Kilka dodatków do mieszkania z Waszymi zdjęciami w roli głównej

12 lipiec 2020
Dagmara Sobczak

Niebawem zaczniecie mieszkać razem i zastanawiacie się, jak udekorować Wasze mieszkanie, aby było pełne miłości?

Warto do tego wykorzystać Wasze wspólne zdjęcia! Nie muszą to być sesje zdjęciowe wykonane przez profesjonalnych fotografów. Niech to będą zdjęcia, które przywołują miłe chwile i są efektem Waszych wspomnień. Jeżeli macie już wydrukowane zdjęcia, teraz tylko musicie pomyśleć, jak chcielibyście je wyeksponować.

Jak wykorzystać wspólne zdjęcia do dekoracji mieszkania?

Poniżej podrzucam kilka propozycji, jednak pamiętajcie, że ogranicza Was jedynie wyobraźnia. 

Zdjęcia w ramkach

Klasyka nie musi być nudna. Zdjęcia w ramkach mogą robić furorę, jeżeli sama ramka jest ciekawie wykonana. Może zróbcie ją sami? To nic trudnego, wystarczy ozdobić ją za pomocą kleju na gorąco np. pamiątkowymi muszelkami i kamykami z nad morza.

Ramki mogą zarówno stać na szafkach czy półkach, jak i wisieć na ścianie. Dzisiaj modne są całe ściany w zdjęciach powieszonych niesymetrycznie, różnego wymiaru i różnego koloru. 

Kolaże ze zdjęć

Są miejsca, w których graficy zajmują się tworzeniem kolaży z wybranych zdjęć. Często wygląda to tak, że kilkadziesiąt małych zdjęć, połączonych w jedno, daje Wasze portret. 

Wydaje się to niemożliwe? A jednak! Sprawdźcie, może to coś co przypadnie Wam do gustu. 

Wybrane zdjęcia w dużych antyramach

W wielu branżowych sklepach znajdziecie ogromne antyramy, które posłużą Wam, jako podstawa do pięknej zdjęciowej dekoracji domu. Sama mam u siebie dokładnie takie dwie duże antyramy. Wstawiliśmy tam swoje zdjęcia z różnych momentów życia, ułożone niesymetrycznie i niechronologicznie. Jedne zdjęcia są większe, inne mniejsze.

Do takiego własnoręcznie wykonanego kolażu możecie wybrać odpowiednie tło, zrobić kolorowe ranki na zdjęcia z papieru czy dodać do antyram coś jeszcze, co jest dla Was ważne. Może jakiś list, kartkę czy cokolwiek innego, co zmieści się w antyramę, a chcielibyście wyeksponować?

Zdjęcia na sznurku

Zdjęcia na sznurku to najnowszy krzyk mody na Instagramie. Spokojnie wykonasz to samemu w domu. Potrzebujesz do tego jedynie sznurka i klipsów, które dostaniesz w sklepie papierniczym. 

Na sznurku za pomocą klipsów wieszasz zdjęcia. Sam decydujesz w jakiej odległości od siebie mają się one znaleźć. Taki sznurek możesz powiesić na ścianie, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. 

Zdjęcia na lodówce

A może marzy Ci się, cała obklejona lodówka Waszymi wspólnymi zdjęciami? Jeżeli tak, zdjęcia przymocuj za pomocą magnesów. Może będą to magnesy przywiezione z Waszych wspólnych podróży?

Możecie także zamówić magnesowe ramki do zdjęć, które stworzone są właśnie do zdjęć, przymocowywanych na lodówce. 

A jakie Wy macie pomysły na wykorzystanie zdjęć w dekoracji mieszkania? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

21 maj 2019
15 lipiec 2018

Komentarze