Tytanowe obrączki - krótkotrwała moda czy trwałość na lata?

27 lipiec 2018
Dagmara Sobczak

Złote, srebrne, drewniane, platynowe. Jakie obrączki ślubne wybrać? Dzisiaj wybór jest tak szeroki, że można się pogubić i zachłysnąć się aktualną modą, a później żałować. 

Dlatego wybór obrączki ślubnej powinien być bardzo świadomym wyborem, najlepiej uzgodnionym ze specjalistami w danej dziedzinie. Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o obrączkach tytanowych. Jak myślicie, czy tytan to krótkotrwała moda, czy jednak materiał zapewniający trwałość na lata?

Obrączki tytanowe – czy to wybór dla Was?

Obrączki tytanowe są coraz częściej wybierane przez pary młode z kilku względów. Po pierwsze, ich ogromną zaletą, która powoduje, że konkurencja wypada blado, jest ich trwałość. Wyróżniają się one dużą odpornością na ścieranie i różnego rodzaju urazy, co powoduje, że szczególnie osoby pracujące fizyczne, czy takie, które nie mają czasu szczególnie chronić i dbać o swoją obrączkę, decydują się właśnie na ten materiał. 

Tytanowe obrączki mają także niepowtarzalny design, który często pozostaje nie do podrobienia przez inny materiał. Szczególnie mężczyzn urzeka czarny tytan, który dodaje męskości. Często jest więc także wybierany przez Panów, którzy w żadnym stopniu nie mogą przekonać się do noszenia złota czy srebra. 

Obrączki tytanowe bez problemu można wysadzić kamieniami szlachetnymi czy połączyć je ze złotem. Ich cena jest też dość niska w porównaniu z czystym złotem, więc jest to także wersja dla osób, które nie chcą wydawać za dużo na obrączki, bądź dla tych, których fundusz jest po prostu ograniczony. 

Inne plusy? Proszę bardzo! Obrączki tytanowe są lekkie, oryginalne i przyciągające uwagę. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie niekonwencjonalność. Materiał ten rzadko również powoduje alergie jak złoto czy srebro. 

Minusy tytanowych obrączek

Największym minusem tytanowych obrączek jest niestety fakt, że trudno zmienić później ich rozmiar. Jeżeli grubość naszego palca się zmieni, może być problem ze zmianą wielkości obrączki. 

Na forach internetowych właściciele tych obrączek często narzekają na ich kolor. Nie każdy zainteresowany jest srebrno-grafitową barwą obrączek, co powoduje, że wiele osób decyduje się na pozłacanie ich czy zmienianie ich koloru po czasie. 

Dodatkowo tytan nie jest metalem szlachetnym, więc wartość obrączki nie jest duża i podobnie z biegiem lat nie zyskuje na wartości. Może mieć jedynie wartość symboliczną.

Ciekawa jestem, co sądzicie o tytanowych obrączkach? Ja zdecydowanie jestem ich faworytką i moje zdanie jest takie, że tytanowe obrączki to zdecydowanie trwałość na lata i ciekawy wyróżnik.

 

O obrączkach przeczytasz również tutaj:

Dlaczego obrączka brudzi?
Jak czyścić obrączki?
Kiedy obrączki są najtańsze?
Pudełko na obrączki DIY
Oryginalne obrączki
Historia obrączki
Alternatywy dla obrączki
Pudełko na obrączki
Obrączki z meteorytu
Grawerowane obrączki
Srebrne obrączki ślubne
Czym kierować się podczas wyboru obrączek?
On nie chce nosić obrączki...

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

26 marzec 2019
19 wrzesień 2018

Komentarze