Kilka oznak, że On Cie ogranicza

12 czerwiec 2018
Dagmara Sobczak

Jesteś na pozór w szczęśliwym związku, spędzacie mnóstwo czasu razem, macie wspólne pasje i cele. Brzmi jak związek idealny? Zależy dla kogo. Mogą to być początki ograniczania w związku.

Jak sprawdzić, czy Twój partner Cię nie ogranicza i czy Wasza relacja na pewno jest do końca zdrowa?  Tych kilka oznak, może zasugerować Ci, że coś dzieje się nie tak...

Kilka oznak, że Twój partner Cię ogranicza

Chce wiedzieć co dokładnie robisz każdego dnia

Oczywiście zainteresowanie drugą osobą i tym jak spędza czas jest bardzo budujące dla związku i normalne, natomiast problem pojawia się wtedy, gdy Twój partner musi wiedzieć co do minuty, co robiłaś każdego dnia. 

Kiedy jego zainteresowanie jest tak duże, to nie do końca dobry znak. Może to oznaczać, że partner próbuje przejąć nad Tobą kontrolę i nadzorować każdy Twój ruch, sprawdzając, czy na pewno jest w zgodzie z jego „widzimisię”.

Czyta Twoje maile i SMS-y

Każdy człowiek ma potrzebę prywatności i nie musi to oznaczać, że coś ukrywa. Jeżeli Twój partner koniecznie chce znać Twoje hasła do maila czy telefonu i czytać wszystkie wiadomości, jakie dostajesz – nie jest to dobry znak.

Nie musicie mieć przed sobą tajemnic. Jeżeli masz ochotę, możesz mu opowiedzieć, o czym dziś rozmawiałaś z przyjaciółką, a partner powinien zaufać w to, co mówisz - bez kontrolowania, czy mówisz prawdę. 

Nie interesują go Twoje pasje 

Jeżeli Twój partner uważa, że Twoje pasje i zainteresowania są zbędne, niepotrzebne i szkoda na nie czasu – to kolejny zły znak. 

Jeżeli przez związek zaprzestałaś chodzić na tańce, ćwiczyć jogę, czy malować obrazy to pierwszy objaw zbyt dużego nacisku partnera na Ciebie. Nie możesz zapominać o sobie na rzecz swojego związku.

Twój partner nie lubi jak spotykasz się ze swoimi znajomymi

Kiedy Twój partner próbuje ograniczać Twoje kontakty z rodziną i przyjaciółmi, często podłożem tego jest jego niskie poczucie własnej wartości. 

To nie w porządku, żebyś musiała tłumaczyć się z każdego spotkania i musiała wyjaśniać, po co chcesz się spotkać z mamą czy przyjaciółką. Nie pozwól, aby toksyczny związek popsuł relacje na Twojej drodze. 

 

Chce byś była na każdego jego skinienie palcem 

To jedno z typowych zachowań osób, które ograniczają innych.

Jeżeli Twój partner oczekuje, że zawsze spotkasz się z nim, kiedy tylko on będzie miał na to czas i ochotę (nawet jeżeli wcześniej miałaś już jakieś plany), to nie jest zdrowa relacja. W szczęśliwym związku partnerzy mogą na siebie liczyć, ale szanują zarazem swój wzajemny czas. Nie pozwól zawładnąć sobą ani swoim czasem partnerowi. 

Czy miałyście kiedyś styczność z partnerem, który Was ograniczał? Jak sobie z tym poradziłyście? 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze