Miłość na wiosnę

31 marzec 2018
Magdalena Gitler

Jaki jest powód, dla którego ludzie na wiosnę jakoś częściej się zakochują? Czy to dlatego, że powietrze pachnie inaczej, czy może jednak dużą rolę grają tu hormony? Jedno jest pewne – wiosna sprzyja miłości.

W wielkim uproszczeniu: zachodzące w nas procesy biochemiczne, mają wpływ na to, że właśnie wiosną jesteśmy bardziej otwarci na miłość. Promienie słońca dają nam poczucie sprawczej mocy, poziom serotoniny i dopaminy wzrasta, endorfiny buzują, a my otwieramy się na nowe znajomości!

Chociaż miłość to podobno czysta chemia zostawmy te ścisłe uwarunkowania. Po wielu miesiącach chłodu i otulania się niezliczonymi warstwami w długie wieczory, które z przyjemnością przyjmujemy jako czas odpoczynku, po kilku miesiącach zaczynają dłużyć się w nieskończoność, a my wypatrujemy z utęsknieniem pierwszych oznak wiosny...

Dlatego, gdy dzień staje się coraz dłuższy, a promienie zaglądają coraz śmielej w okna nasz poziom energii i motywacji do wszystkiego urasta do niewyobrażalnego poziomu. Wiosną zrzucamy z siebie grube, często niekształtne swetry i dziesiątki warstw, a w ich miejsce zaczynamy wybierać te lekkie, zwiewne lub dopasowane, często kolorowe ubrania, które podkreślają sylwetkę i ożywiają nasz wizerunek.  Budzimy się do życia z zimowego snu! Pewnie wam też wiosną jakoś bardziej chce się wszystkiego, prawda?

Skoro mamy dobry nastrój, towarzyszy nam również uśmiech, a wiadomo że to najpiękniejszy makijaż, strój i ozdoba jednocześnie. Wszystko zebrane razem sprowadza się do chęci nawiązywania kontaktów i przebywania z ludźmi, a być może i zakochania. Szczęście szczęściem, ale czasami dobrze mu pomóc.

Wiosenne poszukiwania drugiej połówki

Wiosenne zauroczenia przypisujemy przede wszystkim singlom. Wiosną, gdy wszyscy odczuwają potrzebę bardziej towarzyskiego spędzania czasu znacznie łatwiej nawiązać znajomości. Znam osoby, które czekają, aż miłość zapuka do ich drzwi, a przecież od samego czekania nic się nie zmieni, a żeby znaleźć tę drugą osobę trzeba najpierw gdzieś ją poznać!

Dlatego bez oczekiwania na cud, po prostu trzeba wyruszyć z domu. Może spotkasz tego jedynego podczas spaceru w parku albo niczym w filmach - właśnie ON przysiądzie się do Ciebie w kawiarni, gdy Ty z lubością będziesz pochłaniała codzienną dawkę espresso, delektując się słonecznymi promieniami? Świetną opcją, która daje dodatkowe korzyści zdrowotne, jest aktywność fizyczna na świeżym powietrzu! Bieganie, rower, rolki. Raz, zapewnisz sobie zdrowy ruch, a dwa - zwiększysz szansę na poznanie kogoś o podobnych zainteresowaniach. Wiosną otwórz się też na nowe. Spróbuj nowej aktywności albo poszukaj jakiegoś hobby. Miłość czeka na każdym kroku, a wspólna pasja potrafi mocno zbliżyć.

Wiosenne zakochanie w parze

Jakkolwiek wiosna sprzyja pierwszym zauroczeniom i poszukiwaniom drugiej połówki, wcale nie oznacza, że osoby będące w związkach mogą zapomnieć o wiosennych uniesieniach. Słońce na każdego działa tak samo, więc wiosną możecie przeżywać na nowo swoje zakochanie. Spacerować przez długie godziny po parku, słuchając śpiewu ptaków, wyruszać na małe i duże wycieczki po bliższej lub dalszej okolicy albo przesiadywać na balkonie przy wspólnej kawie. Wiosna to dla każdej miłości powiew świeżości!

Czy Wy też wraz z przyjściem wiosny znajdujecie w sobie dodatkowe pokłady dobrej energii? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

17 styczeń 2019
20 kwiecień 2020

Komentarze