Muzyka na wiosnę

09 czerwiec 2018
Magdalena Gitler

Wiosna to pora roku, która daje ogromnego kopa do działania. Coraz dłuższe dni wypełnione promieniami słońca, rozkwitająca wszystkimi możliwymi kolorami natura, cudowne zapachy i smaki świeżych warzyw i owoców, które kuszą na okolicznych bazarkach sprawiają, że na nowo chce się działać i planować.

Chociaż muzyka jest raczej uniwersalna i nie ma konkretnych utworów przypisanych poszczególnym porom roku, to jednak niektóre piosenki idealnie wpisują się w budzącą się do życia naturę. Oto kilka propozycji, tych na spokojne wybudzenie i dodających energii do działania!

Ed Sheran – Divide

Być może po powszechnym szale na kilka utworów z tej płyty (Shape of You!) macie serdecznie dość Eda, ale pamiętajcie, że to jeden z kilkunastu utworów na płycie brytyjskiego artysty. Znajdziecie tam zarówno piosenki, przy których będziecie się mogli wyciszyć, jak i takie, które dodadzą Wam kopa w gorsze dni.

Julia Pietrucha – Parsley i Postcards from the Seaside

Kojący głos w akompaniamencie delikatnych dźwięków ukulele. Obie płyty Julii to idealne propozycje na wiosnę i lato. Lekkie dźwięki z jednej strony wybudzają do życia i sprawiają, że chce się wyjść z domu i ruszyć przed siebie, a z drugiej delikatnie kołyszą i przywodzą na myśl letnie beztroskie chwile.

Tabb, Sound’n’Grace – ATOM

Ta płyta to jeden wielki kopniak do działania. Połączenie całej masy różnych emocji daje porcję zrozumienia w wielu sytuacjach. Kiedy potrzebujecie skondensowanej, godzinnej dawki motywacji, śmiało sięgajcie po tę propozycję.

The Beatles - Please Please Me

Pierwszy album studyjny popularnego brytyjskiego zespołu, tak samo jak ponad 40 lat temu (naprawdę!) sprawia, że nogi same zaczynają podrygiwać. Beatlesów chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, a tę płytę zdecydowanie warto przypomnieć. Bardzo mocno kojarzy mi się z wiosną!

A co Wy możecie polecić do posłuchania w przepiękne wiosenne - chociaż pogodę mamy iście letnią - dni? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 styczeń 2018
20 luty 2018

Komentarze