Gdzie wybrać się na miesiąc miodowy - Polska czy zagranica?

03 wrzesień 2018
Magdalena Gitler

Miesiąc miodowy, czyli pierwsza wspólna podróż nowożeńców budzi wiele emocji. Po długich przygotowaniach, sfinalizowanych wyczekiwanym Dniem Ślubu nadchodzi pora na odpoczynek. Należy wam się!

Zanim wyruszycie w pierwszą oficjalną podróż jako małżeństwo, czeka na was jeszcze kilka decyzji do podjęcia, a przede wszystkim najważniejsza kwestia… W Polsce czy za granicą? Gdzie lepiej spędzić miesiąc miodowy? Jak wszystko obie opcje mają swoich zwolenników i przeciwników, a słuchając argumentów obu stron można się pogubić, dlatego przybywam z kilkoma wskazówkami, które, mam nadzieję, pomogą Wam w podjęciu decyzji.

Zanim zaczniecie ustalać cel podróży poślubnej, pomyślcie czy chcecie przede wszystkim odpocząć od ślubnych przygotowań i trudów codzienności, leniuchując na leżaku, czy może wolicie wykorzystać ten czas aktywnie na zwiedzanie ciekawych miejsc. Może chcecie po prostu zażyć luksusu, przez jakiś czas mieszkając w ekskluzywnym hotelu albo marzycie o tym, żeby zaszyć się na zupełnym odludziu. Kiedy już przegadacie tę kwestię, możecie śmiało zacząć planowanie tej wyjątkowej podróży.

Za granicę

Jeśli chodzi o trendy, trudno zaprzeczyć, że wyjazdy za granicę są bardzo popularne. Turystów przyciągają nie tylko znane regiony w granicach Europy, ale też różne malownicze miejsca rozlokowane na innych kontynentach.O urlopie za granicą mówi się, że jest bardziej przewidywalny. Łatwiej trafić na sprzyjającą plażowaniu pogodę, a do tego dochodzą przepiękne plaże i czysta, lazurowa woda.

Nie dajcie się jednak zwieść, że wszędzie i zawsze czekają takie sprzyjające warunki pogodowe. Ustalając termin wyjazdu, sprawdźcie prognozy, żeby pobyt nie upłynął wam pod znakiem tygodniowej ulewy w porze deszczowej. Wracając do podróży: sam wyjazd do innego kraju jest pewnego rodzaju egzotyką. Inny krajobraz, inna kultura, inne potrawy. Natomiast gdy chodzi o ceny, wszystko zależy od kierunku, warunków i czasu planowanego pobytu.

W Polsce

Jednak, żeby przeżyć niezapomnianą podróż poślubną, wcale nie musicie wyjeżdżać na drugi koniec świata. W Polsce znajdziecie wiele miejsc idealnych na błogi wypoczynek - takich, które umożliwią aktywne spędzanie czasu albo wprowadzą was w romantyczny klimat.

Pobyt nad morzem z gorącym piaskiem pod stopami i chłodnym powiewem wiatru albo w górach, gdzie odetchniecie pełną piersią to jedna z propozycji. Możecie spędzić czas na poznawaniu uroków natury malowniczego pojezierza mazurskiego albo w romantycznych kawiarniach, na przykład tych krakowskich.

Czasami można odnieść wrażenie, że zagraniczna podróż poślubna staje się czymś obowiązkowym. Pojawia się presja, żeby koniecznie wyjechać w miejsce, o którym potem będzie można przez długie lata opowiadać, pokazując przy tym piękne zdjęcia. Nawet jeśli taka podróż wygeneruje ogromne koszty, na które nie jesteśmy gotowi.

Nie ma nic nudnego w spędzeniu miesiąca miodowego w kraju. Wszystko zależy od waszych preferencji i zasobów finansowych. Najważniejsze, żebyście byli ze sobą i wspaniale spędzili wspólny czas.

Koniecznie dajcie znać, gdzie byliście albo gdzie planujecie się wybrać w podróż poślubną! :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

10 kwiecień 2020
20 listopad 2018

Komentarze