezę się wybierasz.

Kolejna propozycja to wampirzy look. To zawsze się obroni. Ziemista cera, podkrążone oczy. Jeśli masz sztuczną krew, to śmiało jej użyj. Jest też wiele sposobów na jej samodzielne wykonanie, może jeszcze zdążysz :)

Malowanki

W każdym markecie w okolicach Halloween znajdziesz farby do malowania twarzy. To dobry pomysł na szybki makijaż.

Dzięki tami farbom możesz przeistoczyć się w każdą postać. Myślę, że stosunkowo prosta w wykonaniu jest "creepy dynia" czy jak ją tam zwą... :) Musisz pomalować całą twarz na pomarańczowo i wykonać cieniowane pasy czarną farbką. Kiedyś pokusiłam się o przeobrażenie siebie w Skazę z Króla Lwa, to dość czasochłonne, ale nie wymaga wielu produktów. Może i Ty się skusisz?

Charakteryzacje

Oglądając krwawe rany, efekt poparzonej skóry lub inne charakteryzacje myślimy, że wykonanie tego jest mega trudne. Może i tak, ale da się też wykonać takie sztuczki w prosty sposób.

Jak szybko wykonać taką charakteryzację? Potrzebujesz płynnego lateksu lub glicerynowej mieszanki, chusteczek i sztucznej krwi. Teraz ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Możesz być zombie, wisielcem, człowiekiem z raną postrzałową! Pewnie wyjdzie w praniu, w jaką postać się przeobrazisz :)

Wybieracie się na taką imprezę? Ja niestety nie, ale z chęcią przygotuję kolejne charakteryzacje. To zawsze sprawia wiele radości, a efekt często zaskakuje nawet nas samych. Czekam na Wasze fotki i życzę straaaasznie udanego wieczoru :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

26 marzec 2019
02 styczeń 2019

Komentarze