Wesele latem - czy warto?

03 czerwiec 2018
Marysia Kujawińska

Każda pora roku ma w sobie coś wyjątkowego. Jest wiele charakterystycznych detali podkreślających wiosnę, lato, jesień lub zimę. Wszechobecne kwiaty, kłosy zbóż, kolorowe liście czy śniegowe czapy… Co takiego szczególnego jest w lecie, że Pary Młode wybierają tę właśnie porę roku?

Nie trzeba długo się zastanawiać - większa intensywność otaczających nas kolorów, większy wybór kwiatów, owoców i atrakcji dla gości - w końcu na świeżym powietrzu, przy wysokiej temperaturze i późno zapadającym mroku można wiele wymyślić!

Miejsce - możliwość urządzenia ślubu w plenerze

W naszym kraju klimat jest dość specyficzny. Lato oferuje nam czasem piękne słońce, a czasem krótkotrwałe, ulewne deszcze. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody. Z tego powodu najczęściej decydujemy się na wesele pod gołym niebem, ale z możliwością rozstawienia przestronnego namiotu, w którym nie tylko można ułożyć stoły, ale także znaleźć miejsce do zabawy. W tym celu możeby wybrać góry, jezioro, morze, las, park, czy wiele innych atrakcyjnych przyrodniczo miejsc.

Urozmaicone jedzenie i napoje

Niezależnie od tego, gdzie odbędzie się wesele, lato może być obecne na naszych stołach. Możemy wykorzystać sezonowe owoce i warzywa, a także letnie kwiaty, które posłużą jako dekoracja.

A co powiecie na budkę z lodami, cukrową watą i popcornem? Do tego lemoniada, mrożona herbata czy kawa. Oprócz tradycyjnych potraw w wesele możecie wprowadzić trochę luzu i pozwolić gościom, aby poczuli się trochę mniej oficjalnie, jak z przyjaciółką przy dobrej kawie.

Odkryty strój

Latem, w odróżnieniu od innych pór roku, możemy mieć dużo większą pewność, że nie zmarzniemy. W tym czasie możemy postawić na intensywne kolory, odrzucić na bok zarezerwowane dla wiosny pastele i zaszaleć z neonami!

Sukienki i garnitury mogą być lżejsze i krótsze, wykonane z przewiewnych materiałów. Z pewnością daje nam to dużo więcej wygody i swobody ruchów. Jeśli chodzi o buty, to oczywiście można zaszaleć z sandałkami. Latem oczywiście nie może zabraknąć kwiatów! Szczególnie tych polnych. Taki motyw może znaleźć się również na biżuterii.

Sezonowe dekoracje

Z czym kojarzy Wam się lato? No tak! Oczywiście, że z kolorowymi polnymi kwiatami, wiatrakami, łapaczami snów, wędrówkami szlakami górskimi… To co niecodzienne i niestandardowe jest warte uwagi i godne wykorzystania na weselu.

Niecodzienne atrakcje

Latem zdecydowanie zwiększa się nasza aktywność. Dla wymagających jest wiele różnych możliwości na uatrakcyjnienie czasu gościom: gry plenerowe, puszczanie latawcy czy łódek, zabawa na huśtawce, ognisko... Te niecodzienne atrakcje sprawią, że wesele będzie niezapomniane.

Ważne jest, aby bez względu na porę roku zadbać o jak najlepszą zabawę dla każdego z gości. Pamiętajcie, aby zwracać uwagę na każdego uczestnika waszego wesela - czy nikt nie siedzi sam, czy każdy dobrze się bawi. Każdemu poświęćcie swoją uwagę i znajdźcie czas na rozmowę, uśmiech, życzliwe słowo. Lato sprzyja również dobremu nastrojowi! :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

07 kwiecień 2019
23 styczeń 2018

Komentarze