5 inspiracji na organizację małego przyjęcia weselnego

07 wrzesień 2018
Joanna Brodzicka

Wesele to sympatyczny akcent zwieńczający Waszą miłość - nie musi być huczne i wystawne. Często to właśnie te mniejsze, skromniejsze są doskonałym pomysłem.

Jak je zorganizować, aby były wspaniałym momentem i niezapomnianym przeżyciem?

Kameralne przyjęcia są pełne uroku i wewnętrznego blasku. Warto o nie zadbać identycznie jak o duże i wystawne wesele. Należy się do niego sumiennie przygotować i pamiętać o zasadzie, że „diabeł tkwi w szczegółach”. Zapraszając grono 20-30 osób, musimy poświęcić podobną ilość czasu na jego organizację, dbając o szczegóły na wzór uroczystości z ponad setką zaproszonych gości.

Uroczystość zaślubin to bardzo wzniosły moment, który zapamiętujemy na całe życie, dlatego nawet w przypadku, kiedy decydujemy się na małe wesele, warto postawić na jego oryginalność. Dlatego przedstawiam Wam 5 moich propozycji na zorganizowanie skromniejszej uroczystości weselnej - być może wybierzecie coś dla siebie :)

Uroczystość w formie bufetowej

Z pewnością w miejscu Waszego zamieszkania jest bardzo wiele ustronnych, ale i urokliwych miejsc. Wychodząc z założenia, że nie każde wesele musi mieć formę „siedzącą”, można zorganizować masę atrakcji i jedzenie serwowane w formie bufetu.

Wasze małe wesele możecie zorganizować np. na brzegu jeziora, pod specjalnym namiotem, w słoneczny dzień, a główną atrakcją może być pływanie łodziami, rzucanie wianków do wody, wysyłanie podświetlanych lampionów do nieba... Czyż to nie brzmi wspaniale? :)

Obiad dla najbliższej rodziny i impreza klubowa dla przyjaciół

Ta opcja cieszy się coraz większą popularnością. Jest to po pierwsze bardzo wygodna opcja, a po drugie o wiele tańsza niż standardowa impreza w domu weselnym.

Na ślub cywilny zapraszacie najbliższych członków rodziny, podobnie jak na uroczysty obiad w restauracji. Wieczorem przenosicie się do pubu/klubu, gdzie tańczycie z przyjaciółmi do rana przy ulubionej muzyce, puszczanej przez DJa.

Ślubny wyjazd

A może skusi Was wyjazd w egzotyczne kraje? Z pewnością tego momentu nie zapomną Wasi gości ani tym bardziej Wy, jako organizatorzy małego, ale jakże wystawnego wesela.

Polecam romantyczną Wenecję, Paryż i Hiszpanię. Jeśli Wasz budżet na to pozwala, warto przekalkulować lot na Bali lub Bora-Bora, która jest numerem jeden według National Geografic na najbardziej tropikalną i rajską wyspę na świecie.

Zabytkowy kościółek i ogrodowe wesele

Odpukać, na całe szczęście, starych, urokliwych kościółków w Polsce nam nie brakuje. Wystarczy otrzymać pozwolenie od proboszcza z rodzimej parafii na ślub w innym miejscu.

Starodawna, była cerkiew, która zmieści zaledwie kilkanaścioro gości, będzie zarówno niezapomnianym miejscem na wydarzenie związane z Waszymi zaślubinami, jak i bardzo intymną uroczystością. Przyjęcie możecie zorganizować w stylu ogrodowym, o ile dysponujecie tego typu miejscem. Ciekawym dopełnieniem będą na przykład wielkie naręcza balonów wypełnionych helem i polne kwiaty.

Małe wesele tematyczne

Czy byliście kiedyś gośćmi na tematycznym weselu? Jest to bardzo oryginalny pomysł. Przewodnim punktem mogą być np. postacie z ulubionych filmów since-fiction, postacie z bajek z dzieciństwa czy chociażby hawajskie ozdoby. Wszystko zależy jedynie od Waszych upodobań i oryginalności.

W każdym mieście jest mnóstwo wypożyczalni strojów karnawałowych, a poza sezonem grudniowo-styczniowym mamy naprawdę bardzo duży wybór. Można też pokusić się o stworzenie własnych kreacji i dodatków. Zapewne Wasi goście przeżyją niesamowitą przygodę.

Małe wesele nie musi być nudne i sztampowe. Można je zorganizować w dowolnym miejscu, również w domu. Nie musimy też martwić się o przestronne wnętrze. Niemniej jednak powinno być eleganckie i nietuzinkowe.

A może byliście już na tego typu małym weselu jako goście i odnieśliście pozytywne wrażenia? Dajcie znać! :)

Średnia

2.3

Oceń mój artykuł

Zobacz także

24 listopad 2017
19 sierpień 2019

Komentarze