Biżuteria dla Pana Młodego

31 sierpień 2020
Dagmara Sobczak

Biżuteria ślubna kojarzy nam się przede wszystkim z Pannami Młodymi. To one potrafią spędzać długie godziny na wyborze kolczyków, bransoletek i naszyjników.

Co jednak z Panami Młodymi?  Czy oni nie mają możliwości wyboru ślubnej biżuterii? Oczywiście, że mają. Przedstawię Wam kilka propozycji.

Biżuteria ślubna dla Pana Młodego

Tak, jak Panna Młoda wybiera dodatki ślubne, tak i robi to mężczyzna. Zazwyczaj wybór staje pomiędzy muchą, krawatem, czy kwiatkiem w butonierce. Czy to jednak nie za mało?

Spinki w mankietach

To podstawowa biżuteria, którą Pan Młody ma szansę wybrać sobie samodzielnie. Zazwyczaj kończy się na wyborze jak najbardziej klasycznym, a szkoda. Elegancja, elegancją, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić do ślubnej stylizacji nieco charakteru i swojej osobowości.

Wybór spinek do mankietów jest tak szeroki, że każdy Pan może znaleźć coś w swoim klimacie. Spinki wyrażają miłość do małżonki, miłość do bajek czy filmów. Mogą także nawiązywać do hobby, charakteru czy znaku zodiaku. Nie muszą być srebrne. Mogą być czarne, a nawet kolorowe. Ważne by były dobrane ze smakiem i gustem.

Bransoletki

Wiele marek biżuteryjnych z roku na rok rozszerza swój asortyment męskiej biżuterii. Daje to ogromne pole do popisu nie tylko do codziennych stylizacji, ale także do stylizacji ślubnych.

Bransoletki zazwyczaj są srebrne lub skórzane. W zależności od tego, jaki garnitur i koszulę wybraliśmy do ślubu, można pokombinować z odpowiednią bransoletką. Może to właśnie ona będzie kropką nad i ślubnej stylizacji?

Naszyjniki

Brzmi to zaskakująco, ale jeżeli ceremonia jest w dość rustykalnym i nowoczesnym klimacie, zamiast muchy czy krawatu, Pan Młody może wybrać naszyjnik.

Najmodniejsze są nieśmiertelniki, skórzane naszyjniki i koraliki.

Zegarek

Wielu Panów rezygnuje z zegarka do ślubu, ale zazwyczaj powodem jest to, że zegarek, którego używamy na co dzień, nie pasuje stylistycznie do eleganckiej stylizacji ślubnej.

Jeżeli jednak bardzo lubimy biżuterię w postaci zegarków, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobrać sobie odpowiedni model do okazji. Zegarek jest kojarzony jako „męski” i na pewno nie będzie tak kontrowersyjny, jak naszyjnik czy bransoletka.

Obrączki

I nie mam tu na myśli obrączek ślubnych. Jest spora grupa mężczyzn, którzy lubią nosić obrączki na palcach. Nie ma przeciw temu żadnych zastrzeżeń, jeżeli nie zajmą one miejsca, które powinno być wolne na obrączkę ślubną. Wybór męskich pierścionków i obrączek również jest bardzo szeroki, dlatego trzeba jedynie pamiętać o tym, aby dobrać coś, co będzie pasowało do reszty stroju.Złotą zasadą w doborze męskiej biżuterii ślubnej jest umiar. Jeżeli decydujemy się na bransoletkę, dajmy sobie spokój z zegarkiem oraz obrączką, i na odwrót. Jeden błyszczący element poza spinkami w zupełności wystarczy.

Co Wy sądzicie o męskiej biżuterii ślubnej?

Średnia

3.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

15 czerwiec 2020
31 grudzień 2017

Komentarze