Mech, zieleń, pieńki, czyli jak przemycić motyw lasu do dekoracji kościoła

27 lipiec 2018
Magdalena Magdziarz

Czasy tony tiulu, mnóstwa mieczyków i brokatowych kokard odeszły w niepamięć. Obecnie modne są sezonowe żywe kwiaty, dekoracje z pomponów czy wstążek. Romantyczne latarnie i klatki to częsty dodatek.

Wraz ze stylem rustykalnym dominującym ślubny rynek pojawiło się nieco nowinek - dużo zieleni, gałązki, pieńki... dary natury to świetna ozdoba. Jak zatem pięknie, tanio i stylowo ozdobić kościół?

Krzesła Pary Młodej mogą zostać saute - to jeden z nowszych trendów. Pięknie prezentują się także wieńce z bukszpanu bądź gipsówki, można do nich dodać kwiaty występujące w bukiecie.

Taka konsekwencja zawsze dobrze wygląda. Idealnym rozwiązaniem są makramy. Koszt wypożyczenia to ok. 60 zł, a efekt zachwyca. Ostatnio bardzo przypadły mi do gustu girlandy, zarówno jako dekoracja stołu Pary Młodej, słodkiego bufetu, auta czy właśnie krzeseł. 

Ławki to jeden z istotniejszych elementów przy tworzeniu dekoracji kościoła. Nawet jesli tylko one będą przybrane, to stworzą odpowiedni klimat.

Zwykle dekoruje się co drugą ławkę, by nie przytłoczyć całości. Kompozycje w szklanych słojach lub sizalowych rożkach to świetny pomysł. Dla tradycjonalistów sugeruję skupić się na romantycznych bukiecikach finezyjnie przewiązanych wstążką albo sznurkiem. Ekonomiczne rozwiązanie stanowi odrobina tiulu przepasana wstążkami i zielonymi gałązkami drzew iglastych. W tej roli sprawdzi się też bukszpan bądź eukaliptus.

Pod ołtarzem warto stworzyć imitację lasu. Modne ostatnio lasy w słoiku to świetny patent.

Jeśli dysponujesz większym budżetem lub ogromem czasu, by przygotować odpowiednio wcześniej takie kompozycje, to nie ma problemu. A co w sytuacji, kiedy trzeba stworzyć dekorację "last minute"? Wazony, słoje, klatki wypełnij sezonowymi kwiatkami, gałązkami oraz wieloma zielonymi roślinami. Na odrobinę bluszczu lub jodły, świerku rozłóż szyszki, mech... i już. Jest klimat!

Na wejściu, przy ławkach lub przed nawami, sprawdzą się pieńki. Mogą stanowić stojaki na świece lub wazony. Samodzielnie też tworzą ciekawą kompozycję.

W takiej aranżacji warto użyć mnóstwa świeczek. Pięknie wyglądają transparentne naczynia, słoiki z białymi świecami. Takie ozdoby nie muszą być regularne, zabaw się formą i kształtem. Przy odrobinie czasu można stworzyć wianki z darów lasu: gałązek, żołędzi i szyszek.

Ciekawa jestem Waszego zdania na temat takich dekoracji. Wiem, że niektórzy uważają je za ubogie, chaotyczne, są też oczywiście fani takich klimatów. A Ty po której jesteś stronie? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

29 październik 2018

Komentarze